small P

ŚWINOUJŚCIE – atrakcje dla dzieci na 44 wyspach – TOP 8

Piękna, po części dziewicza kraina 44 wysp, do której jednak ciężko się dostać. Wiecznie zatłoczona, ale aż 12 kilometrowa promenada. Najsłynniejsza przeprawa promowa, która jednak spędza sen z powiek czekającym na nią w kolejkach turystom. Szeroka i piękna plaża, zbędny przepych i drożyzna w mieście. Zobaczcie, jakie atrakcje dla dzieci oferuje Świnoujście.

Świnoujście – atrakcje dla dzieci

  Poniższy wpis jest jednym z kilku wpisów z serii „Jak nie nudzić się z dzieckiem nad Bałtykiem. Niezliczone atrakcje na słoneczne i deszczowe dni”. Wszystkie z tej serii zobaczycie, klikając w przycisk “Więcej”.

  Latarnia morska – atrakcje dla dzieci Świnoujście

  Atrakcją numer jeden Świnoujścia, firmowaną na pocztówkach jest Królowa Jasności, czyli latarnia morska, największa w Polsce. Aby dostać się na platformę widokową na szczycie trzeba pokonać 308 schodów. Dla niewprawionych turystów może okazać się to kłopotliwe. Dwulatek samodzielnie dał radę, więc z kilkoma przystankami na pośrednich miejscach widokowych (są dwa) zmotywowany piechur też podoła. Najtrudniejszy jest ostatni odcinek tj. metalowe i strome schody, ale później … widoki niesamowite. Od wschodu piękne polskie wybrzeże (widać m.in. Międzyzdroje i klifowy brzeg wyspy Wolin), od zachodu niemieckie uzdrowiska, gazoport, port z wielkimi jednostkami, promowa przeprawa miejska, forty, wiatrak Stawa Młyny, falochrony. Można spędzić tu dobrą chwilę. Warto mieć coś cieplejszego, bo za każdym razem straszliwie wiało.

  small P
  small P
  small P
  atrakcje dla dzieci Świnoujście
  IMG
  IMG
  IMG
  small P
  small P
  IMG
  small P
  small P

  Latarnia czynna jest cały rok, w sezonie letnim (lipiec – sierpień) od 10.00 do 20.00, od 15 stycznia do 30 czerwca oraz od 1 września do 14 listopada między 10.00 a 18.00, w pozostałe dni  od 10.00 do 16.00. Bilety do nabycia w kasie w latarni. Kasa zaopatrzona jest w pamiątki związane ze Świnoujściem i Morzem Bałtyckim. Toaletę znajdziecie w budynku latarni. Dodatkowy sklepik z pamiątkami znajduje się obok latarni. Tam też stoi mały punkt gastronomiczny z fast foodami i słodkościami. Kawy nie polecam.

  Wszelkie aktualności znajdziecie na profilu Latarni Morskiej w Świnoujściu na Facebooku.

  Najlepiej wybrać się autem lub rowerem. Z przystanku kolejowego lub autobusowego czeka Was bardzo długi spacer, nie zawsze po chodniku, ale wzdłuż drogi, ścieżką koło lasu. Na szczęście droga z roku na rok się zmienia i poprawia. Jeśli wybieracie się autem, to warto wcześniej skręcić na pobliskie bocznice kolejowe i zobaczyć z bliska lokomotywy, wagony towarowe, a nawet kolejowe. Ilością taboru na bocznicach nie poszczyci się nie jeden skansen kolejowy.

  IMG

  Prom – atrakcje dla dzieci Świnoujście

  Chcąc dostać się do centrum Świnoujścia, trzeba skorzystać z promu: turystycznego na Karsiborze (autem lub pieszo) lub miejskiego, zlokalizowanego zaraz koło dworca PKP, przeznaczonego tylko dla mieszkańców Świnoujścia. Na szczęście pieszo na prom miejski może wejść każdy. I takie formy przeprawy do centrum Wam polecam. Szczegółowy rozkład kursowania promów tutaj.

  small P
  small P
  small P
  IMG
  atrakcje dla dzieci Świnoujście
  IMG
  PANO

  Po przeprawie promowej, będąc już w ścisłym mieście warto udać się na Plac Wolności z fontanną i sztuczną rzeką z dwoma mostkami. To taki zmodernizowany mały ryneczek miasta.

  atrakcje dla dzieci Świnoujście
  IMG

  Promenada – atrakcje dla dzieci Świnoujście

  Z kolei od dzielnicy uzdrowiskowej Świnoujścia aż do granicy z Niemcami ciągnie się 12 kilometrowa promenada, wzdłuż której zlokalizowane są eleganckie sklepy, restauracje, kawiarnie, fontanny czy muszlą koncertową. W sezonie mnóstwo kuglarzy i „artystów” podobnej profesji, jak to nad polskim morzem w każdym większym lub mniejszym miasteczku. Na szczęście blisko deptaka jest tez kilka placów zabaw, jedne większe, drugie mniejsze. Polecam ten piaszczysty z tyrolką i statkiem, częściowo zacieniony.

