lisia gora atrakcje dla dzieci rzeszow 4

Rzeszów – atrakcje dla dzieci (i nie tylko) w stolicy Podkarpacia

Oto nasza lista ‘Rzeszów – atrakcje dla dzieci’. Bardzo nas cieszy, że atrakcje dla dzieci z każdym rokiem zapełniają mapę Rzeszowa. Instytucje kulturalne, ośrodki rekreacyjne, place zabaw z prawdziwego zdarzenia, festiwale i muzea to tylko nieliczne miejsca i towarzyszące im wydarzenia, które postaramy się pomóc Wam odkryć. Oto nasza lista rzeszowskich przystanków dla dzieci, młodzieży, ale i dorosłych.

przadki podkarpacie atrakcje dla dzieci 11

Zerknijcie również na inną naszą listę rodzinnych przystanków, czyli wpis Podkarpacie – atrakcje dla dzieci, czyli co zobaczyć na Podkarpaciu.

Rzeszów – atrakcje dla dzieci

  Rzeszów – atrakcje dla dzieci

  Teatr Maska

  Wyprowadzając się z Krakowa, zastanawialiśmy się, czy znajdziemy miejsce, które pozwoli nam cieszyć się sztuką sceniczną w takim stopniu, jak miało to miejsce podczas odwiedzin teatrów stolicy Małopolski. Nie zawiedliśmy się! Bardzo szybko odkryliśmy Teatr Maska, na którego widowni regularnie zasiadamy.

  Teatr Maska jest profesjonalnym teatrem lalek. Jego repertuar obejmuje sztuki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prócz tego w teatrze prowadzone są warsztaty, zajęcia aktorskie i spotkania edukacyjne, a co roku organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ożywionej Formy MASKARADA.

  Teatr posiada dwie sceny, na których za każdym razem oglądamy spektakle cieszące nasze oczy, uszy i serca. Relacje z naszych wizyt w Teatrze Maska znajdziecie na blogu, Instagramie i Facebooku.

  gr a

  Teatr Maska i Bambusowa księżniczka – japońska baśń na deskach teatru w Rzeszowie.

  teatr maska o mniejszych braciszkach sw franciszka 3

  O mniejszych braciszkach św. Franciszka – pogodny i nastrojowy spektakl z ponadczasową refleksją.

  czterej muzykanci z bremy 3

  Teatr Maska i Czterej muzykanci z Bremy.

  Długi weekend majowy w teatrze? Czemu nie! Spektakle na majówkę 2023 znajdziecie w repertuarze.

  Rzeszowskie Piwnice – interaktywna instytucja kultury

  Podziemna Trasa Turystyczna “Rzeszowskie Piwnice” ma długość prawie 400 metrów i biegnie pod staromiejskim Rynkiem. Trasa turystyczna łączy dawne miejskie piwnice. Jest dobrze oświetlona, więc zwiedzanie jej z 5- i 7-latkiem okazuje się przyjemnym (szczególnie w upalne lato) spacerem przypominającym wędrówkę w głąb dziejów nie tylko Rzeszowa, ale i Polski.

  Zwiedzanie odbywa się w grupach prowadzonych przez przewodnika. Podziemna trasa turystyczna składa się z 40 komnat i 25 piwnic, połączonych 15 korytarzami. Całość położona jest na trzech kondygnacjach. Po drodze mija się różne stanowiska multimedialne oraz eksponaty, m.in. broń i naczynia z XIV, XV, XVI, XVII i XVIII wieku.

  Cennik, godziny otwarcia, aktualności, ale i informacje o kinie w podziemiach znajdziecie na stronie rzeszowskiepiwnice.pl

  podziemia rzeszow atrakcje dla dzieci 22

  Muzeum Dobranocek

  Lista ‘Rzeszów – atrakcje dla dzieci’ nie byłaby kompletna, gdyby nie to unikalne miejsce. Muzeum Dobranocek mieszczące się obok starego Rynku jest hołdem złożonym animacji dla dzieci – polskiej i zagranicznej. Jeśli chcecie ponownie doświadczyć emocji towarzyszących wieczorynkom emitowanym w I Programie Telewizji Polskiej od 1962 do 2013 roku, koniecznie zaglądnijcie do jedynej tego typu placówki w Polsce. Tam właśnie rodzice i dziadkowie mogą zamienić się w przewodników po niezapomnianych dobranockach swojego dzieciństwa.

