superkot komiksy dla dzieci (18)

„Superkot” – kolejna seria komiksów Dava Pilkeya

„Superkot” to kolejna seria komiksów Dava Pilkeya. Trzy pierwsze części, czyli „Superkot. Klub komiksowy”, „Superkot. Klub komiksowy. Perspektywy” oraz „Superkot. Klub komiksowy. Na przekór” to gratka dla fanów serii „DOGMAN” i „KAPITAN MAJTAS”. Autor wprowadza młodego czytelnika w świat minikomiksów w komiksie, wykorzystując różnorodne techniki artystyczne. Powstaje prawdziwy stylistyczny i graficzny kalejdoskop, ukazując różne perspektywę myślenia i tworzenia bohaterów.

superkot komiksy dla dzieci (21)

Oczekiwania dorosłych kontra pragnienia dzieci. Hejt a poczucie własnej wartości, wolność słowa, swoboda tworzenia, ludyczna funkcja literatury a edukacyjne wymagania pedagogów względem literatury, trudne braterskie i siostrzane relacje, równouprawnienie kobiet i mężczyzn, dziewczynek i chłopców …

To tylko niektóre tematy ukryte pod płaszczem szczeniackiej – właściwie żabiej – błazenady. Owe poczynania młodych sympatycznych żabek w Komiksowym Klubie Kocia Pecia owocują komiksami różnej maści – biograficznymi, fantastycznymi, pisanymi wierszem i prozą, stylem artystycznym w formie haiku, ale i młodzieżowym rapem, tworzone techniką kolażu, z fotografii, ale i najprostsze – malowane ołówkiem.

komiksy dla dzieci 1

Komiksy dla dzieci, czyli jak zacząć przygodę z komiksami – TOP 15.

Bo w komiksie wszystkie chwyty dozwolone – swoboda tematu, dowolność formy i duuuuużo zabawy. Osobliwością serii jest spora dawka inspiracji, by zostać twórcą – autorem komików, pisarzem, raperem, grafikiem lub ilustratorem. A przesłanie – porażkami nie należy się zniechęcać, bo ciągle doskonalenie jest najważniejsze – sprawia, że nie możemy doczekać się dalszych tomów serii i kolejnej perspektywy tworzenia komiksu.

Świat komiksów łączy się z przeżyciami młodych bohaterów. W ostatniej części Naomi, Melvin oraz rodzeństwo zmagają się z życiowymi dylematami, próbując określić swoją tożsamość oraz miejsce w świecie.

Jednym z centralnych tematów jest chęć wzbogacenia się, która niejednokrotnie prowadzi do niezrozumienia, zamieszania i konfliktu wewnętrznego. Naomi, która wpada na pomysł szybkiego zarobku, staje przed trudnym wyborem – czy dać się ponieść chciwości, czy też pozostać wierna swoim ideałom. Jest to uniwersalna lekcja o wartościach, które młodzi czytelnicy mogą odnaleźć w swoim otoczeniu.

superkot komiksy dla dzieci (17)
superkot komiksy dla dzieci (16)
superkot komiksy dla dzieci (15)
superkot komiksy dla dzieci (14)
superkot komiksy dla dzieci (13)
superkot komiksy dla dzieci (12)
superkot komiksy dla dzieci (11)
superkot komiksy dla dzieci (10)
superkot komiksy dla dzieci (9)
superkot komiksy dla dzieci (8)
superkot komiksy dla dzieci (7)
superkot komiksy dla dzieci (6)
superkot komiksy dla dzieci (5)
superkot komiksy dla dzieci (4)
superkot komiksy dla dzieci (28)
superkot komiksy dla dzieci (27)
superkot komiksy dla dzieci (26)
superkot komiksy dla dzieci (25)
superkot komiksy dla dzieci (24)
superkot komiksy dla dzieci (23)
superkot komiksy dla dzieci (22)

Seria „Superkot” Dava Pilkeya ukazała się nakładem wydawnictwa Jaguar.

InwestyGatory” – nowa seria komiksów dla fanów absurdalnych zwrotów akcji i „brudnego” humoru

inwestygatory 26

obserwuj przystanek rodzinka instagram
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top