zacznij od kropki 12

“Zacznij od kropki” twórcza podróż w stronę kreatywności i uważności

Książka aktywnościowa “Zacznij od kropki” to kontynuacja wyjątkowej serii publikacji Petera H. Reynoldsa – “Kreatologii”, która motywuje dzieci do odkrywania, badania i rozwijania swoich artystycznych talentów. Po fabularnej „Kropce” oraz kolejnej w zbiorze „A to” przyszedł czas na absolutnie twórczą podróż w stronę kreatywności i uważności. A więc kredki, flamastry i farby w dłoń i do dzieła! Niech kropki, linie i kolory zapełnią strony tych niezwykłych ćwiczeń.

kropka ksiazka reynolds 3

 „Kropka” i „A to” – bo każdy nosi w sobie twórczy potencjał!

Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Początek czytania to znajomość najprostszej głoski. Tej pierwszej. A od czego rozpoczyna się rysowanie? Właśnie od kropki. Małej plamki, która przy odrobinie chęci i wyobraźni zamienić się może w osobiste artystyczne arcydzieło.

Ale wszystko po kolei. Czytelnik podróż w stronę kreatywności i uważności do krainy wyobraźni rozpoczyna od rysowania … kropki – tej pierwszej, może małej, może trochę drążącej, koślawej, ale swojej, na dodatek podpisanej imieniem! Bo, jak przekonuje autor, duma ze swoich prac to motywacja do kolejnych twórczych podróży.

zacznij od kropki 2
zacznij od kropki 3

A po pierwszej kropce, przychodzi kolej na kolejną i następną. W książce “Zacznij od kropki” zrobić się może naprawdę tłoczno. Czytelnik ma możliwość tworzyć prawdziwą kropkolandię. Kropki małe i duże, w różnych kolorach, włochate, w kratkę, malowane palcem, kredką, kropki zataczające koła, kropki z… kropek, kropki zamieniające się w rzeczy, w zegary, w emocje.

zacznij od kropki 4
zacznij od kropki 5
zacznij od kropki 6
zacznij od kropki 7

Czytelnik porwany w wir kropkowania, będzie rysować, tańcząc czy też tańczyć, rysując.

A co, gdyby tak kropkę zabrać na spacer i narysować linię? Tak właśnie od kropki, przez linię po wypełnienie powstają wspaniałe rzeczy.

zacznij od kropki 9
zacznij od kropki 8
zacznij od kropki 11

Nie martw się tym, żeby
zrobić to prawidłowo. Dążenie
do perfekcji może zniweczyć
twoje wysiłki. Prawidłowato jest
wystarczająco prawidłowo.

Książka – a właściwie ćwiczenia z kreatywności – “Zacznij od kropki” Petera H. Reynoldsa ukazała się nakładem wydawnictwa Mamania.

zacznij od kropki 13

Polecamy również pobudzający wyobraźnię oraz rozwijający plastyczną i emocjonalną wrażliwość picturebook dla młodych czytelników i artystów, czyli „Królową kolorów”, która wie, jak rozbudzić plastyczną i emocjonalną wrażliwość dziecka.

krolowa kolorow jutta bauer 1

Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top