Biblioteka Astrid 1

„Biblioteka Astrid” – o mocy książek i czytaniu jako podróży

„Biblioteka Astrid” jest niepozornie prezentującym się tytułem autorstwa polsko-szwedzkiego duetu – ilustratorki Emilii Dziubak i pisarza Martina Widmarka. Młodym czytelnikom spodoba się oszczędna w słowach historia, dość dynamiczna (szczególnie biorąc pod uwagę ilość tekstu) fabuła z trollinką i puszystym kotem w rolach głównych oraz dopełniające całość, a tętniące żywą kolorystyką, ilustracje malarki, której kreska doceniana jest na gruncie polskim i zagranicznym.

Co wartościowego niesie ze sobą czytanie?

Jaka książka może okazać się dobrym prezentem dla przyjaciela niekoniecznie pałającego miłością do lektur?

Czy kot może stać się wielbicielem książek?

Sprawdźcie sami!

Magia lektur i czytania

Astrid uwielbia czytać. Zatapiała się w lekturach przygodowych, przyrodniczych, romantycznych, podróżniczych, pełnych grozy, ale i zabawy. Czytając, przenosi się w miejsca odległe (Indie, Japonia, Australia). Spotyka bardziej lub mniej osobliwych bohaterów (czytający koala, obrzucający się tortami staruszkowie, zapaśnik sumo poległy od łaskotek).

Miłością do książek próbuje zarazić swojego pupila – kota. Niestety on nie podziela jej entuzjazmu. Czytelnicze przygody przyjaciółki kwituje zdawkowym „Tja”.

Biblioteka Astrid 4
Biblioteka Astrid 5
Biblioteka Astrid 6

Książka o książce

Astrid wpada w końcu na pomysł, by wraz z odwiedzającym ją Trollem stworzyć własną książkę z kotem „Tja” w roli głównej i sprezentować ją pupilowi na nadchodzące w Wigilię urodziny. Prezent wydawać by się mogło idealny? Czy aby na pewno?

Biblioteka Astrid 8
Biblioteka Astrid 9
Biblioteka Astrid 10
Biblioteka Astrid 11

Motyw książki w książce, a dokładnie ujmującej szkatułkowej opowieści, która łączy w sobie wiele motywów baśni i bajek przyciągnie niejednego bibliofila, ale i sceptyka książkowych przygód.

Swoją drogą, czyż współpraca ilustrującej książkę dla kota trollinki i trolla pomagającego tworzyć prezent nie przywodzi Wam na myśl duetu polsko-szwedzkiego, czyli autorów „Biblioteki Astrid” w rzeczy samej?

Biblioteka Astrid 3

Uwielbiamy taką grę autorów z czytelnikiem!

Co więcej, jeśli macie ochotę razem z sympatyczną trollinką i jej kotem spotkać się również z babcią i wilkiem z „Czerwonego Kapturka”, „Jasiem i Małgosią”, „Kotem w butach” lub poczuć choć trochę atmosferę z ,,Baśni tysiąca i jednej nocy”, to „Biblioteka Astrid” będzie odpowiedzią na te potrzeby.

Książka „Biblioteka Astrid” Martina Widmarka z ilustracjami Emilii Dziubak ukazała się nakładem wydawnictwa Mamania.

Biblioteka Astrid 2

Polecamy pobudzający wyobraźnię oraz rozwijający plastyczną i emocjonalną wrażliwość picturebook dla młodych czytelników i artystów, czyli „Królową kolorów”, która wie, jak rozbudzić plastyczną i emocjonalną wrażliwość dziecka.

krolowa kolorow jutta bauer 1

mapa bibliotek przyjaznych dzieciom
obserwuj przystanek rodzinka instagram
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top