wielka ksiega supermocy 4

„Wielka księga supermocy” – w poszukiwaniu własnych talentów – recenzja

„Wielka księga supermocy” to pierwsza część z cyklu książek Susanny Isern i Rocio Bonilli. Książka – prezentująca cudowne portrety zwykłych dzieci, ich niesamowite umiejętności, osobliwe moce, które stanowią o sile konkretnych jednostek – staje się inspiracją dla młodych czytelników do poszukiwania własnych talentów.

Zwyczajne umiejętności czy niezwykłe talenty?

Księga z jednej strony jest zbiorem niezwykłych talentów wyróżniających jej bohaterów na tle większej rówieśniczej zbiorowości. Z drugiej strony opisuje także bardziej popularne umiejętności śmiało eksplorujących świat dzieci.

W tych dwóch kategoriach autorki prezentują m.in. matematyczne kompetencje Carloty, taniec Pabla czy muzykę Mariny.

wielka ksiega supermocy 17
wielka ksiega supermocy 18
wielka ksiega supermocy 19
wielka ksiega supermocy 10

Wśród supermocy znaleźć można zwykłe – tylko na pierwszy rzut oka – umiejętności takie, jak gotowanie Sergia czy czytanie Matea.

Dzięki kulinarnym zdolnościom (nie ważne czy wyśnionymi, czy faktycznie posiadanymi i istniejącymi na jawie), przygotowywanym magicznym potrawom i eliksirom – Sergio przepędza śledzącego go podczas wędrówek wilka, zmienia kolory jak kameleon lub unosi się jak balon.

wielka ksiega supermocy 21
wielka ksiega supermocy 22

O cudownych mocach i zaletach czytania przez dzieci albo też dla dzieci można pisać rozprawy lub po prostu wspomnieć, że młodszy i starszy czytelnik podczas lektury, tak jak Mateo „nigdy nie czuje się samotny ani się nie nudzi”.

wielka ksiega supermocy 13
wielka ksiega supermocy 14

Gorliwie wypracowane cechy charakteru

Zdecydowana większość wśród prezentowanej galerii supermocy to po prostu cechy charakteru, które wypracowane przez dni, miesiące, może lata, stanowią o sile ich właścicieli.

Cierpliwość Daniela pozwala mu „czekać tyle, ile potrzeba, żeby osiągnąć to, co sobie założył”. Dzięki wewnętrznemu spokojowi „umie stawiać czoła nawet najbardziej skomplikowanym problemom i prawidłowo je rozwiązywać”.

wielka ksiega supermocy 12
wielka ksiega supermocy 11

Wytrwały Leo „nigdy nie rezygnuje, zmierza swoją drogą, wbrew wszystkim przeciwnościom, aż dotrze do celu”.

wielka ksiega supermocy 15

Bez ogromnej odwagi, jaką wyróżnia się Nora, dziewczynka nie byłaby w stanie stawić czoła mniejszym, więc prozaicznym, ale i większym, niecodziennym przeciwnościom losu. Na szczęście, gdy ogarnia ją strach, „Nora oddycha głęboko, napełnia się mocą i decyduje z odwaga stawić czoła trudnościom”.

Szczepienie, przejście obok ogromnego psa czy przejażdżka kolejką górską nie budzi żadnego strachu.

wielka ksiega supermocy 8
wielka ksiega supermocy 9

Zapraszająca do lektury książka „Wielka księga supermocy” Susanny Isern i Rocio Bonilli ukazała się nakładem wydawnictwa Mamania. Do kupienia m. in. tutaj.

Koniecznie sprawdźcie, co kryje w sobie druga część cyklu, czyli „Wielka księga superskarbów”. Znajdziecie w niej m.in. niematerialne bogactwa, dzięki którym życie nabiera wartości.

wielka ksiega superskarbow mamania 1

Nie chcesz, by ominął Cię kolejny wpis? Polub Przystanek Rodzinka na Facebooku.

Scroll to Top