love monster potworek szuka milosci (1)

“Love Monster. Potworek szuka miłości” – o miłości i akceptacji

Czy miłość jest zarezerwowana tylko dla słodkich, uroczych stworzeń, czy może również włochaty, wyłupiastooki potworek ma szansę na szczęście? Rachel Bright, znana i ceniona autorka książek dla dzieci, stawia to pytanie na pierwszym planie w swojej przejmującej opowieści “Love Monster. Potworek szuka miłości”. W świecie, gdzie ‘słodki i uroczy’ to waluty akceptacji, ta książka rzuca wyzwanie normom i zabiera dzieci w podróż pełną niespodziewanych odkryć o miłości i różnorodności. Ten czytelniczy manifest akceptacji zasługuje na uwagę czytelników.

Rachel Bright – kiedy serce spotyka humor

Rachel Bright jest uznana na świecie za autorkę dziecięcych książek, która z łatwością łączy humor, serce i ważne lekcje życiowe w swoich opowieściach. Jej wyjątkowy talent do tworzenia uroczych fabuł jest również wyraźnie zauważalny w “Love Monster”. Potworek szuka miłości”. Jej styl pisania jest równie przystępny, co emocjonalny.

Nie taki potwór straszny

“Love Monster” to historia pewnego nieco wyłupiastookiego i włochatego potworka, który próbuje znaleźć swoje miejsce w świecie pełnym „słodkich pyszczków” i „miękkich ślicznych łapek”. W kontekście, gdzie kotki, króliczki i szczeniaczki są standardem urody i akceptacji, nasz potworek staje przed trudnym zadaniem znalezienia kogoś, kto go pokocha takim, jakim jest. Narracja prowadzona jest z ciepłem i wdziękiem, a zakończenie daje optymistyczną lekcję o akceptacji i odnalezieniu miłości w najmniej oczekiwanych miejscach.

love monster potworek szuka milosci (2)
love monster potworek szuka milosci (3)
love monster potworek szuka milosci (4)
love monster potworek szuka milosci (5)

Książki dla dzieci o emocjach — lista ponad 10 tytułów

ksiazki dla dzieci o emocjach

Lekcje o akceptacji i miłości

Książka nosi przesłanie o wartości akceptacji, różnorodności i nieograniczonym poszukiwaniu miłości. W erze, w której wygląd i bycie idealnym często jest nadmiernie gloryfikowane, “Love Monster” podkreśla, że każdy jest ważny i zasługuje na miłość, niezależnie od tego, jak wygląda czy co sobą reprezentuje. To ważna lekcja zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, podana w prosty, ale zapadający w pamięć sposób.

love monster potworek szuka milosci (7)
love monster potworek szuka milosci (8)

Przesłanie

“Love Monster” odniósł ogromny sukces na całym świecie, stając się bestsellerem i ulubioną pozycją w wielu rodzinach. Jest to prawdopodobnie spowodowane unikalną mieszanką humoru, ciepła i głębokiego przesłania, które razem tworzą historię, do której łatwo można się odnieść. Książka zaprasza do rozmowy na trudne tematy w sposób dostępny dla młodego odbiorcy. Co więcej, tytuł ten stał się tak popularny, że został przetłumaczony na wiele języków, w tym na język polski.

W skrócie, “Love Monster. Potworek szuka miłości” to ciepła, mądra i niezwykle urokliwa książka, która z pewnością zostanie zapamiętana na długo. Rachel Bright nie tylko dostarcza zabawną i porywającą opowieść, ale też uczy nas wszystkich, że miłość i akceptacja są zawsze możliwe, nawet gdy wydaje się, że są najmniej osiągalne.

love monster potworek szuka milosci (9)
love monster potworek szuka milosci (10)

Książka “Love Monster. Potworek szuka miłości” ukazała się nakładem wydawnictwa Papilon.

love monster potworek szuka milosci (1)

Polecamy pobudzający wyobraźnię oraz rozwijający plastyczną i emocjonalną wrażliwość picturebook dla młodych czytelników i artystów, czyli „Królową kolorów”, która wie, jak rozbudzić plastyczną i emocjonalną wrażliwość dziecka.

krolowa kolorow jutta bauer 1

Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top