100 dzieci (1)

„100 dzieci” – podróż przez dzieciństwo na świecie z Christophem Drösserem

„100 dzieci” Christopha Drössera książka, która rzuca nowe światło na dzieciństwo w różnych częściach świata. Uzupełniona przystępnymi danymi statystycznymi oraz przyjaznymi i oszczędnymi ilustracjami jest skarbem dla każdego, kto chce zrozumieć, jak dzieci żyją, uczą się i rosną w różnych kulturach.

„100 dzieci” Christopha Drössera to książka, która powinna znaleźć się na półce każdego, kto jest zainteresowany zrozumieniem różnorodności i złożoności dzieciństwa w naszym globalnym społeczeństwie. Tytuł jest nie tylko pełen wiedzy, ale i refleksyjnego przesłania.

Christoph Drösser odważnie pokazuje różnorodność życia dzieci na świecie, używając statystyk jako narzędzia do ujawnienia fascynujących i często zaskakujących faktów. Na przykład, dowiadujemy się, że zaledwie sześć na sto dzieci mieszka w Europie, podczas gdy aż 56 mieszka w Azji. Wszystko to stawia w nowym świetle nasze postrzeganie globalnej dystrybucji populacji.

Autor bada codzienne życie dzieci, prezentując szczegóły ich domu, szkoły, diety i ubioru. Znakomita różnorodność dziecięcych doświadczeń jest ukazana w przystępny i angażujący sposób, z mnóstwem ciekawostek oraz poważnych tematów.

100 dzieci (2)
100 dzieci (3)
100 dzieci (4)
100 dzieci (5)
100 dzieci (6)
100 dzieci (7)
100 dzieci (8)
100 dzieci (9)

Drösser porusza także trudniejsze kwestie, takie jak dostęp do podstawowych usług, ukazując, że 85 na 100 dzieci ma dostęp do czystej wody, a 21 nie ma dostępu do elektryczności w domu. Ta smutna rzeczywistość jest ważnym przypomnieniem o nierównościach, które wciąż istnieją na naszej planecie.

„100 dzieci” zdobyło uznanie za swój unikalny i angażujący styl, zdobywając Niemiecką Nagrodę Literacką dla Młodzieży 2021 w kategorii non-fiction. Ta nagroda jest testamentem zarówno dla oryginalności książki, jak i jej znaczenia jako ważnego źródła wiedzy o życiu dzieci na całym świecie.

Książka „100 dzieci” Christopha Drössera ukazała się nakładem wydawnictwa Mamania.

Polecamy pobudzający wyobraźnię oraz rozwijający plastyczną i emocjonalną wrażliwość picturebook dla młodych czytelników i artystów, czyli „Królową kolorów”, która wie, jak rozbudzić plastyczną i emocjonalną wrażliwość dziecka.

krolowa kolorow jutta bauer 1

obserwuj przystanek rodzinka instagram
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top