lato z rabusiami 8

„Lato z rabusiami”, czyli pochwała życia w drodze

„Lato z rabusiami” to przygodowa książka pełna absurdalnego humoru, dynamicznych zwrotów akcji, będąca pochwałą wakacyjnego czasu pełnego podróży, biwakowania, chciałoby się rzec, rozkwitającego dziś na potęgę – nie tylko wśród rodzin z dziećmi – „vanlife”. A czy rabowania także? Przekonajcie się sami!

Wakacje dziesięcioletniej Vilji zapowiadały się być, jak zwykle, letnią katastrofą. Na szczęście wizja niespełnionych rodzicielskich obietnic dotycząca wycieczek za miasto czy też nudnych odwiedziny u rodziny w mgnieniu oka przerwana zostaje przez Rabusińskich. Pewnego razu owy klan piratów drogowych i drobnych złodziejaszków mnących ulicami miast i miasteczek w domu na kółkach i okradających samochody letników porywa młodą i wtedy jeszcze przestraszoną Vilję.

Dziewczyna okazuje się łupem osobliwym. Po pierwsze nie wpisuje się w asortyment dotychczasowych zdobyczy (wśród których królują – jedzenie, przede wszystkim cukierki, musztarda, kiełbasa i konserwy, ubrania i lalki Barbie). Po wtóre bynajmniej nie czuje się zastraszonym zakładnikiem. Przeciwnie z dnia na dzień dołącza do działań bandy, by ostatecznie zarządzać ich rabusiowym życiem.

Czy jednak rodzina drobnych złodziejaszków przystanie na plan dziesięciolatki i ujrzy w nim swoją przyszłość?
Jak w roli przywódcy czuć będzie się Vilja?
Co na to rodzice porwanej?

O tym, czym dla dzieci powinny być beztroskie wakacje (kto pamięta, jak to jest skakać z pomostu do jeziora, zasypiać przy blasku wieczornego ogniska, czy budzić się nad ranem z promieniem słońca na oczach po nieprzespanej nocy – czy to w namiocie, czy kamperze?) przypomina zabieganym i wygodnym rodzicom książka dla dzieci i młodzieży idealna nie tylko na lato, czyli „Lato z rabusiami”.

lato z rabusiami 2
lato z rabusiami 3
lato z rabusiami 4
lato z rabusiami 5
lato z rabusiami 7

Książka „Lato z rabusiami” Siri Kolu ukazała się nakładem wydawnictwa Tatarak.

lato z rabusiami 1

Książki na wakacje dla dzieci, czyli co czytać latem.

ktoredy do yellowstone mizielinscy 3

obserwuj przystanek rodzinka instagram
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top