chorwacja z dziecmi soliny nin 14

Chorwacja z dziećmi — top 15 miejsc na nie tylko rodzinne wakacje

Czy Chorwacja z dziećmi na wakacje to dobry pomysł? Tak! Po pierwsze to kraj europejski (jasne regulacje prawne, niewymagane dodatkowe dokumenty, roaming). Po drugie — gwarantowana pogoda. Po trzecie — porównywalna odległość z polskim wybrzeżem (dystans sprawnie pokonuje się samochodem, do którego można zabrać sporo więcej rzeczy niż na pokład samolotu). Nad czym się więc zastanawiać? Warto przemyśleć kwestię miejsca noclegu pod kątem sąsiedztwa z wygodnymi i bezpiecznymi plażami oraz dostępnych atrakcji. Prezentujemy sprawdzone — podczas miesięcznego pobytu — miejsca, które warto odwiedzić, do których sami wracaliśmy po 10 latach.

Miasto Pula — chorwacki Rzym

Pula jest największym miastem półwyspu Istria i doskonałą bazą wypadową w pozostałe części północnej Chorwacji. Miasto samo w sobie pełne jest atrakcji.

Obowiązkowym przystankiem pieszej wycieczki po mieście jest rzymski amfiteatr. Arena znajduje się w ścisłej trójce najlepiej zachowanych i największych tego typu obiektów w Europie (4. na świecie). Eliptyczna budowla o wymiarach 132×105 robi wrażenie z każdej strony. Warto ją po prostu obejść, to nic nie kosztuje, a widok z różnych perspektyw robi wrażenie. Kiedyś mieściła w sobie około 20 tysięcy widzów. Arena walk gladiatorów, inscenizacje bitew, igrzyska, targi, turnieje rycerskie i inne historie o funkcji amfiteatru na przestrzeni wieków mogą rozbudzić wyobraźnię niejednego dziecka. Dziś jest miejscem koncertów i ważnych wydarzeń o charakterze kulturalnym.

chorwacja z dziecmi Pula 1

Brama Podwójna i Brama Herkulesa stanowią przykład miejskich umocnień. Stojąc pod jednym z tych starożytnych wejść do miasta, warto pokusić się i opowiedzieć najmłodszym, jak kiedyś budowano miasta i jakie znaczenie posiadały owe bramy (strzeżone wejście).

Z kolei przypominający również wejście do miasta — Łuk Sergiusza — wcale bramą nie jest. Stanowi hołd złożony rodowi rzymskiej rodziny Sergiuszów. Budowla jest naprawdę monumentalna. Od strony miasta bogato ozdobiony.

chorwacja z dziecmi Pula 100
chorwacja z dziecmi Pula 2

Spore rzymskie ślady napotyka się przy głównym placu miasta, przy którym stoi Świątynia Augusta z I w. oraz Pałac Komunalny (obecny Ratusz) – jego tylna część to pozostałość po drugiej z trzech świątyń stojących kiedyś obok siebie. Warto również potrudzić się i poszukać rzymskich mozaik ukrytych za bramą jednego z domów w Puli.

chorwacja z dziecmi Pula 184
chorwacja z dziecmi Pula 3
chorwacja z dziecmi Pula 4
chorwacja z dziecmi Pula 103
chorwacja z dziecmi Pula 98
chorwacja z dziecmi Pula 99

Około 5 minut od ścisłego centrum znajduje się mały teatr rzymski z II w. Jest doskonałym przykładem budowli o kulturalnym charakterze z czasów starożytnych, które wykorzystywały naturalne ukształtowanie terenu, by zapewnić odpowiednią widoczność dla publiczności oraz doskonałą słyszalność występujących na „scenie” aktorów. Warto samemu to sprawdzić. Spieszcie się, bo obiekt popada w ruinę — niestrzeżony, niesprzątany i w żaden sposób niezabezpieczony. Powoli zarasta go łąka.

chorwacja z dziecmi Pula 183
chorwacja z dziecmi Pula 43
chorwacja z dziecmi Pula 42

Chorwacja – Akwarium w Puli

Jeśli Chorwacja z dziećmi, to bezsprzecznie udać się trzeba do Akwarium w Puli. Akwarium urządzone jest w XIX wiecznym forcie. Forteca jest obecnie zamieszkana przez setki gatunków ryb z północnej i południowej części Adriatyku oraz kilka tropikalnych gatunków morskich i słodkowodnych.

Co za radość dla dzieci biegać po labiryncie tej 130-letniej fortecy!

