hotel pod pajecza siecia 17

„Hotel pod pajęczą siecią” – recenzja

„Hotel pod pajęczą siecią” to gra karciana kusząca dynamicznymi lekkimi rozgrywkami, prostotą reguł (kilka zasad powiązanych mechaniką push your luck i elementami memory), uroczą grafiką antropomorfizującą nie zawsze sympatyczne dla nas owady oraz edukacyjnym walorem. Jeżeli stawiacie na dużą losowość i niską decyzyjność, która sprawdza się w rozgrywkach dorosłych z młodszymi, dając wszystkim równe szanse, cenicie mimochodem przemycane tematy przyrodnicze, także ekologiczne wykonanie gry i, co rzadkość na polskim rynku wydawniczym, niską cenę idącą w parze z dobrą jakością przyjemnej karcianki, „Hotel pod pajęczą siecią” musi znaleźć się w waszej domowej kolekcji, wakacyjnym plecaku lub na imprezowym familijnym stole. Recenzja gry „Hotel pod pajęczą siecią” podpowiada, komu rozgrywki sprawią największą frajdę.

W grze zamieniacie się w gospodarza hotelu i próbujecie zakwaterować do wszystkich sześciu pokoi owadzich gości (3 pary owadów tego samego gatunku). Gospodarz najszybszy (pierwszy, który skompletuje gości), przedsiębiorczy i sprytny (kuszący miodem klientów innych hoteli), ale i mający sporo szczęścia oraz hazardowego zacięcia (podczas szukania w talii kart swoich gości) – wygrywa.

Uważajcie jednak na pająki, które potrafią wystraszyć pojedynczych gości z hotelu i karaluchy, te ostatnie strasznie są łase na miodek.

hotel pod pajecza siecia 15

Zawartość

Gra mieści się w średniej wielkości pudełku.

hotel pod pajecza siecia 3

W skład gry wchodzą:

 • instrukcja,
hotel pod pajecza siecia 2
 • 4 hotele dla owadów,
hotel pod pajecza siecia 4
 • 72 karty, w tym:
hotel pod pajecza siecia 14

20 kart miodu

hotel pod pajecza siecia 13

8 kart pająków

hotel pod pajecza siecia 12

8 kart karaluchów

hotel pod pajecza siecia 5

36 owadzich turystów (pszczoły, mrówki, muchy, biedronki, motyle, skorki)

Przedział wiekowy

 • sugerowany przez producenta wiek: 5+
 • nasza sugestia:
  • zdecydowanie 4+, jeśli kilkulatek potrafi poradzić sobie z porażką czekającą go po wyciągnięciu karty z karaluchem, który pożera jego miodek lub gdy pająk na karcie innego gracza wystraszy gościa jego hotelu,
  • grę dedykujemy też dorosłym, którzy uwielbiają lekkie, ale nie nużące rozgrywki z młodszym gronem.

Gra przeznaczona jest dla 2, 3 lub 4 osób. Jak to w branży hotelarskiej bywa, im większa konkurencja, tym korzystniej dla klientów, tym samym rozgrywających.

Rozwijane umiejętności i kompetencje:

 • poszerzanie wiedzy dotyczącej największej grupy zwierząt na świeci, czyli owadów,
 • ekologiczne przesłanie (tworzenie hoteli dla owadów),
 • pamięć wzrokowa,
 • skupienie i koncentracja,
 • radzenie sobie z porażką.

Gra rzeczywiście staje się doskonałym punktem wyjścia do edukacji przyrodniczo-ekologicznej. Na stronie Wydawnictwa znajdują się specjalnie przygotowane artykuły popularnonaukowe w formie ciekawostek opowiadające o fascynującym życiu owadów:

Tego nie wiecie o owadach – 5 niezwykłych ciekawostek. 

Fascynujący świat owadów.

