zajawka

„Łapać złodzieja!” – dynamiczny i pełen humoru pościg w świecie zwierząt

Duch Tuwima unosi się nad rytmicznym tekstem „Łapać złodzieja” oraz nad pogodną, dynamiczną, pełną zwrotów akcji fabułą, której łańcuszkowy schemat z każdym wersem aktywizuje czytelniczo młodych słuchaczy. „Łapać złodzieja!” Moniki Wróbel-Lutz z ilustracjami Aleksandry Badury to pozycja, która zachwyci każde dziecko i sprawi, że rodzice również będą się świetnie bawić podczas wspólnego czytania. Zanurzcie się w świat, gdzie każde zwierzę ma swoją rolę do odegrania, a dynamiczna fabuła wciągnie Was od pierwszej strony! Gotowi na pełną humoru i nieprzewidywalnych zwrotów akcji książkową przygodę?

Kradzież i zwierzęcy pościg – fabuła pełna akcji

W mieście zamieszkałym przez różnorodne zwierzęta, gdzie każdy dzień wydaje się być zwykłym dniem, dochodzi do spektakularnej kradzieży. W zatłoczonym autobusie zuchwała małpa kradnie zegarek niczego niespodziewającemu się psu, który akurat był zajęty rozmową z biedronką. Ofiara kradzieży, zrozpaczona, natychmiast woła o pomoc, co inicjuje szalony pościg za złodziejem.

W pogoń za rabusiem angażują się wszyscy mieszkańcy miasta – od policji i straży pożarnej, przez listonosza-żółwia, po zwykłych mieszkańców. Każdy z nich próbuje schwytać złodzieja, który nieustannie zmienia środki transportu, przesiadając się z roweru na drezynę, a nawet do helikoptera. Dynamiczna akcja, pełna zwrotów, trzyma w napięciu aż do ostatniej strony.

lapac zlodzieja (2)
lapac zlodzieja (3)
lapac zlodzieja (4)

Świat zwierząt – ilustracje, które zachwycają i bawią

Aleksandra Badura stworzyła wizualną ucztę dla oczu młodych czytelników. Ilustracje w książce „Łapać złodzieja!” są pełne kolorów i dynamiki, choć na białym tle, idealnie oddając zawirowania i tempo pościgu. Każda strona to nowe, zaskakujące sceny, które ożywają dzięki starannie dopracowanym obrazkom. Zwierzęta są przedstawione z dużą dozą humoru, co dodaje książce lekkości i sprawia, że jest jeszcze bardziej atrakcyjna dla dzieci.

lapac zlodzieja (5)
lapac zlodzieja (6)
lapac zlodzieja (7)

Książka, która wciąga od pierwszej strony

„Łapać złodzieja!” to książka, która łączy w sobie rymowany tekst, dynamiczną fabułę i barwne ilustracje, tworząc całość, która z pewnością podbije serca młodych czytelników. Monika Wróbel-Lutz umiejętnie nawiązuje do schematu „Rzepki” Juliana Tuwima. W książce „Łapać złodzieja” bohaterowie kolejno dołączają do akcji, próbując złapać złodzieja (niczym pomocnicy próbujący wyciągnąć tytułową rzepkę). Powtarzany jak refren zwrot „Łapać złodzieja!” dodaje rytmu i emocji.

Czytanie książki okazuje się być to świetną rozrywką, która rozwija wyobraźnię dzieci i zachęca do aktywnego udziału w opowieści, ucząc o wartości współpracy oraz pomocy innym.

Idealna propozycja dla przedszkolaków uwielbiających pojazdy, prędkość i adrenalinę!

Z pewnością „Łapać złodzieja!” stanie się ulubioną lekturą niejednego dziecka, które z zapartym tchem będzie śledzić losy mieszkańców zwierzęcego miasta.

Sprawdźcie sami, jak skończy się ta szalona heca!

lapac zlodzieja (1)
Scroll to Top