wlasna sfora (1)

Przygoda o odwadze, przyjaźni i byciu sobą w książce „Własna sfora”

„Własna sfora” Marii Nilsson Thore, to urocza i pouczająca opowieść, idealna dla młodych czytelników. Przenosząc nas w świat zwierząt, Thore oferuje nie tylko barwne ilustracje, ale i ważne lekcje o przyjaźni, indywidualności i poszukiwaniu swojego miejsca w świecie.

Maria Nilsson Thore

Maria Nilsson Thore jest cenioną autorką i ilustratorką w świecie literatury dziecięcej, znaną z połączenia prostoty i szczegółowości w swoich pracach. Jej ilustracje, charakteryzujące się ciepłem i żywymi barwami, wzbogacają narrację, tworząc wizualne opowieści równie ważne jak tekst.

„Własna sfora”, jest nie tylko źródłem rozrywki, ale także ważnym narzędziem edukacyjnym, skłaniającym do refleksji nad tematami takimi jak przyjaźń, różnorodność i akceptacja.

tkaczka chmur ksiazka dla dzieci o smierci 13

Tkaczka chmur” – przejmująca i kojąca baśń o śmierci dla dzieci

Podróż jamnika w poszukiwaniu przyjaźni

„Własna sfora” to opowieść o samotnym jamniku, który wyrusza na niezwykłą podróż, by odnaleźć przyjaciół i swoje miejsce na świecie. Ta emocjonująca historia rozgrywa się w miejscu pełnym różnorodnych psich osobowości i wyzwań. Jamnik, doświadcza zarówno radości jak i rozczarowań, ucząc się, że prawdziwe poczucie przynależności i akceptacji w grupie zaczyna się od akceptacji samego siebie.

Podczas swojej przygody jamnik spotyka różne psy, od których uczy się ważnych lekcji o życiu, przyjaźni i odwadze. Każda interakcja, każde spotkanie wnosi coś nowego do jego życia, pomagając mu zrozumieć, że bycie częścią grupy nie oznacza utraty swojej unikalności.

Książka „Własna sfora” to nie tylko opowieść o poszukiwaniu przyjaciół, ale również o odkrywaniu własnej tożsamości. Pokazuje, że prawdziwa przyjaźń i akceptacja to nie tylko akceptacja przez innych, ale przede wszystkim akceptacja siebie i swoich unikalnych cech.

Ta urocza i pełna ciepła historia jest przesiąknięta ważnymi przesłaniami dla młodych czytelników, skłaniając ich do refleksji nad wartościami takimi jak samorealizacja, odwaga w wyrażaniu siebie i znaczenie prawdziwej przyjaźni.

wlasna sfora (2)
wlasna sfora (3)
wlasna sfora (4)
wlasna sfora (5)

Książka „Własna sfora” Cecilii Heikkilä w tłumaczeniu Agnieszki Stróżyk ukazała się nakładem wydawnictwa Zakamarki.

wlasna sfora (6)

Zabawy w kategoryzowanie jako ważny etap rozwoju dziecka – jak wspierać i kształtować tę umiejętność?

zabawy w kategoryzowanie (25)

Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top