Spędzacie wakacje na wyspie lub mieszkacie tu na stałe i szukacie logopedy na Teneryfie, który popracuje z waszym dzieckiem nad mową, komunikacją i funkcjami poznawczymi? A może zabiegacie o polonistę, który umożliwi dziecku stały kontakt z językiem ojczystym? Dobrze trafiliście. Jestem logopedą, lektorem języka polskiego, pedagogiem specjalnym i nauczycielem wychowania przedszkolnego. Jako polski logopeda na Teneryfie wspieram harmonijny rozwój dziecka.
Od ponad 10 lat pracuję jako nauczyciel, logopeda i terapeuta. Moje zainteresowania i samorozwój skupiają się na dwujęzyczności, terapii miofunkcjonalnej, wadach wymowy i szeroko pojętej stymulacji rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Prowadzę terapię logopedyczno-pedagogiczną m.in. dzieci i młodzieży, w tym pacjentów neurotypowych (wady wymowy, zaburzenia słuchu – APD i in.), z opóźnionym rozwojem mowy, ale i z Zespołem Downa. Wychodzę z założenia, że stymulacja rozwoju poznawczego oraz intelektualnych możliwości dziecka przez budowanie systemu językowego, umożliwia mu nie tylko komunikację, ale i budowanie własnej tożsamości, szczególnie w wielokulturowym środowisku.
- Martwisz się, że Twoje dziecko nie mówi, mówi mało, nie chce mówić lub mówi niewyraźnie?
- Chciałbyś zapewnić dziecku odpowiednią stymulację rozwoju?
- Potrzebujesz porady pedagoga edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, logopedy lub polonisty?
- Chcesz, będąc otoczonym hiszpańską kulturą, kształcić swoje dziecko w języku ojczystym?
Jako polski logopeda na Teneryfie oferuję m.in.:
- konsultacje i porady logopedyczne na Teneryfie dla rodziców dzieci (także dwujęzycznych),
- wczesną interwencję logopedyczną,
- wsparcie dla dzieci z trudnościami rozwojowymi,
- terapię miofunkcjonalną nierzadko łączoną z terapią wad wymowy,
- Symultaniczno-Sekwencyjną Naukę Czytania (tzw. wczesną naukę czytania, metodą sylabową).
- terapię logopedyczną w oparciu o programowanie języka dziecka z opóźnionym rozwojem mowy o różnorakim podłożu, dziecka niemówiącego i dwujęzycznego,
- terapię pedagogiczną, min. dysleksji, dysortografii, dysgrafii, wspomaganie kompetencji matematycznych Metodą Numicon,
- stymulację wszystkich funkcji poznawczych dziecka (wzroku, słuchu, motoryki, pamięci, funkcji lewej półkuli).
Prywatnie jestem żoną, mamą dwójki chłopców z doświadczeniami edukacji domowej, zapaloną podróżniczką, miłośniczką planszówek i molem książkowym. Te ostatnie mam zawsze ze sobą. Czytam namiętnie w autobusie, na pikniku, z nosem w książce można mnie też spotkać na szlaku. Zaczynam pałać miłością do hiszpańskiego języka i kultury. Kanaryjską mentalność próbuję wpoić sobie na razie kulinarnie (zajadam się paellą i innymi tutejszymi przysmakami – Kuchnia na Teneryfie, czyli czego warto spróbować na Teneryfie), gdyż usposobieniem bliżej mi do szalonej corridy niż spokojnej sjesty.
Zawodowym warsztatem, prywatnymi doświadczeniami z edukacji domowej, recenzjami nietuzinkowych książek oraz relacjami (w tym fotorelacjami) z podróży do nie tylko znanych, ale i mało komercyjnych zakamarków świata, dzielę się na blogu i Instagramie.
Moje dziecko nie mówi, mówi mało lub nie chce mówić — kiedy iść do logopedy?
Odczuwam wielką satysfakcję po każdej kolejnej terapii logopedycznej z podopiecznymi. Ich postępy są dla mnie nieocenioną motywacją do pracy, a każdy przypadek dziecka uczy mnie pokory, cierpliwości i wytrwałości w zawodowych, ale i prywatnych staraniach. Dokładam wszelkich starań, by zajęcia były różnorodne i harmonijnie rozwijały wszystkie funkcje poznawcze dzieci. Podczas zajęć (zwłaszcza z dziećmi z opóźnionym rozwojem mowy lub dwujęzycznych) uwzględniam elementy Metody Krakowskiej, nie tylko Symultaniczno-Sekwencyjną Naukę Czytania.