IMG 20220929 134221 1

Komunikacja publiczna na Teneryfie – darmowy bilet dla dzieci

Komunikacja publiczna na Teneryfie może być ułatwieniem szczególnie dla osób nieposiadających samochodu na wyspie. Z kartą komunikacji miejskiej łatwiej podróżuje się na Teneryfie. Co więcej, dzieciom od lat 5 do 10 przysługują darmowe przejazdy autobusami i tramwajami. Gdzie i jak wyrobić taką kartę?

Gdzie wyrobić bezpłatną kartę dla dziecka?

Wystarczy zarejestrować dziecko na stronie https://tenmas.es/tipos-de-tarjeta-v2/, wybierając drugą opcję, czyli Tarjeta “tenmás” personalizada, czyli kartę dziecięcą 10+ (dla dzieci 5-10 lat), która jest objęta dofinansowaniem. W jej opisie znajdziecie określenie 'GRATUITO SUBVENCIONADO’.

Komunikacja publiczna na Teneryfie

Jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji?

  • nr NIE lub nr paszportu,
  • adres zamieszkania z empadronamiento (Certificado de Empadronamiento),
  • dane kontaktowe,
  • skan zdjęcia legitymacyjnego (dokładne wytyczne znajdziecie na stronie),
  • skan paszportu.

zameldowanie w hiszpanii

Zameldowanie w Hiszpanii, czyli el Padrón – Certificado de empadronamiento

Gdzie odebrać kartę?

Jeśli pomyślnie zarejestrujesz kartę, dostaniesz mailowe potwierdzenie. Po 10 dniach roboczych można już odebrać kartę w wybranym przez siebie biurze, np. stacji Costa Adeje w odpowiednich dla placówki godzinach. Aby odebrać Kartę Dziecka Dziesięć+, ojciec, matka lub opiekun prawny osoby niepełnoletniej musi podać DNI / NIE lub nr paszportu osoby niepełnoletniej. Fizycznie należy mieć ze sobą paszport dziecka i swój oraz empadronamiento do weryfikacji podanych danych.
Na dworcu w Costa Adeje kartę odbierać można od pon.-pt. 7:30 do 19:30 oraz w sob., niedz. i święta od 9:00 do 17.00.

IMG 20220907 121019

Za kartę zbliżeniową należy uiścić jednorazową opłatę 5 Euro. Karty nie trzeba odnawiać. Ważna jest do 10 roku życia dziecka. Karta jest personalizowana i widnieją na niej nie tylko dane dziecka, ale i zdjęcie.

Jak używać karty?

Po każdym wejściu z dzieckiem do autobusu należy przyłożyć kartę do czytnika, a w razie kontroli okazać ją.

Darmowy bilet

Władze Teneryfy postanowiły w styczniu 2024 roku zezwolić na dostęp do darmowych biletów dla obcokrajowców zarejestrowanych na wyspie, nawet jeśli nie posiadają zezwolenia na pobyt. Zmieniono wymaganie przedstawienia karty tożsamości obcokrajowca (TIE) na przedstawienie dowodu rejestracji w tym Empadronamiento. Decyzja ta spotkała się z pozytywnym odzewem ze strony społeczności migrantów.

Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top