Ogrom zgromadzonych tu gatunków fauny to jednak nie jedyny wabik dla najmłodszych. Akwarium dysponuje również kilkoma salami edukacyjnymi wyposażonymi w sprzęt badawczy (m.in. mikroskopy). Na terenie parku znajduje się również plac zabaw i kawiarnia. Nie zapomnijcie wyjść na „dach” fortu — widok z niego jest niesamowity.

W sąsiedztwie Akwarium wzdłuż drogi w stronę centrum Puli znajduje się całkiem spory plac zabaw.

chorwacja z dziecmi pula akwarium 72

Nietypową atrakcją w Puli może okazać się spacer po rozległym systemie podziemnych tuneli wybudowanych na początku XX wieku w Puli – Zero Strasse. Nam niestety nie udało się trafić na godziny otwarcia tych schronów wojennych. Spróbujemy następnym razem.

chorwacja z dziecmi zerostrasse 2
chorwacja z dziecmi zerostrasse 1

Wodospad Zrmanje — alternatywa dla Parku Narodowego Krka

Nie uśmiecha się Wam szukać godzinami miejsca parkingowego przy wejściu do Parku Narodowego Krka albo przepychać się w tłumie turystów po dróżkach tego parku? Mamy dla Was sprawdzoną alternatywę — Krka w miniaturze.

chorwacja z dziecmi wodospad zrmanje 2

Teren rekreacyjny przy małych wodospadach na rzece Zrmanje znajduje się z dala od turystycznego zgiełku. Pod wodospadami można pływać, poskakać z zawieszonej na drzewie huśtawki (niesamowita atrakcja dla dużych i małych), a nawet wypożyczyć kajak i popłynąć w dół rzeki.

chorwacja z dziecmi wodospad zrmanje 1

Zaraz obok znajduje się restauracja i spory teren na piknik.

Zatoka Zavratnica — chorwacki fiord

Zavratnica jest wąską zatoczką o długości 900 metrów, stromych i urwistych zboczach oraz przepięknym kolorze wody — mieniącej się odcieniami zieleni i turkusu. Leży u stóp monumentalnego pasma górskiego — Welebitów. Wyglądem przypomina norweski fiord, choć geologicznie nie ma nic z nim wspólnego. Zatoka powstała poprzez zalanie górskiego potoku podczas podnoszenia się poziomu wody. Z punktu widokowego prezentuje się spektakularnie.

chorwacja z dziecmi zavratnica 8

W środkowej części zatoki spoczywa na dnie zatopiona podczas II Wojny Światowej niemiecka barka transportowa. Wrak stanowi obiekt eksploracji nurków. To atrakcja Chorwacji której z dziećmi nie można przeoczyć.

Wejście (szlakiem wzdłuż zatoki) jest płatne, ponieważ zatoka jest częścią Parku Narodowego Velebit. Można również wpłynąć do niej łódkami i motorówkami, które zabierają turystów z pobliskiej przystani.

chorwacja z dziecmi zavratnica 1
chorwacja z dziecmi zavratnica 2
chorwacja z dziecmi zavratnica 9
chorwacja z dziecmi zavratnica 10
chorwacja z dziecmi zavratnica 7
chorwacja z dziecmi zavratnica 5
chorwacja z dziecmi zavratnica 3
chorwacja z dziecmi zavratnica 11

Soliny w Ninie — solą Chorwacja stoi – atrakcje dla dzieci w Chorwacji

Rezerwując bilet w Muzuem Soli w Ninie otrzymujecie niezwykle ciekawe oprowadzanie po miejscu poświęconym krystalizacji, zbieraniu i historii soli.

chorwacja z dziecmi soliny nin 2

Wycieczka do Muzeum Soli w Ninie to świetna opcja dla najmłodszych. Podążając za gawędzącym przewodnikiem (również w języku angielskim), spaceruje się po basenach solnych i poznaje sposób wytwarzania ekologicznej soli, etapy jej krystalizacji (widoczne gołym okiem w kolejnych basenach) i sposoby ręcznego jej zbioru. Góry usypanej solni, bielutkie wagoniki do jej transportu i testowanie białego złota Chorwacji to nie lada atrakcja dla dzieci.

chorwacja z dziecmi soliny nin 3
chorwacja z dziecmi soliny nin 4
chorwacja z dziecmi soliny nin 8
chorwacja z dziecmi soliny nin 12
chorwacja z dziecmi soliny nin 13
chorwacja z dziecmi soliny nin 14

Ogrom ptaków, które soliny obrały za swój dom, co raz napotykane gniazda, ich świergot – przyciągają uwagę dzieci.

