kulawa kaczka i slepa kura 2 1

Ulrich Hub i Jörg Mühle „Kulawa kaczka i ślepa kura” – w drodze po szczęście

„Kulawa kaczka i ślepa kura” to pełna humoru i życiowych refleksji przewrotna opowieść drogi z mistrzowsko zbudowanymi kreacjami nietypowych bohaterek.

Na zatęchłym podwórku, do którego nigdy nie zagląda słońce, egzystuje sobie samotnie, prowadząc bojaźliwe życie, kulawa kaczka. Całkiem niespodziewanie w zapomnianym gospodarstwie pojawia się kura – ślepa kura w okularach przeciwsłonecznych, która w napotkanej koleżance widzi kompankę planowanej podróży. Wolałaby psa przewodnika, ale z braku laku postanawia właśnie z kaczką wyruszyć w … nieznane. Tylko że nieokreślony cel wędrówki i potencjalne niebezpieczeństwa czyhające na drodze nie pozwalają kulawej kaczce podjąć wyzwana i wystawić dziób poza swoje podwórko.

Jak zatrzymać przy sobie długo wyczekiwanego towarzysza samotnego życia, równocześnie pomagając mu spełnić marzenia, które czekają u kresu dalekiej podróży?

Kulawa kaczka – tak ta zachowawcza i lękliwa – ma plan.

kulawa kaczka i slepa kura 6
kulawa kaczka i slepa kura 7
kulawa kaczka i slepa kura 8

Czy tchórzliwej i posępnej, choć pomysłowej, kulawej kaczce oraz nieugiętej i optymistycznie nastawionej do życia ślepej kurze uda się wspólnie dotrzeć do celu i spełnić najbardziej sekretne marzenia?

Gdy ślepa prowadzi kulawą, a kulawa wspiera ślepą, to droga nie wydaje się być łatwa. A może wcale nie trzeba nigdzie wędrować, bo szczęście czai się gdzieś blisko, ot na przykład za rogiem smętnego podwórka? Przekonajcie się sami!

kulawa kaczka i slepa kura 9
kulawa kaczka i slepa kura 10
kulawa kaczka i slepa kura 11
kulawa kaczka i slepa kura 12
kulawa kaczka i slepa kura 13

M.in. o podążaniu za marzeniami, o samotności i przyjaźni, która dodaje skrzydeł, zrzuca ograniczenia i wszelkie ułomności oraz otwiera oczy na sprawy ważne – przeczytacie w dalszej części przygód nietypowej pary bohaterek.

lisy nie klamia 10

Polecam również inną książkę autora – „Lisy nie kłamią”. To zabawna i jednocześnie niebywale błyskotliwa historia, która pod płaszczem zwierzęcych stereotypów ukrywa prawdę o nas samych.

Książka „Kulawa kaczka i ślepa kura” Ulricha Huba z pełnymi humoru ilustracjami Jörga Mühlego  ukazała się nakładem wydawnictwa Dwie Siostry.

kulawa kaczka i slepa kura 4

Koniecznie przeczytajcie „O ósmej na arce„, czyli dowcipną, ale i refleksyjną reinterpretację biblijnej opowieści o potopie.

o osmej na arce recenzja 3

Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top