  atrakcje dla dzieci Świnoujście
  IMG
  IMG
  IMG

  Wieża widokowa Świnoujście

  Dla lubiących wspinanie, ładne widoki i pyszną kawę polecam wieżę zniszczonego kościoła luterańskiego, która od 2005 roku pełni rolę wieży widokowej. Urządzono w niej stylową kawiarnię. Polecam. Panorama miasta jak na dłoni, tylko lub aż 222 schody do pokonania. Kilka lat temu bilet wstępu wynosił 10 zł.

  atrakcje dla dzieci Świnoujście
  atrakcje dla dzieci Świnoujście

  Park Zdrojowy – atrakcje dla dzieci Świnoujście

  W mieście polecam tez zabytkowy Park Zdrojowy. Latem i jesienią naprawdę można tu odpocząć. Nie zauważyłam żadnych skwerów z placami zabaw, ale dzieciom spodoba się fontanna, może ogromne kompozycje kwiatowe lub po prostu ogromna przestrzeń do biegania.

  Fort Gerharda – atrakcje dla dzieci Świnoujście

  Gdy dzieci dorosną na pewno wybierzemy się do Fortu Gerharda.

  small P
  small P
  small P

  Poza tym Świnoujście oferuje mnóstwo atrakcji, które można spotkać w innych nadmorskich kurortach, np. oceanarium czy baseny z bardziej rozbudowaną strefą rekreacyjną lub SPA.

  Karsibór

  Na koniec kilka słów o Karsiborze. Tam można uciec od miejskiego zgiełku. Cudne rozlewiska, dzika przyroda, cisza. Idealne miejsce na piknik. Można też wypożyczyć sprzęt wodny (kajak, łódkę, rowerek wodny) lub popłynąć katamaranem po zakątkach krainy 44 wysp. Polecam Marinę Karsibór albo Rybaczówkę – karczmę, wypożyczalnie sprzętu i noclegi.

  IMG
  IMG

  Obok znajduje się wieża widokowa, a kilkaset metrów dalej plac zbaw przy bibliotece, czyli ścisłe centrum Karsiboru. 

  IMG
  IMG
  IMG
  IMG

  Tunel – atrakcje dla dzieci w Świnoujściu

  Na koniec opowiem Wam bajkę, a dokładnie opowie Wam ją Tomasz Knapik. Bajka ta wkrótce się ziści. To będzie opowieść o “Wyspiarce”, czyli maszynie drążącej tunel. Dodać trzeba — długo wyczekiwany przez mieszkańców, turystów i przedsiębiorców działających na terenie Świnoujścia (położonego aż na 44 wyspach!) – tunel. Dzięki niemu wreszcie powstanie stałe połączenie między zamieszkałymi wyspami Świnoujścia, dzięki któremu znikną długie kolejki na przeprawę promową. Wrzesień 2022 roku to szacowana data zakończenia inwestycji. Trzymamy mocno kciuki. Przejazd tunelem na pewno okaże się nie mniejszą atrakcją, niż przeprawa promowa. Tymczasem głos oddaję Tomaszowi Knapikowi.

  Ścieżka w koronach drzew

  W 2021 roku w Niemczech, a konkretnie w sąsiadujące ze Świnoujściem gminie Heringsdorfie została otwarta “Ścieżka w koronach drzew”. Na długości około 1350 metrów można pospacerować na wysokości mniej więcej 20 metrów. Już wkrótce sprawdzimy tę trasę i zrelacjonujemy na blogu.

  swiniujscie spacer w koronach drzew
  swinoujscie spacer w koronach drzew 2
  swinoujscie spacer w koronach drzew 3

  źródło: https://www.swinoujscie.com/sciezka-w-koronach-drzew-nowa-atrakcja-przyrodnicza-w-heringsdorfie/

  Świnoujście wystawa LEGO

  Macie w rodzinie fanów LEGO? Świetnie się składa, bo od niedawna wystawa klocków LEGO jest do zobaczenia codziennie w hotelu Interferie Medical SPA. Prócz podziwiania kolekcji zbudowanych z tysięcy klocków LEGO, na wystawie jest możliwość samodzielnego uruchamiania oraz sterowania pociągami, karuzelami, wiatrakami i pojazdami LEGO, budowania modeli oraz grania w gry z bohaterami LEGO na konsolach PS4.

  Jeśli wybieracie się na dłużej do Świnoujścia, pamiętajcie, że wiele hoteli czy apartamentów dostępnych na wynajem uznaje bon turystyczny

  Polecamy również naszą listę atrakcji dla dzieci w Krakowie, czyli wpis — W Krakowie nie można się nudzić — ponad 50 atrakcji dla dzieci i nie tylko w stolicy Małopolski i jej sąsiedztwie.

  atrakcje dla dzieci krakow sukiennice rynek mariacki

  Dziecieca ciekawosc blok 1
  obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
  polub przystanek rodzinka facebook
  Scroll to Top