  Zwiedzającym towarzyszą m.in. Jacek i Agatka, Gąska Balbinka, Reksio, Bolek i Lolek, Miś Uszatek, Colargol, Kot Filemon, Smerfy, Pszczółka Maja czy Wilk i Zając.

  Obejrzeć można oryginalne lalki filmowe czy przedmioty z życia codziennego ozdobione wizerunkami bajkowych postaci (m.in.: zabawki, opakowania po słodyczach, filmy na szpulach, kasetach i płytach).

  Cennik, godziny otwarcia i aktualności znajduje się na stronie Muzeum Dobranocek w Rzeszowie.

  muzeum dobranocek atrakcje dla dzieci rzeszow 9
  muzeum dobranocek atrakcje dla dzieci rzeszow 2
  muzeum dobranocek atrakcje dla dzieci rzeszow 1
  muzeum dobranocek atrakcje dla dzieci rzeszow 3
  muzeum dobranocek atrakcje dla dzieci rzeszow 6
  muzeum dobranocek atrakcje dla dzieci rzeszow 7
  muzeum dobranocek atrakcje dla dzieci rzeszow 8

  źródło: https://www.muzeumdobranocek.pl/

  chorwacja z dziecmi soliny nin 14

  Chorwacja z dziećmi — top 10 miejsc na nie tylko rodzinne wakacje

  Fontanna multimedialna

  Fontanna multimedialna powstała w 2013 roku, ale po remoncie, który skończył się w 2022 roku, wraca w zupełnie nowej odsłonie. Jak podają źródła – jest trzecim co do wielkości i jednym z najbardziej zaawansowanych obiektów tego typu w Polsce. Pokazy łączą efekty świetlne, dźwiękowe, wodne, lasery, dym i grę aktorsko-taneczną. Spektakle można oglądać z amfiteatru zbudowanego na skarpie. Zazwyczaj organizowane są pokazy dla dzieci, dzienne i wieczorne.

  Grafik i szczegóły pokazów mają być aktualizowane na stronie fontannamultimedialna.pl/rzeszow/

  Żwirownia

  Żwirownia jest kąpieliskiem, które powstało w starorzeczu Wisłoka poprzez zalanie wyrobiska żwirowego. Po jednej ze stron zbiornika znajduje się piaszczysta plaża, a w większości łagodny spad do wody sprawia, że obiekt jest chętnie odwiedzany również przez rodziny z dziećmi. W pobliżu działają wypożyczalnie sprzętu wodnego i punkty usługowo – gastronomiczne. Kąpielisko jest odpłatne i strzeżone przez ratowników. Niedaleko znajduje się duży plac zabaw i parking.

  Ceny korzystania z kąpieliska, godziny otwarcia i wszelkie informacje znajdują się na stronie zwirownia.rzeszow.pl

  Ścianka wspinaczkowa City Climb

  Ścianka mieści się w Millennium Hall, więc wspinanie się po niej śmiało można potraktować jako aktywny odpoczynek podczas zakupów. Polecana jest adeptom wspinaczki, ale i wprawionym jej miłośnikom. Nasi juniorzy ją uwielbiają!

  Kilka tras wspinaczkowym, z których część zaaranżowana została typowo pod dziecięce oko i zainteresowania (kolorowe uchwyty imitujące przedmioty z codziennego otoczenia) trafia w gust nie tylko najmłodszych wspinających się uczestników zabawy.

