niewidziatka ksiazka (1)

“Niewidziątka” – odkrywanie niewidzialnego świata emocji

Witajcie w świecie, gdzie niemożliwe staje się widzialne, a emocje i wrażenia nabierają kształtów. “NIEWIDZIĄTKA. Przewodnik po emocjach i nie tylko” to książka, która niczym baśniowa mapa prowadzi czytelnika przez zawiłości uczuć i niewidzialnych wrażeń. Książka Andy’ego J. Pizzy i Sophie Miller jest jak magiczne okulary, które pozwalają dostrzec i nazwać to, co zwykle niewidoczne, i to wszystko w formie, która rozpala wyobraźnię najmłodszych.

Synestezja emocji i wrażeń – jak Andy J. Pizza i Sophie Miller ilustrują niewypowiedziane

Andy J. Pizza i Sophie Miller, tworząc “NIEWIDZIĄTKA”, wyruszają poza granice konwencjonalnej literatury dla dzieci, łącząc abstrakcyjne pojęcia emocji z konkretnymi, kolorowymi ilustracjami. Pizza, z jego niebanalnym podejściem do wizualizacji, przekłada niematerialne na język graficzny, który mówi do wyobraźni młodego odbiorcy silniej niż słowa. To on nadaje formę i kolor uczuciom, które często są trudne do wyrażenia, nawet dla dorosłych.

Na jednej ze stron, poczucie samotności może być przedstawione jako delikatna, błękitna mgiełka, podczas gdy radość eksploduje feerią jaskrawych barw i wzorów.

Z kolei Miller, niczym nowoczesna zaklinaczka słów, wydobywa z głębin języka te frazy, które rezonują z młodymi czytelnikami. Jej teksty nie są tylko przewodnikiem po świecie emocji, ale również mapą, która pomaga dzieciom nawigować wśród zawiłości własnych doświadczeń. Poprzez subtelne i poetyckie opisy, autorka otwiera przed dziećmi drzwi do introspekcji i samorozwoju.

Pizza i Miller nie tylko mówią, ale pokazują, jak wielowarstwowe i złożone mogą być ludzkie uczucia. W ich książce każda emocja zostaje uchwycona z niesamowitą precyzją.

Ich praca jest zaproszeniem do świata, w którym “widzenie” oznacza więcej niż używanie oczu – to podróż do zrozumienia siebie i innych na poziomie głębszym, intuicyjnym. “NIEWIDZIĄTKA” to książka, która nie tylko edukuje, ale inspiruje do myślenia, czucia i rozmowy o tym, co dla wielu pozostaje niewypowiedziane.

niewidziatka ksiazka (2)
niewidziatka ksiazka (3)
niewidziatka ksiazka (4)

plasy raczki 1

Pląsy rączki” – najnowsza książka aktywnościowa Hervé Tulleta

Przewodnik po niewidzialnych przygodach emocji i wrażeń

“NIEWIDZIĄTKA” to niezwykła książka zapraszająca młodych czytelników do świata, w którym emocje, wewnętrzne moce i wrażenia stają się widoczne. Dzieci prowadzone są m.in. przez labirynt uczuć – od radości po smutek, od ekscytacji po strach. To wszystko służy rozwijaniu ich zdolności do rozpoznawania i nazywania wrażeń, uczuć – co jest niezbędnym krokiem w ich emocjonalnym rozwoju.

niewidziatka ksiazka (5)
niewidziatka ksiazka (6)
niewidziatka ksiazka (7)

“NIEWIDZIĄTKA” to nie tylko zbiór słów i obrazów, ale przede wszystkim przestrzeń dla młodego umysłu, by w bezpieczny sposób eksplorować i uczyć się świata emocji. Pizza i Miller stworzyli książkę, która jest zarówno przewodnikiem, jak i przyjacielem, pomagającym dzieciom zrozumieć, że każde uczucie, stan wewnętrzny, wrażenia, abstrakcyjne pojęcia nawet te niewidzialne, ma swoje miejsce i znaczenie w naszym życiu.

niewidziatka ksiazka (8)

Książka “Niewidziątka” Andy J. Pizza i Sophie Miller ukazała się nakładem wydawnictwa Babaryba.

Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top