Świetna lekcja przyrody i chorwackiej tradycji. Jeśli Chorwacja z dziećmi, to Nin odwiedźcie koniecznie!

W 2020 roku (czerwiec/lipiec) w środy wycieczki odbywały się bez opłat. Przy muzeum znajduje się dobrze zaopatrzony sklep z solą prawie w każdej postaci (przyprawa, słodycze, napoje, kosmetyki).

Zrmanje — malowniczy kanion, w którym kręcono Winnetou

Pamiętacie tytułowego bohatera powieści pisarza Karola Maya – Winnetou? A może oglądaliście niemiecko-jugosłowiańskie filmy o przygodach syna wodza Inczu-czuny? Nawet jeśli każda z odpowiedzi jest negatywna, warto wybrać się nad kanion, gdzie rozgrywała się akcja najpopularniejszego filmu z serii – Winnetou: Złoto Apaczów. Tam właśnie stojąc na szczycie skalistych wzniesień, czas zatrzymuje się w miejscu. Chłońcie widoki bez opamiętania.

chorwacja z dziecmi Zrmanje kanion 1

Kanion rzeki Zrmanje znajduje się niedaleko Zadaru. W GPS wystarczy wpisać punkt widokowy Pueblo Plato, a nawigacja zabierze Was do celu. Jeśli posiadacie auto z wysokim zawieszeniem, dojedziecie bez większego problemy na miejsce. Samochód można też zostawić około 900 metrów wcześniej na rozwidleniu szutrowych dróg i już pieszo pokonać ostatnie metry. Warto!

chorwacja z dziecmi Zrmanje kanion 2

Stosunkowo niedaleko znajduje się również inna atrakcja — Maslenica Bridge, z którego spragnieni adrenaliny ochotnicy mogą skoczyć na bunggee.

chorwacja z dziecmi maslenicki most

Chorwacja z dziećmi — Jaskinia Baredine

Jaskinia Baredine jest pierwszą otwartą do zwiedzania jaskinią na Istrii. Znajduje się 6 km od Poreča.

Jaskinię zwiedza się z przewodnikiem, który co 30 minut zabiera grupę turystów na głębokość 60 m pod ziemię. Grota bardzo podoba się dzieciom — po pierwsze ma podziemne jezioro, po drugie — niezwykle ozdobne komnaty (aż 5) i — po trzecie — spotkać w niej można odmieńca jaskiniowego, czyli endemiczny gatunek płaza.

chorwacja z dziecmi jaskinia baredine 2
chorwacja z dziecmi jaskinia baredine 9
chorwacja z dziecmi jaskinia baredine 1
chorwacja z dziecmi jaskinia baredine 10
chorwacja z dziecmi jaskinia baredine 11
chorwacja z dziecmi jaskinia baredine 12

Poza tym jaskinia jest bezpieczna dla dzieci — dobrze oświetlona, ścieżki i schody posiadają solidne poręcze, temperatura oscyluje w okolicach 14°C.

W sąsiedztwie jaskini znajduje się również Muzeum Maszyn Rolniczych, sporych rozmiarów wystawa geologiczna i poligon do wspinaczki po linie.

Park Narodowy Brijuni – Wyspy Briońskie

Wyspy Briońskie to grupa czternastu wysp położonych u południowo-zachodnich wybrzeży Istrii. W 1983 r. na archipelagu utworzono Park Narodowy Brijuni.

Spora część największej z wysp otwarta jest dla zwiedzających, którzy przypływają na nią promem wyruszającym z Fažany. Bilety można nabyć przez internet lub w biurze Parku Narodowego zaraz przy porcie, skąd odpływa prom.

chorwacja z dziecmi park brijuni 9
chorwacja z dziecmi park brijuni 8
chorwacja z dziecmi park brijuni 10

Po wyspie poruszać się można pieszo lub kolejką (w cenie promu). Dzieci mają okazję poszukać śladów dinozaurów, odkryć ruiny rzymskich willi, porozmawiać z papugą Koki, przyglądać się z bliska biegającym na wolności zebrom i żyrafom, zwiedzić interaktywne muzeum morskie „Boathouse” czy podziwiać Cadillaca Tito (w miniaturze, ale i w całej okazałości również). Chorwacja z dziećmi bez Wysp Briońskich? Nie! Koniecznie zarezerwujcie wcześniej bilet.

chorwacja z dziecmi park brijuni 11

Motovum — Toskania na Chorwacji

Motovum to miasteczko na wzgórzu, w którym poczuć można średniowieczny klimat — grube mury otaczające osadę (po których po wykupieniu biletu można spacerować), stare domy, wąskie uliczki…

chorwacja z dziecmi motovum 6

W czerwcu 2020 roku z wiadomych względów było opustoszałe. Można było spokojnie usiąść na wybrukowanym głównym placu miasta, poczuć zapach trufli (z których m.in. słynie Motovum) i świeżo palonej kawy, którą miło wypić z widokiem na pola winorośli u stóp wzgórza.