  Aktualny cennik znajduje się na stronie cityclimb.rzeszow.pl

  city climb atrakcje dla dzieci rzeszow 1
  city climb atrakcje dla dzieci rzeszow 2

  atrakcje dla dzieci warszawa

  Warszawa – atrakcje dla dzieci – lista ponad 20 miejsc, gdzie jest co robić z dziećmi w stolicy i jej okolicach

  MTUlandia – lotniczy plac zabaw

  MTUlandia jest tematycznym placem zabaw, którego poszczególne elementy nawiązują do lotniczych motywów. Jest samolot o długości 9,5 metra i szerokości 7,5 metra, którego wnętrze imituje kokpit. Konstrukcja połączona ze zjeżdżalniami, siatkami i drabinkami tworzy dużą przestrzeń do zabaw. Drugim większym zainstalowanym na placu elementem jest konstrukcja przypominająca wieżę kontroli lotów, oczywiście z atrakcjami takimi jak np. zjeżdżalnia. Plac odwiedzamy już kilka lat i cieszy nas to, że jego stan techniczny, bezpieczeństwo poszczególnych elementów nie budzi zastrzeżeń.

  W sąsiedztwie placu znajduje się miasteczko ruchu drogowego, ławki, a nawet toi toi.

  MTUlandia jest jednym z naszych ulubionych placów zabaw. Zawsze jest tam spokojnie, a cały kompleks otoczony jest zielenią.

  Bulwary nad Wisłokiem

  Jeśli szukacie miejsca, by odpocząć na łonie natury lub przeciwnie – aktywnie spędzić czas, Bulwary nad Wisłokiem to jedno z kilku miejsc, które polecamy. Atrakcje, takie jak kilkukilometrowe ścieżki spacerowe i rowerowe, a po drodze scena plenerowa, street workout park, skate park, specjalny tor do jazdy, place zabaw, park linowy, Trzmielowisko, Ptasi Bufet czy ławki przypominające leżaki sprawiają, że każdy niezależnie od wieku może tu znaleźć coś dla siebie.

  bulwary rzeszow atrakcje dla dzieci 1
  bulwary rzeszow atrakcje dla dzieci 2
  bulwary rzeszow atrakcje dla dzieci 3
  bulwary rzeszow atrakcje dla dzieci 4
  bulwary rzeszow atrakcje dla dzieci 5
  bulwary rzeszow atrakcje dla dzieci 6 1
  bulwary rzeszow atrakcje dla dzieci 7 1
  bulwary rzeszow atrakcje dla dzieci 8
  bulwary rzeszow atrakcje dla dzieci 9
  bulwary rzeszow atrakcje dla dzieci 10
  bulwary rzeszow atrakcje dla dzieci 12

  Rezerwat Przyrody – Lisia Góra

  Bulwarami można dojść do Rezerwatu Lisia Góra, który jest miejscem spotkań rodzin i znajomych. Znaleźć tam można ogromny plac zabaw, tyrolkę, miejsca do rozpalenia grilla, knajpki z napojami i przekąskami, wypożyczalnię sprzętów wodnych i dużo miejsca na piknik na trawie z widokiem na rzekę, szuwary, łabędzie i kaczki.

  lisia gora atrakcje dla dzieci rzeszow 1
  lisia gora atrakcje dla dzieci rzeszow 2
  lisia gora atrakcje dla dzieci rzeszow 4
  lisia gora atrakcje dla dzieci rzeszow 5

  Park rozrywki “Grawitacja”

  Grawitacja Rzeszow trakcje dladzieci (3)

  Nowy park rozrywki “Grawitacja” w Rzeszowie to niesamowite atrakcje dla wszystkich – dużych i małych miłośników adrenaliny.

  Park rozrywki “Grawitacja” zaprasza na niezapomnianą przygodę pełną emocji dzieci i dorosłych od 1-100 lat (max 150kg). Zespół doświadczonych akrobatów i instruktorów Parków Linowych stworzył unikalne atrakcje, które gwarantują świetną zabawę i bezpieczeństwo dla wszystkich. Donoszę, że niespełna 2-latek, 6-, 8- i 11-latek byli w swoim żywiole, a 30- i 40-latkowie bawili się jak dzieci.

  “Grawitacja” oferuje różnorodne atrakcje dla wszystkich grup wiekowych, w tym trampoliny i park linowy. Przed wizytą, zaleca się zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa dostępnymi na stronie internetowej parku. My ze swojej strony polecamy rejestrację online, by zaoszczędzić czas i uniknąć kolejek. Pamiętajcie też o skarpetach antypoślizgowych, które są wymagane (można je zakupić je na miejscu).

