o rety (1)

“O rety!” – humorystyczna wakacyjna odyseja ze znaną czytelnikom rodzinką

“O rety!” – to pełna humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji opowieść autorstwa duetu Jean-Luc Fromental i Joëlle Jolivet, twórców nagradzanej książki “365 pingwinów”. Bohaterowie, próbując dostać się na lotnisko i wyruszyć na upragnione wakacje, spotykają na swojej drodze cały szereg nieoczekiwanych przeszkód – od stłuczki i korków ulicznych, po latającego słonia! Czytelnik podąża za nimi przez ulice Paryża, obserwując coraz to nowe, niezwykle zabawne sytuacje.

Tym razem znana z “365 pingwinów” rodzina wsiada do taksówki, aby dotrzeć na lotnisko i wyjechać na wakacje. Jednocześnie ciotka Roberta, której powierzono mieszkanie, wypuszcza przez okno mydło. Przez miasto przechodzi łańcuch nieszczęść, aż do nieoczekiwanego końca tej historii.

Dzięki przemyślanej narracji oraz charakterystycznym, przyciągającym wzrok ilustracjom w stylu retro autorstwa Joëlle Jolivet, książka jest nie tylko doskonałym źródłem rozrywki, ale również estetycznym doświadczeniem.

o rety (2)
o rety (3)
o rety (4)
o rety (6)
o rety (5)

To również lektura o nieoczekiwanych przyczynach i skutkach, co stwarza okazję do rozmowy na tematy związane z zaskakującym biegiem życia.

Wartością dodaną jest kod QR do wysłuchania interpretacji książki w wykonaniu Moniki Pikuły i Mateusza Damięckiego.

“O rety!” to niesamowita, barwna i dowcipna odyseja, która dostarczy mnóstwo śmiechu czytelnikom w każdym wieku. To opowieść, która na długo zostaje w pamięci i do której chce się wracać.

“O rety!” jest częścią projektu finansowanego przez program Unii Europejskiej “Kreatywna Europa“.

Książka “O rety!” Jean-Luc Fromental i Joëlle Jolivet ukazała się nakładem wydawnictwa Tatarak. Tłumaczenie Justyny Bednarek, popularnej autorki historii o skarpetkach, dodaje polskiej wersji książki dodatkowego uroku.

o rety (1)

Matematyczne szaleństwo w książce 365 pingwinów.

365 pingwinow 1

Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top