kolorowy potwór doktor od emocji

„Kolorowy Potwór. Doktor od emocji” – książka o emocjach dla dzieci

Nawet dorośli borykają się z trudnością w identyfikowaniu własnych uczuć? Jak więc nauczyć dziecko rozumienia i zarządzania emocjami? Pomocna okazuje się być najnowsza książka Anny Llenas, „Kolorowy potwór. Doktor od emocji”. Kontynuując swoją znakomitą serię o Kolorowym Potworze, autorka przenosi nas do świata, gdzie emocje są nie tylko przepracowywane, rozumiane, ale i kontrolowane. Lektura wprowadza w kolorowe meandry emocji z pomocą niezwykłego lekarza – Kolorowego Potwora.

Od agencji reklamowych do arteterapii, czyli o Annie Llenas słów kilka

Anna Llenas to autorka i ilustratorka, która zyskała uznanie na międzynarodowej scenie literackiej, dzięki książkom, które uczą rozpoznawania emocji, umożliwiając małemu czytelnikowi dobre poznanie i rozwój osobowości. Z wykształcenia arteterapeutka, autorka wykorzystuje swoje doświadczenie i wiedzę, aby pomagać młodym czytelnikom w zrozumieniu siebie i swojego wnętrza. Zanim zyskała sławę jako autorka, pracowała jako graficzka w dużych agencjach reklamowych, co widać w jej zręczności i umiejętnościach ilustracyjnych.

Fenomen serii „Kolorowy Potwór”

Seria książek „Kolorowy Potwór” stała się fenomenem na globalną skalę, oferując zarówno dzieciom, jak i dorosłym nie tylko rozrywkę, ale także edukację emocjonalną. Te barwne i metaforyczne opowieści są narzędziem do identyfikacji i zrozumienia różnorodnych emocji, od radości po smutek, od gniewu po spokój. Dzięki swojemu uniwersalnemu przesłaniu, książki z tej serii są wykorzystywane nie tylko w domach, ale również w szkołach i innych instytucjach edukacyjnych.

Od potwora do terapeuty: rewolucyjna misja Kolorowego Potwora w świecie emocji

W najnowszej odsłonie serii, tytułowy Potwór zamienia się w lekarza specjalizującego się w emocjach. Wyposażony w specjalny zestaw do regulacji emocjonalnej, pomaga on dzieciom (i dorosłym) oswoić swoje emocje, które są na tyle duże, że aż „boli od nich brzuch”. Jest to zabawna, ale jednocześnie edukacyjna opowieść, która na nowo definiuje rolę potwora jako przyjaciela i mentora w kontekście emocjonalnym.

kolorowy potwór doktor od emocji (1)
kolorowy potwór doktor od emocji (2)
kolorowy potwór doktor od emocji (3)

Książki dla dzieci o emocjach — lista ponad 10 tytułów

ksiazki dla dzieci o emocjach

Więcej niż książka dla dzieci – siła edukacyjna i przesłanie Doktora od emocji

„Kolorowy Potwór. Doktor od emocji” to kompleksowe narzędzie do nauki zarządzania emocjami, które zawiera treści kierowane również do rodziców i nauczycieli. Książka ta zachęca do rozmów o emocjach, do ich identyfikacji i zrozumienia. Jest to istotne nie tylko dla rozwoju emocjonalnego dzieci, ale również dla poprawy komunikacji między pokoleniami. Anna Llenas ponownie dostarcza dzieło, które jest równie piękne, jak i użyteczne. Jej najnowsza książka to nie tylko estetyczne doświadczenie, ale również edukacyjne, które pomaga w oswojeniu emocji i daje narzędzia do ich zrozumienia i zarządzania.

kolorowy potwór doktor od emocji (4)
kolorowy potwór doktor od emocji (5)
kolorowy potwór doktor od emocji (6)
kolorowy potwór doktor od emocji (7)

Książka „Kolorowy Potwór. Doktor od emocji” Anna Llenas ukazała się nakładem wydawnictwa Mamania.

Polecamy pobudzający wyobraźnię oraz rozwijający plastyczną i emocjonalną wrażliwość picturebook dla młodych czytelników i artystów, czyli „Królową kolorów”, która wie, jak rozbudzić plastyczną i emocjonalną wrażliwość dziecka.

krolowa kolorow jutta bauer 1

Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top