Skradzione muffinki i inne komiksy (1)

„Skradzione muffinki i inne komiksy” – recenzja kolejnego zbioru komiksów z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”

„Skradzione muffinki i inne komiksy” – kolejna komiksowa odsłona przygód naszych ulubionych młodych detektywów, Lassego i Mai – już na półkach księgarskich! Wybór liczy tym razem 4 tytuły. Zbiorcze wydanie komiksów autorstwa szwedzkiego pisarza, Martina Widmarka jest połączeniem ilustracji pełnych detali i kolorów oraz znakomicie skonstruowanej intrygi. To m.in. czyni zbiór godnym polecenia dla czytelników w wieku przedszkolnym, jak i szkolnym.

Dziecięca i młodzieżowa literatura detektywistyczna zdobywa nowe oblicze. Szwedzki autor Martin Widmark, znany ze swojej bestsellerowej serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”, od jakiegoś czasu poszerza swoje kręgi zasięgu i wprowadza czytelników w świat komiksów. Na rynku ukazały się dwa zbiory komiksów: „Sabotaż w punkcie skupu” oraz „Zielona dywersja i inne komiksy”.

komiksy lasse maja zielona dywersja i inne komiksy 1

Recenzja drugiej części komiksów czeka we wpisie „Zielona dywersja i inne komiksy”.

„Skradzione muffinki i inne komiksy” to trzeci zbiór komiksów z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai.

„Skradzione muffinki” to historia, która rozgrywa się w dobrze znanym fanom Widmarka miejscu – kawiarni Panini & Bernard. Właśnie tam dochodzi do kradzieży smakowitych jabłkowych muffinek. Młodzi detektywi z Valleby biorą sprawę w swoje ręce, a zdemaskowanie winowajcy jest efektem spostrzegawczości Mai. Wydaje się, że nie ma tajemnicy, której nie mogliby odkryć.

Druga historia to „Przestępstwo nad wodą”, gdzie niewinna zabawa przekształca się w pełne napięcia śledztwo dotyczące znikających odznak pływackich. Choć to przestępstwo wydaje się mniej poważne, obserwowanie jak Lasse i Maja rozwiązują tę zagadkę dostarcza mnóstwo emocji.

„Poszukiwany: tort z bitą śmietaną” to trzecie śledztwo, które przynosi mieszankę humoru i niepokoju. Kiedy tytułowy wypiek znika z lodówki w domu parafialnym, ksiądz prosi naszych detektywów o pomoc. Choć wynik śledztwa można by nazwać połowicznym sukcesem, niezaprzeczalnie dostarcza czytelnikom wyśmienitej zabawy.

Ostatni komiks, „Maskarada w Valleby”, podnosi stawkę, skupiając się na napadzie na transport pieniędzy. Głównym podejrzanym okazuje się komisarz policji, który wybrał pechowe przebranie na bal kostiumowy. Teraz Lasse i Maja muszą odnaleźć prawdziwego złodzieja, aby oczyścić nazwisko ich przyjaciela.

I tym razem podziwiać można niezwykłą umiejętność Widmarka w budowaniu zrozumiałych dla dzieci narracji detektywistycznych. Wszystko to podkreślone jest pięknymi, detalicznymi ilustracjami Heleny Willis. Z niecierpliwością czekamy na kolejne komiksy z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai!

Skradzione muffinki i inne komiksy (2)
Skradzione muffinki i inne komiksy (3)
Skradzione muffinki i inne komiksy (4)
Skradzione muffinki i inne komiksy (5)

Trzecia część komiksów serii Biura Detektywistycznego Lassego i Mai, czyli „Skradzione muffinki i inne komiksy” Martina Widmarka z ilustracjami Heleny Willis w tłumaczeniu Barbary Gawryluk ukazała się nakładem wydawnictwa Zakamarki.

Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top