Dodatkowo Wydawnictwo udostępnia ulotkę z instruktażem, jak przygotować DOMEK DLA OWADÓW.

gry planszowe dla dzieci 1

Gra znajduje się w zestawieniu:
🔥 Najlepsze gry karciane i gry planszowe dla dzieci – lista 30 gier 🔥

„Hotel pod pajęczą siecią” – recenzja i charakterystyka

Każdy z graczy kładzie przed sobą wybraną przez siebie planszę z hotelem. Potasową talię kart należy położyć w dostępnym dla wszystkich miejscu, zostawiając również miejsce na stos kart rozrzuconych.

W turze każdego gracza podczas ciągnięcia kart ze stosu mogą zdarzyć się akcje definiowane przez następujące karty:

 • karta z owadem, który pasuje do naszego hotelu — kwaterujemy gościa w swoim hotelu, kończąc swoją turę,
 • karta z owadem, który nie może być gościem naszego hotelu — pokazujemy ją pozostałym graczom, odkładamy rewersem obok swojego hotelu, kontynuując turę,
hotel pod pajecza siecia 24
 • karta z pająkiem — straszymy gościa z hotelu innego gracza (tylko tego bez pary), odkładamy go na stos kart zużytych razem ze sprawcą zamieszania, kończąc naszą turę,
hotel pod pajecza siecia 22
 • karta z miodem — dwie karty miodu pozwalają zwabić do naszego hotelu gościa z indywidualnego stosu kart innego gospodarza (jeśli tylko zapamiętałeś, który gospodarz ma upragnionego przez Ciebie owada — oddaj mu jeden miodek, a drugi odłóż na stos kart zużytych, jeśli nie zgadłeś, 1 miodek i tak wędruje do gospodarza),
hotel pod pajecza siecia 23
 • karta z karaluszkiem — tracisz wszystkie uzbierane karty miodu, twoja tura kończy się.
hotel pod pajecza siecia 21

O czym należy pamiętać:

 • zapamiętuj, jakich gości w swoich indywidualnych stosach odrzuconych kart mają przeciwnicy,
 • 2 zebrane karty miodu można wykorzystać dopiero w następnej rundzie,
 • jeśli podczas odwracania kart z talii napotykacie na miodek lub gości nie ze swoich hoteli, to wy decydujecie, czy spasować, czy ciągnąć dalej i ryzykować spotkaniem z karaluchem.
hotel pod pajecza siecia 20
hotel pod pajecza siecia 27
hotel pod pajecza siecia 28

Gra ukazała się nakładem wydawnictwa Muduko. Recenzja gry „Hotel pod pajęczą siecią” to nie jedyna ocena planszówek tego Wydawnictwa. Resztę znajdziecie tutaj.

hotel pod pajecza siecia 19
Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook

Lubicie gry trafiające w gust młodszych i starszych graczy równocześnie? Zerknijcie na „Mix-turę” – łączy elementy losowości ze strategicznymi posunięciami. Motyw despotycznej i wrednej wiedźmy zmuszającej gobliny do testowania przygotowanych eliksirów traktowany z przymrużeniem oka staje się w grze punktem wyjścia do arcyśmiesznych rozgrywek.

mixtura gra karciana 2

Polecamy również kafelkową, taktyczną grę dla młodych adeptów logiczno-towarzyskich rozgrywek – z prostymi zasadami, dynamicznymi i krótkimi rozgrywkami oraz nieustannie zmieniającymi się polem bitwy, czyli „Sąsiadów”.

sasiedzi gra muduko 16

Zafascynowanych owadzim światem odsyłam do niezwykłej opowieści — książki „Jestem Aki”, w której mali, nierzadko dziwaczni bohaterowie leśnego runa odkrywają i akceptują siebie. Recenzja osobliwej opowiastki filozoficznej, współczesnej baśni i powieści przygodowej czeka we wpisie – „Jestem Aki”, czyli w poszukiwaniu siebie i świata – recenzja.

jestem aki 1
Scroll to Top