Przystanek Rodzinka to blog parentingowy łączący w sobie tematykę edukacyjną i podróżniczą. Jesteśmy rodziną 2+2 – więcej w zakładce „O nas”.
Bycie rodzicem determinuje większość naszych życiowych wyborów, które mają wpływ na charakter i treści bloga.
Odwiedzane miejsca i podróże (bliskie, dalekie, krótkie, ale i kilkumiesięczne), także książki, gry postrzegamy jako źródło inspiracji, nauki i zabawy.
Promujemy zdrowe odżywianie, aktywny styl życia, w tym ruch, wędrówki, naukę i odpoczynek przede wszystkim na łonie natury.
Stały kontakt z przyrodą współgra z edukacją domową, którą traktujemy jako jedną z życiowych przygód. W realizacji jej celów pomaga nam wartościowa literatura i sztuka dla dzieci w każdej odsłonie (m.in. teatr, film, muzea).

Dlaczego warto z nami współpracować?

przystanek rodzinka merytoryczne wpisy

Merytoryczne wpisy

przystanek rodzinka dobre zdjecia

Dobre jakościowo zdjęcia

przystanek rodzinka swiadomi rodzice

Zasięgi wśród świadomych i zaangażowanych rodziców

przystanek rodzinka caly swiat

Produkty zwiedzają z nami „cały świat”

Statystyki bloga i mediów społecznościowych (październik 2023)

google analytics 1

48 281

Wyświetleń miesięcznie

facebook logo

3729

Obserwatorów na Facebooku
Zasięg postów: 23 003

instagram logo

2930

Obserwatorów na Instagramie
Zasięg profilu: 11 338

Formy współpracy na blogu i w social mediach

  • Recenzujemy i rekomendujemy tylko aktywności, miejsca i produkty, które faktycznie eksplorujemy (czytamy, odwiedzamy itp.), w których widzimy potencjał, do których wracamy lub które zostają z nami na dłużej. Nie zamieszczamy gotowych materiałów od reklamodawców.
  • Na blogu prócz recenzji, pojawiają się także testy, relacje z wydarzeń, wyjazdów, warsztatów i imprez dla rodzin z dziećmi.
  • Popularyzujemy ideę aktywnej lektury z dzieckiem (m.in. poprzez włączenie się do akcji takich jak #TataTeżCzyta)
  • W swoich social mediach organizujemy konkursy i rozdania dla czytelników. Promujemy produkty również na YouTube (filmy instruktażowe i recenzenckie), poprzez posty, rolki, stories, live na Facebooku i Instagramie.
  • Patronujemy także literaturze dziecięcej.
  • Kierujemy swoją uwagę na działalność społeczną szukającą rozwiązań problemów zdrowia psychicznego oraz przełamującą bariery w dyskusji o leczeniu schorzeń psychicznych (m.in. poprzez patronat medialny akcji „Rajd Flaminga”)

Nasze dotychczasowe patronaty literackie:

Aktywnie wspierane ogólnopolskie akcje czytelnicze

#TataTeżCzyta – ogólnopolska akcja zachęcająca ojców do czytania książek swoim dzieciom!

tata tez czyta

Stworzenie mapy i listy Bibliotek Przyjaznych Dzieciom

Wraz z czytelnikami bibliotek, ale i wydawnictwami, instytucjami kultury oraz polskimi artystami stworzyliśmy mapę i listę Bibliotek Przyjaznych Dzieciom, by ułatwić znalezienie bibliotek aktywnie promujących ideę czytelnictwa wśród najmłodszych, młodszych i starszych czytelników, ale i zwrócić uwagę na ogromny potencjał bibliotek – tych małych, np. wiejskich, które niejednokrotnie są, poza szkołą, jedyną formą rozwoju młodego człowieka, ale i tych dużych, często funkcjonujących w szeroko rozumianej kulturze i edukacji miast, województw, a nawet w skali ogólnopolskiej.

Biblioteka Przyjazna Dzieciom – mapa bibliotek dla dzieci.

biblioteka przyjazna dzieciom

Patronat akcji Rajd Flaminga

Rajd Flaminga łączy ekologiczną motoryzację z troską o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, jego celem jest przyciągnięcie uwagi społeczeństwa na problemy zdrowia psychicznego oraz przełamywanie barier w dyskusji o leczeniu schorzeń psychicznych.

Wybrane marki, które nam zaufały

Do tej pory współpracowaliśmy z wydawnictwami zarówno czytelniczymi, jak i edukacyjnymi, z dystrybutorami pomocy terapeutycznych, akcesoriów do terapii i zabawy, gier edukacyjnych, także z muzeami oraz miejscami atrakcyjnymi dla rodzin z dziećmi.

Doceniają nas

Wow, thank you so much for this post and the wonderful pictures! I should have been in Poland right now, but couldn’t because of the Corona situation. Now I feel that a part of me have traveled after all!

kristin roskifte 1

Kristin Roskifte

Bardzo dziękuję za rzeczową i wnikliwą recenzję

janiszewski skorwider

Boguś Janiszewski
Max Skorwider

Bardzo dziękuję za tę świeżą jak drożdżóweczka recenzję! Cieszę się jak dziecko 🧡. Rewelacyjnego dnia, niech raperska moc będzie z Tobą 😚!

maja anna sass

 Maja Anna Sass

Dziękuję za te piękne słowa ❤ Niech Wam przyniesie wiele radości, pozdrawiam!

monika michaluk

Monika Michaluk

Cudowna recenzja! Jako tłumaczka nie mogłabym wymarzyć sobie lepszej 🥰 życzę pięknego lata i ślę niedzwiadkowe pozdrowienia z Finlandii! 🐻

natalia bafinska

Natalia N. Bafińska

Jak to dobrze, że na Instagramie bywają również tak ciekawe, wartościowe konta jak to. Gratuluję!😍

laura lacz

Laura Łącz

Jesteś zainteresowany współpracą?
Napisz do nas.

[email protected]

Przystanek Rodzinka w mediach społecznościowychScroll to Top