co lubia uczucia 9

“Co lubią uczucia?” – kontynuacja bestsellerowego lirycznego album ludzkich emocji

“Co lubią uczucia?” to drugi z cyklu “Uczucia” ilustrowany rysunkami w minimalistycznym stylu i opisany poetyckim tekstem katalog ludzkich emocji. Tym razem świat antropomorfizowanych uczuć przybierających kształt bliżej nieokreślonych stworów zaskakuje nową porcją przygód. Ich życie to nic innego, jak lustro, w którym czytelnik może zobaczy część siebie, swoje emocje i zachowania. Jak miewają się uczucia? Sprawdźcie sami, by lepiej zrozumiecie emocjonalny świat człowieka.

W drugiej część cyklu “Uczucia” Tina Oziewicz rezygnuje z lapidarnego i esencjonalnego tekstu na rzecz równie metaforycznej, ale jednak rozbudowanej narracji. Dzięki ilustracjom Aleksandry Zając z przewagą monochromatycznych barw słowa nabierają dosłowności, tym samym łatwiej dostrzec w życiu puchatych, uszatych, ogoniastych istot ludzkie emocje, nastroje i zachowania.

co robia uczucia tina oziewicz 3

Co robią uczucia?” – liryczny i metaforyczny album ludzkich emocji

Dodatkowo kolejny tom jest czymś więcej niż prezentacją kolejnych uczuć, cech charakteru czy ludzkich wyobrażeń. Autorki zdecydowały się pokazać wzajemne relacje i przenikanie się świata emocji. Dlatego podczas lektury poznajemy starszego brata Odwagi – Zaufanie, śledząc ich braterskie perypetie. Czytamy o koleżeństwie Lęku i Ciekawości. Obserwujemy poczynania wyposażonego w superklej Uporu (nazywanego w określonych sytuacjach Determinacją lub Wytrwałością) względem Zdrowego Rozsądku, Sprawiedliwości czy Mądrości.

co lubia uczucia 1
co lubia uczucia 2
co lubia uczucia 3
co lubia uczucia 4
co lubia uczucia 5
co lubia uczucia 6
co lubia uczucia 7
co lubia uczucia 8

Pełna metaforycznej treści i osobliwych ilustracji książka “Co lubią uczucia?” Tiny Oziewicz i Aleksandry Zając ukazała się na nakładem wydawnictwa Dwie Siostry.

ksiazki dla dzieci o emocjach

Książki dla dzieci o emocjach — lista ponad 10 tytułów

Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top