  Park jest czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 9:00 do 21:00. Adres i dodatkowe informacje można uzyskać a stronie internetowej: www.grawitacjapark.pl.

  Grawitacja Rzeszow trakcje dladzieci (5)
  Grawitacja Rzeszow trakcje dladzieci (4)
  Grawitacja Rzeszow trakcje dladzieci (2)
  Grawitacja Rzeszow trakcje dladzieci (1)

  Papugarnia

  parrot, bird, feathers

  Rzeszów, stolica Podkarpacia, oferuje wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, a jedną z nich jest niezwykła Papugarnia znajdująca się w Galerii Rzeszów. To miejsce pełne kolorowych, egzotycznych papug z różnych zakątków świata, zapewniające niezapomniane doświadczenia bliskiego kontaktu z naturą. Odwiedzający mają okazję nie tylko zobaczyć papugi oko w oko, ale także nakarmić je, pogłaskać, a nawet pozwolić im usiąść na ramieniu. Papugarnia, działająca na trzecim poziomie centrum handlowego, oferuje niepowtarzalną lekcję biologii i przyrody, bez barier w postaci klatek czy siatek, co sprawia, że jest to doskonałe miejsce na rodzinne wycieczki czy wyjścia klasowe.

  Ceny biletów są przystępne, z biletem zwykłym za 19 zł i ulgowym za 15 zł, a także opcjami biletów rodzinnych i grupowych. Dla dzieci i dorosłych przygotowano także możliwość zakupu karmy za 3 zł, aby móc jeszcze bardziej zbliżyć się do tych fascynujących stworzeń. Papugarnia jest otwarta codziennie od 10.30 do 19.00, umożliwiając łatwy dostęp wszystkim zainteresowanym. To doskonała propozycja dla każdego, kto szuka ciekawej i edukacyjnej przygody w Rzeszowie, bez potrzeby wyjeżdżania poza miasto.

  Pijalnia czekolady

  Pijalnia czekolady mieści się w Millenium Hall. Prócz smakowania czekoladowych przysmaków (pralin, deserów, prawdziwej pitnej czekolady oraz wszelkich linii czekolad i lodów), w kolejnej już Fabryce Czekolady Mirosława Pelczara można zatopić się w intensywnym zapachu czekolady. Uczta dla zmysłów smaku i zapachu, to tylko namiastka tego, co czeka na odwiedzających pijalnię. Wizytę urozmaica działająca największa w Polsce fontanna czekoladowa, obecność zabytkowych i nowoczesnych urządzeń do produkcji czekolady (które można dotykać i sprawdzać) i ogromna makieta kolejowa, po której mkną pociągi przewożące czekoladę.

  Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej – mpelczar.pl

  atrakcje dla dzieci rzeszow pijalnia czekolady 3
  atrakcje dla dzieci rzeszow pijalnia czekolady 1
  atrakcje dla dzieci rzeszow pijalnia czekolady 2
  atrakcje dla dzieci rzeszow pijalnia czekolady 4
  atrakcje dla dzieci rzeszow pijalnia czekolady 6
  atrakcje dla dzieci rzeszow pijalnia czekolady 5

  To już koniec naszej listy ‘Rzeszów – atrakcje dla dzieci’. W miarę sprawdzania, odkrywania i pojawiania się kolejnych miejsc i wydarzeń, będziemy aktualizować listę.

  W najbliższym czasie zamierzamy sprawdzić kolejne atrakcje, m.in.

  • Park Linowy Linoskoczek,
  • Wrotkarnia Wywrotki,
  • Jumpworld – park trampolin,
  • Siedlisko Janczar.

  Rzeszów – atrakcje dla dzieci

   Atrakcje dla dzieci Kraków – ponad 50 atrakcji dla dzieci i nie tylko w stolicy Małopolski i jej sąsiedztwie

   atrakcje dla dzieci krakow sukiennice rynek mariacki

   Dziecieca ciekawosc blok 1
   obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
   polub przystanek rodzinka facebook
   Scroll to Top