Do miasteczka prowadzi dobrze oznakowana droga. Auto zostawia się przed miastem (dolny lub góry parking), gdyż za bramę miasta wjeżdżają tylko mieszkańcy i służby miejskie.

Warto również zatrzymać się przy punkcie widokowym Motovum Photo Point, by dostrzec Motoyum w całej okazałości.

chorwacja z dziecmi motovum 11

Bale Valle — kamienne miasteczko

Bale Valle to małe kamienne miasteczko z kilkunastoma wąskimi uliczkami i klimatycznymi budowlami. Wieża (może średniowieczna), kościół (z a la wenecką fasadą), rynek — w zasadzie nie wiem, czy to zabytki, bo nie zgłębialiśmy historii miasta, a jedynie i aż spacerowaliśmy po nim całe popołudnie, by poczuć klimat chorwackich miasteczek.

Spacer w ciszy, spokoju, ewentualnie miauczenie przechadzającego się leniwie kota wypełniło całe nasze popołudnie. Polecamy takie rodzinne włóczenie się po chorwackim miasteczku.

chorwacja z dziecmi Bale Valle 9
chorwacja z dziecmi Bale Valle 8
chorwacja z dziecmi Bale Valle 1
chorwacja z dziecmi Bale Valle 6

Chorwacja z dziećmi – Kazuny — nieodłączny element krajobrazu Istrii

Zwiedzając Istrię wzdłuż i wszerz co raz napotykaliśmy na okrągłe, kamienne domki stojące w polach. Jak się później okazało, budowle dawno temu układano z samego kamienia — bez żadnej zaprawy murarskiej.

chorwacja z dziecmi kazun 3

Wreszcie pewnego ranka jadąc z Puli do Vodnijan, dostrzegliśmy ich zatrzęsienie. Miejsce okazało się być Parkiem Kazunów, w którym krok po kroku przedstawiono, jak budowano te pasterskie i chłopskie schronienia tuż przy uprawnych polach, czy łąkach, na których wypasano zwierzęta.

Dziś większość z zachowanych domków znajduje się w okolicach Vodnjan (podobno nawet w ilości 2000), więc przebywając w Istrii, można urządzić sobie z dziećmi niezłą zabawę w poszukiwanie skarbów Istrii.

Vodnjan – street art i mumie

Do miejscowości przyciągnęły nas mumie świętych, które do niedawna można było obejrzeć w kościele św. Błażeja. Co ważne i zadziwiające — do konserwacji ciał nie użyto żadnych środków chemicznych! Niestety nam nie udało się dotrzeć do proboszcza, który sprawuje pieczę nad kryptą z mumiami. Szukając planu na zwiedzanie miasta, odpoczywaliśmy w cieniu pobliskiej wieży kościelnej.

chorwacja z dziecmi Vodnjan 3

Wybraliśmy — sprawdzającą się zawsze opcję — spacer bez celu. Opłaciło się! Poznaliśmy chorwacko-włoskie miasteczko, jego wąskie ulice, ślady weneckiej architektury i całkiem przekonujący street-art, czyli niedające się pominąć murale.

chorwacja z dziecmi Vodnjan 2
chorwacja z dziecmi Vodnjan 4
chorwacja z dziecmi Vodnjan 5
chorwacja z dziecmi Vodnjan 6
chorwacja z dziecmi Vodnjan 7

Wisienką na torcie, szczególnie dla naszych małych miłośników motoryzacji, był przejazd i zlot zabytkowych samochodów, który, zbiegiem okoliczności, zakończył się w odwiedzanej tego samego dnia Puli.

