dinks recenzja (6)

„Dinks” – życie w świecie zdominowanym przez sztuczną inteligencję

„Dinks” dzieło Martina Widmarka i Emilii Dziubak, to literacka podróż do świata, w którym sztuczna inteligencja nie tylko zyskuje na znaczeniu, ale zaczyna kontrolować każdy aspekt codziennego życia. Widmark – znakomity pisarz dla dzieci, łączy siły z Dziubak, znaną ilustratorką, w tworzeniu tej humorystycznej, a jednocześnie głęboko refleksyjnej opowieści.

Martin Widmark, znany ze swojej umiejętności tworzenia intrygujących fabuł i niesamowitej wyobraźni, po raz kolejny dowodzi, że jest mistrzem swego fachu. Emilia Dziubak, jest wybitną ilustratorką, której prace dodają magicznego blasku do fabuły. Ich wspólne dzieło „Dinks” jest pełne humoru, a jednocześnie kryje w sobie istotną refleksję na temat naszej rosnącej zależności od technologii.

Książka opowiada o dwóch braciach, Rutgerze i Walterze, którzy postanawiają ułatwić swoje życie poprzez skonstruowanie robota, zdolnego wykonywać wszelkie domowe obowiązki. Jednak kiedy robot zaczyna kontrolować ich życie, zmuszając do zmiany zwyczajów i porzucenia ukochanych tradycji, bracia zdają sobie sprawę, że próbując ułatwić sobie codzienność, pozbawili się wszelkiej radości z życia.

dinks recenzja (5)
dinks recenzja (4)
dinks recenzja (3)
dinks recenzja (2)

komiksy dla dzieci 1

Komiksy dla dzieci, czyli jak zacząć przygodę z komiksami – TOP 15.

„Dinks” to nie tylko wesoła opowieść o dwóch braciach i ich robocie, ale także przestroga przed nadmierną zależnością od technologii. To rozważania na temat tego, co może stać się z naszym życiem, kiedy oddamy władzę nad nim maszynom. O wiele za późno bracia zdają sobie sprawę, że próbując ułatwić sobie codzienność, w rzeczywistości pozbawili się całej radości. Prawdziwa radość tkwi w małych, codziennych czynnościach, które często uważamy za nudne lub męczące.

„Dinks” Martina Widmarka i Emilii Dziubak to dzieło, które, choć pełne humoru, prowadzi do poważnych refleksji. To opowieść, która ma wiele do zaoferowania zarówno młodszym, jak i starszym czytelnikom, inspirując do dyskusji na temat roli, jaką technologia odgrywa w naszym życiu.

dinks recenzja (1)

Książka „Dinks” Martina Widmarka z ilustracjami Emilii Dziubak ukazała się nakładem wydawnictwa Mamania.

Polecamy pobudzający wyobraźnię oraz rozwijający plastyczną i emocjonalną wrażliwość picturebook dla młodych czytelników i artystów, czyli „Królową kolorów”, która wie, jak rozbudzić plastyczną i emocjonalną wrażliwość dziecka.

krolowa kolorow jutta bauer 1

obserwuj przystanek rodzinka instagram
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top