swiat starozytny w 100 slowach (2)

Odkrywamy Antyk – “Świat starożytny w 100 słowach” – edukacyjna podróż przez historię dla dzieci ciekawych świata

Książka „Świat starożytny w 100 słowach” , z ilustracjami Gosi Herby będąca mieszanką słownika starożytności i przewodnika historycznego, zaprasza młodego czytelnika do poznania fascynujących faktów i postaci z Antyku. Idealna dla dzieci i rodziców, którzy chcą razem odkrywać tajemnice przeszłości.

Clive Gifford i Gosia Herba tworzą magiczną bramę do przeszłości

Clive Gifford to uznany autor literatury dziecięcej i młodzieżowej, który w swojej karierze napisał już ponad 180 książek. Jego talent do przekazywania wiedzy w przystępnej formie zdobył uznanie na całym świecie. Gosia Herba, znana polska ilustratorka, dodaje książce niepowtarzalnego charakteru za pomocą swojego unikalnego stylu graficznego. Jej dzieła są pełne kolorów i emocji, co sprawia, że każda strona książki to małe dzieło sztuki.

swiat starozytny w 100 slowach (3)

Antyk w pigułce

„Świat starożytny w 100 słowach” jest innowacyjnym podejściem do edukacji historycznej. Książka podzielona jest na hasła, które tematycznie wprowadzają dzieci w świat starożytnej cywilizacji. Od wynalazków Greków po codzienne życie Rzymian – każde hasło jest krótkim, lecz treściwym fragmentem skłaniającym do dalszego zgłębiania tematu. Dodatkowo, kalendarium, mapy i słownik trudnych pojęć znacząco rozszerzają zakres edukacyjny.

swiat starozytny w 100 slowach (4)
swiat starozytny w 100 slowach (5)
swiat starozytny w 100 slowach (6)
swiat starozytny w 100 slowach (7)

Ilustracje, które przemawiają

Ilustracje Gosi Herby to prawdziwa uczta dla oczu. Jej prace nie tylko wzbogacają tekst, ale także inspirują wyobraźnię czytelników. Elegancka oprawa, złocenia i duży format sprawiają, że książka jest również pięknym elementem dekoracyjnym. Przejrzysta typografia i układ graficzny ułatwiają dzieciom samodzielne odkrywanie treści.

swiat starozytny w 100 slowach (8)
swiat starozytny w 100 slowach (9)
swiat starozytny w 100 slowach (10)
swiat starozytny w 100 slowach (11)

Edukacja przez piękno

„Świat starożytny w 100 słowach” to znakomite połączenie edukacji i estetyki. Dzięki przystępnemu formatowi hasłowemu oraz pięknym ilustracjom, książka jest zarówno inspirująca, jak i edukacyjna. To doskonała propozycja dla rodziców i nauczycieli, którzy chcą rozbudzić w dzieciach zainteresowanie historią. Idealna na prezent, z pewnością zajmie honorowe miejsce w domowej biblioteczce każdego młodego odkrywcy.

swiat starozytny w 100 slowach (12)
swiat starozytny w 100 slowach (13)
swiat starozytny w 100 slowach (14)
swiat starozytny w 100 slowach (15)
swiat starozytny w 100 slowach (16)

Książka “Świat starożytny w 100 słowach. Najważniejsze wydarzenia, najsłynniejsze postaci, najciekawsze wynalazkiClive’a Gifforda z ilustracjami Gosi Herby ukazała się nakładem wydawnictwa HarperKids.

swiat starozytny w 100 slowach (1)
harper kids
Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top