Trsat w Rijece — zamek i punkt widokowy w jednym

Zamek Trsat w Rijece to dla mnie miejsce idealne na trasie wycieczek — ruiny zabytku, doskonały punkt widokowy i do tego wyśmienita kawa na miejscu. Tyle i aż tyle.

chorwacja z dziecmi rjeka trsat 3
chorwacja z dziecmi rjeka trsat 2
chorwacja z dziecmi rjeka trsat 1

Chorwacja z dziećmi — Zadar

Na zabytkowe budowle w Zadarze napotyka się na każdym kroku, ale nawet dzieciom będącymi największymi miłośnikami historii — rzymskie kolumny, starożytne bramy i średniowieczne kościoły mogą się znudzić.

Na co warto zwrócić uwagę w Zadarze, będąc z dziećmi? Na pewno na Wodne Organy, na których melodię wygrywa samo morze. Wszystko dzięki mechanizmowi zamontowanemu w betonowej nadbrzeżnej konstrukcji, m.in. polietylenowych rur o różnych długościach i szerokościach przekroju osadzonych pod kamiennymi schodami promenady.

morskie organy zadar

Bieg wokół instalacji świetlnej Pozdrowienie Słońca (300 płyt z panelami słonecznymi, które w dzień pochłaniają energię), też okazał się niemałą atrakcją. Warto jednak wiedzieć, że nocną porą działa program będący grą świetlną w rytmie fal.

chorwacja z dziecmi Zadar 3

Warto również wejść na dzwonnicę przy kościele św. Anastazji, z której roztacza się widok na Zadar i okolice.

chorwacja z dziecmi Zadar 1
chorwacja z dziecmi Zadar 11
chorwacja z dziecmi Zadar 12

Odpoczynku szukajcie koniecznie na najważniejszym placu starówki, czyli Narodnim trgu. Znajdziecie tam i dobrą kawę i interesującą lekturę w Gradskiej Lozy, w której obecnie mieści się sporych rozmiarów księgarnia.

chorwacja z dziecmi Zadar 8
chorwacja z dziecmi Zadar 9

Pag — księżycowa wyspa

Będąc w Chorwacji, warto wybrać się na kilka wysp Chorwackich. Jedną z nich musi być Pag. Od razu urzeknie Was jej skalista budowa, która od razu rzuca się w oczy. Polecamy sprawny wjazd na wyspę mostem „Paški most”, w sąsiedztwie którego leży „Fortica”. Z ruiny budowli obronnej roztacza się świetny widok na most, część wyspy Pag i zachodnie wybrzeże Chorwacji.

chorwacja z dziecmi wyspa pag 11
chorwacja z dziecmi wyspa pag 13
chorwacja z dziecmi wyspa pag 10

Pag kusi turystów również przepysznymi owczymi serami. Przejeżdżając przez wyspę, koniecznie zatrzymajcie się w mieście Kolan, a konkretnie przy wytwórni sera Sirana Gligora. Można po niej odbyć wycieczkę z przewodnikiem, wykupić degustację w restauracji, jak i zrobić zapas w sklepie poniżej wytwórni. Paški sir w połączeniu np. z serwowanym dżemem — palce lizać.

wyspa pag praski ser

Polecamy również dojechać na sam koniec wyspy, do miasta Lun, a właściwie do gaju oliwnego, umiejscowionego przy wybrzeżu, w którym znajdują się ponad tysiącletnie drzewa oliwne. Cały gaj można zwiedzać, pokonując kilkukilometrową trasę lub po prostu spacerując blisko parkingu, gdyż najstarsze drzewo w gaju (1600-letnie!) jest na wyciągnięcie ręki.

chorwacja z dziecmi gaj oliwny
gaj oliwny wyspa pag 1
gaj oliwny wyspa pag 2

Z bezludnego ogrodu polecamy udać się do głównego miasta wyspy – Pag. Spacer po klimatycznych, wąskich uliczkach oraz po zabytkowym moście Katine zostaje w pamięci na długo.

Koniecznie zatrzymajcie się również na miejscu widokowym, z którego miasto Pag widać w całej okazałości.

chorwacja z dziecmi wyspa pag 3

Chorwacja z dziećmi — Park Narodowy Paklenica

Park Narodowy Paklenica to jeden z najstarszych parków narodowych w Chorwacji (założony w 1949 r.). Dodatkowo wpisany został na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Szeroki wybór szlaków, atrakcji oraz aktualne komunikaty dotyczące wędrówek znajdziecie na stronie parku.

