prezenty dla 5 latka

Prezent dla 5-latka – top lista 10 kreatywnych i mądrych podarków

Jeśli zastanawiasz się — jak wybrać prezent dla 5-latka, który ucieszy młodego solenizanta, nie znudzi się po dniu zabawy, a dodatkowo będzie miał w sobie potencjał edukacyjny — to jesteś w dobrym miejscu. Prezentuję zestawienie naszych ulubionych zabawek, sprawdzonych gier i ciekawych książek.

Co kupić dziecku na prezent?

kubiki slon instrukcja
kubiki wyscigowka instrukcja
kubiki helikopter instrukcja

„Kubiki” to klocki, które są dla moich dzieci odskocznią od LEGO®, choć te ostatnie nigdy się nie nudzą.

„Kubiki” produkowane są przez polską markę. Ich sześcienny kształt oraz wypustki i dziurki w tych poręcznych bryłach wymuszają kreowanie przestrzennych budowli.

Dzieciom spodoba się różnorodna kolorystyka, spora ilość elementów (zależna od rodzaju zestawu), przyjemny w dotyku miękki plastik.

„Kubiki” doskonale rozwijają różnorakie umiejętności dziecka — manualne, percepcyjne, lewopółkulowe oraz wagę i koncentrację.

Więcej szczegółów znajdziecie w naszej dokładnej recenzji klocków:

lama express gra planszowa 29

„Lama Express” od ponad roku jest hitem na każdym dużym rodzinnym spotkaniu. Dorośli mają czas dla siebie, a dzieci grają! Rodzice za to właśnie kochają „Lamę Express”. A dzieci? Przedszkolaki uwielbiają przewozić swoje lamy pociągami, które poruszają się po planszy. Wygrywa ten, kto jako pierwszy okrąży planszę ze wszystkimi lamami na pokładzie.

Plaszówka „Lama Express” to idealnym wybór, jeśli rozpoczynacie przygodę z grami bez prądu lub gdy szukacie małej odskoczni od proponowanych zazwyczaj dla tego wieku „Grzybobrania” czy „Chińczyka”.

Banalne zasady gry, uwielbiana przez najmłodszych losowość rozgrywek, cudna kolorystyka i oczywiście sympatyczni bohaterowie rozpalą w niejednym przedszkolaku miłość do planszówek.

Recenzja i charakterystyka gry wraz ze zdjęciami czeka we wpisie:

wszyscy sie licza kristin roskifte slider

Ten niewyczerpany w treści i formie picturebook jest równocześnie książką obrazkową, wyszukiwanką, podręcznikiem do nauki liczenia i zbiorem opowieści ze wspólnym przesłaniem.

Dziecko, któremu sprezentujecie książkę, zauroczą nie tylko ilustrację, ale przede wszystkim gra, jaką młodym czytelnikom serwuje Kristin Roskifte

Kreatywne i wartościowe pomysły z układankami od Blue-Sky nasuwają się same. Zabawa z arytmetyką, symetria, logiczne sudoku, popularne wśród przedszkolaków kodowanie, a mimowolnie oczywiście również ćwiczenie motoryki małej — wszystko to serwuje nam uniwersalna układanka lewopółkulowa.

Dokładny opis szerokiego zastosowania układanek znajdziecie we wpisie:

hotel pod pajecza siecia 15

Nie do końca wiemy, z czego wynika fenomen tej planszówki. Może to uroczy i wcale nie ohydni owadzi bohaterowie, może połączenie losowości i strategii, a może prostota reguł?

Tak po prostu jest, że młodsi i starsi wspólnie uwielbiają toczyć ze sobą potyczki o owadzich gości. Który gospodarz szybciej zakwateruje przypisanych mu turystów, wystrzegając się przy tym pająków i karaluchów, staje się wygranym. W każdym razie „Hotel pod pajęczą siecią” to idealny prezent dla 5-latka.

Recenzja i dokładna charakterystyka rozgrywki wraz z fotorelacją czeka we wpisie:

co kryje cialo aina bestard

Seria interaktywnych książek Ainy Bestard pozwala dziecku samodzielnie eksplorować podwodny świat głębin, leśne zakamarki oraz wnętrze ludzkiego organizmu. Wszystko to z pomocą wielowarstwowych ilustracji oraz przeźroczy (szkiełek) w trzech kolorach dołączonym do każdej książki.

pingolo foxgames 4

Urocze stado pingwinów, osobisty kawałek planszy, dynamika rozgrywek, zdrowa rywalizacja i świetna zabawa — za to lubimy „Pingolo” najbardziej. Z tych samych powodów trafia na naszą listę — prezent dla 5-latka.

Recenzja i dokładna charakterystyka rozgrywki wraz z fotorelacją czeka we wpisie:

ukladam swiat atlas z puzzlami magnetycznymi 1

W skład zestawu „Układam świat” wchodzą: solidna mapa świata, pasujące do niej wielokolorowe magnetyczne puzzle i edukacyjny atlas z ciekawostkami i quizami. To doskonała motywacja do poszerzania wiedzy z dziedziny geografii, historii, a nawet kultury w przyjemny sposób.

wielka ksiega supermocy 1

Nigdy nie jest na wcześnie na wspieranie dziecięcych talentów, odkrywanie wartości, mocnych stron. Książka „Wielka księga supermocy” to zbiór inspirujących portretów zwykłych dzieci, które opowiadają o swoich supermocach.

„Wielka księga supermocy” to idealny prezent dla 5-latka, ale i wszystkich młodych czytelników, którzy poszukują własnych talentów.

Wnikliwa recenzja książki znajduje się we wpisie:

Smart Games są z nami już od 3 lat. Co roku kupujemy kolejny zestaw z tej serii i nigdy nie byliśmy rozczarowani.

Gry te wyróżniają się trwałością materiałów, z jakich zostały wykonane, przyjemną dla oka estetyką, tematyką przyciągającą ciekawskiego 5-latka, zróżnicowanym poziomem trudności oraz ogromem zadań dla gracza.

Dokładny opis i autorskie pomysły na naukę i zabawę z aż 6 grami prezentujemy we wpisie:

To już wszystkie nasze pomysły na prezent dla 5-latka. Dodatkowe inspiracje znajdziecie m.in. we wpisach:

mapa bibliotek przyjaznych dzieciom
obserwuj przystanek rodzinka instagram
polub przystanek rodzinka facebook
Przewiń do góry