Jezus opowiesc o slowie (8)

„Jezus. Opowieść o Słowie” – nowatorska perspektywa na życie Jezusa

„Jezus. Opowieść o Słowie” to książka, która zdecydowanie nie jest typowym podejściem do tematu Jezusa Chrystusa, jakie znamy z tradycyjnych źródeł chrześcijańskich. To dzieło, które wzbudza emocje, porusza, ale jednocześnie skłania do refleksji i daje miejsce dla interpretacji. Znakomicie zilustrowana przez Serge Blocha i napisana z literackim pietyzmem przez Frédérica Boyera, stawia na szczególnym miejscu wartości życia i wolności, ale z subtelną delikatnością omija temat zbawienia.

Jezus opowiesc o slowie (1)

Autorem tekstu jest Frédéric Boyer, znany z innowacyjnego podejścia do pisarstwa i teologii. W tej książce pokazuje unikalną umiejętność przeplatając postmodernistyczną interpretację z tradycyjnym tekstem Ewangelii. Jego narracja jest swobodna, a jednocześnie szalenie przekonująca, a to dzięki umiejętnemu budowaniu napięcia i kreacji atmosfery, która zmusza do głębszego zastanowienia.

Na kartach „Jezus. Opowieść o Słowie” nie znajdziemy dosłownego przedstawienia życia Jezusa. Autorzy skupiają się na odmalowaniu potęgi Słowa, które wybrzmiało ponad dwa tysiące lat temu. Pokazują jak wtedy zostało przyjęte, jaką spuściło po sobie pamięć i jak wpłynęło na naszą teraźniejszość. To próba odczytania, zrozumienia i rozwazania Słowa, które nie straciło na aktualności.

ksiazka o bogu i religii dla dzieci 42

Bozie, czyli jak wygląda Bóg? – książka o Bogu i religii dla dzieci

Ilustracje Serge Blocha są zjawiskowe. Zdają się żyć własnym życiem, jednocześnie współtworząc opowieść, której słuchamy. Każda z nich ma na tyle mocny ładunek emocjonalny, że mogłoby stanowić samodzielne dzieło sztuki. Ale połączone z tekstem Boyera tworzą harmonijną całość, której nie można odmówić głębi.

Podobnie jak w przypadku wcześniejszej książki duetu, „Biblia. Wielkie opowieści Starego Testamentu”, również i tutaj mamy do czynienia z niezwykle ważnym i wymagającym tematem, który został jednak zaprezentowany w sposób przystępny i angażujący dla różnych grup wiekowych.

Jezus opowiesc o slowie (2)
Jezus opowiesc o slowie (3)
Jezus opowiesc o slowie (4)

„Jezus. Opowieść o Słowie” nie jest zdecydowanie dziełem prostym, ani łatwym do jednoznacznej oceny. Wymaga otwartości, zaangażowania i gotowości do przemyśleń. Jest propozycją dla tych, którzy szukają w literaturze głębi, duchowego przekazu i estetycznego doznania. Przy tym nie jest przymusem, lecz zaproszeniem do spotkania ze Słowem i zastanowienia się nad jego znaczeniem we współczesnym świecie.

Jezus opowiesc o slowie (5)
Jezus opowiesc o slowie (6)
Jezus opowiesc o slowie (7)

Książka „Jezus. Opowieść o Słowie” Frédéric Boyer z ilustracjami Serge Bloch w tłumaczeniu Tomasza Swobody ukazała się nakładem wydawnictwa Dwie Siostry. To jedna z wielu książek dla dzieci w wieku od 9-12 lat.

Jezus opowiesc o slowie (8)

obserwuj przystanek rodzinka instagram
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top