My wjechaliśmy do parku wejściem nr 1 – Velika Paklenica i obraliśmy trasę prowadzącą m.in. przez jaskinię Manita peć. W sumie cały dzień upłynął nam na wędrówce po szlaku i zwiedzaniu jaskini. Spotkaliśmy liczne żuki i naprawdę długiego węża, którego niestety nie udało się nam zidentyfikować, ale wywołał sporo emocji u najmłodszej części wycieczki.

chorwacja z dziecmi Paklenica
chorwacja z dziecmi Paklenica 4
chorwacja z dziecmi Paklenica 3

Jeśli planujecie odwiedzić jaskinię, koniecznie zaplanujcie to wcześniej, ponieważ otwarta jest tylko przez kilka godzin dziennie. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem. Jama obfituje w różnorodne formacje skalne i nacieki. Stalagmity, stalaktyty, kolumny mają ciekawe nazwy (np. hełm, organy i czarownica), co na pewno rozbudzi wyobraźnię najmłodszych.

To już ostatnia atrakcja na naszej liście „Chorwacja z dziećmi — top 15 miejsc na nie tylko rodzinne wakacje”. Macie inne miejscówki godne polecenia?

For more comprehensive insights into traveling in Croatia with children written in english, including a variety of destinations that cater to family needs, don’t miss our extensive guide on Croatia with kids.

Często Zadawane Pytania dotyczące wyjazdu do Chorowacji z dziećmi

Jakie są najlepsze atrakcje dla dzieci w Chorwacji?

W Chorwacji dzieci mogą cieszyć się różnorodnymi atrakcjami. Wśród nich warto wymienić miasto Pula z rzymskim amfiteatrem i Akwarium, Park Narodowy Brijuni, Jaskinię Baredine, a także piękne plaże i parki wodne. Dodatkowo, zatoka Zavratnica i Wodospad Zrmanje oferują malownicze krajobrazy i możliwość aktywnego wypoczynku.

Jak przygotować się do podróży do Chorwacji z małymi dziećmi?

Przygotowanie do podróży z małymi dziećmi do Chorwacji powinno obejmować zabranie niezbędnych artykułów dla dzieci, takich jak przekąski, zabawki, kremy z filtrem UV, oraz sprzęt plażowy. Ważne jest również zaplanowanie tras i miejsc pobytu z uwzględnieniem potrzeb i komfortu dzieci.

Czy Chorwacja jest bezpiecznym miejscem dla rodzin z dziećmi?

Chorwacja jest generalnie uważana za bezpieczne miejsce dla rodzin z dziećmi. Oferuje czyste plaże, przyjazne środowisko i jest dobrze przygotowana na przyjęcie turystów z dziećmi. Zawsze jednak warto zachować podstawowe środki ostrożności, zwłaszcza w miejscach publicznych i na plażach.

Jakie są najlepsze sposoby transportu w Chorwacji dla rodzin z dziećmi?

Dla rodzin podróżujących po Chorwacji samochód zapewnia największą elastyczność i komfort. Możliwe są również podróże pociągami lub autobusami, które są dobrze rozwinięte i oferują połączenia między większością dużych miast.

Jakie są najlepsze miejsca na plażowanie w Chorwacji dla rodzin z dziećmi?

W Chorwacji znajduje się wiele przyjaznych rodzinom plaż. Do najbardziej polecanych należą plaże w miastach takich jak Zadar, Split, i Dubrownik, a także mniejsze miejscowości jak Nin, gdzie plaże są płytkie i bezpieczne dla dzieci.

Czy w Chorwacji są specjalne zniżki lub udogodnienia dla rodzin z dziećmi?

Tak, w Chorwacji wiele atrakcji turystycznych oferuje zniżki dla rodzin z dziećmi, a niektóre nawet darmowy wstęp dla najmłodszych. Warto sprawdzać oferty online lub w punktach informacji turystycznej.

Jakie aktywności na świeżym powietrzu można polecić rodzinom z dziećmi w Chorwacji?

Chorwacja oferuje wiele aktywności na świeżym powietrzu, w tym wycieczki rowerowe, piesze wędrówki po parkach narodowych, a także sporty wodne takie jak kajakarstwo czy snorkeling. Ponadto, parki przyrodnicze i rezerwaty to świetne miejsca do eksplorowania natury z dziećmi.

Jakie opcje zakwaterowania są najlepsze dla rodzin podróżujących do Chorwacji z dziećmi?

Dla rodzin podróżujących do Chorwacji z dziećmi idealne są hotele oferujące udogodnienia dla dzieci, takie jak baseny, place zabaw i animacje. Wiele rodzin wybiera również apartamenty lub domy wakacyjne, które zapewniają większą przestrzeń i możliwość samodzielnego gotowania. My dwukrotnie korzystaliśmy z portalu Airbnb by znaleźć interesującą nas ofertę.

Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top