pomysl za milioooooon (1)

„Pomysł za milioooooon”, czyli o sile determinacji i kreatywności

„Pomysł za milioooooon” Kateriny Sad udowadnia, że momenty – gdy sytuacja jest naprawdę trudna, gdy przeszkody wydają się nie do pokonania, a rozwikłanie problemu staje się sprawą priorytetową – powinny znaleźć swoje miejsce w literaturze dla najmłodszych. Co ciekawe ukraińska artystka tworzy historię zabawną i pełną optymizmu. Wszystko za sprawą zdeterminowanych i pomysłowych kaczek. Przekonajcie się sami.

Książka opowiada historię samotnej farmy, pozbawionej swojego gospodarza, ale zamieszkanej przez grupę zaniepokojonych kaczek, które stają przed perspektywą zbliżającej się zimy. To właśnie one, zdecydowane działać, stają się bohaterkami tej opowieści, której głównym przesłaniem jest moc pozytywnego myślenia, determinacji i kreatywności. Dzięki kreatywnemu podejściu i pracy zespołowej, kaczki radzą sobie z przeciwnościami losu, pokazując tym samym, że nawet najtrudniejsza sytuacja może przynieść nieoczekiwane korzyści.

Katerina Sad – artyzm i pomysłowość

„Pomysł za milioooooon” to autorska propozycja ukraińskiej artystki Kateriny Sad, absolwentki Odeskiej Szkoły Artystycznej i Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuki. Sad łączy tradycyjne malarstwo z nowoczesnymi technikami graficznymi, co daje niepowtarzalny efekt. Jej prace zyskały już uznanie na całym świecie, a książki przetłumaczono na wiele języków, w tym koreański, chiński i mongolski. Polskojęzyczna wersja „Pomysłu na milioooooon” powstała dzięki programowi „Kreatywna Europa” finansowanemu przez Unię Europejską.

pomysl za milioooooon (3)

Historia pewnych kaczek

„Pomysł za milioooooon” to historia o kaczkach z niewielkiej farmy, które z dnia na dzień zostają bez właściciela. Jak przetrwają nadchodzącą zimę? Postanawiają znaleźć nowego opiekuna. Niestety, żadna z nich nie potrafi pisać, by stworzyć ogłoszenie o poszukiwanym gospodarzu. Przypadkowo jednak odkrywają, że ich łapy zostawiają piękne odciski na papierze, co przyciąga uwagę pewnego jeżyka z wyrafinowanym gustem. Zaczyna się tu barwna opowieść o przedsiębiorczości, kreatywności i odkrywaniu własnych talentów.

Książka „Pomysł za milioooooon” niesie ze sobą silne przesłanie o sile współpracy, pomysłowości oraz niezłomnej nadziei. Autorka pokazuje, że nawet w najtrudniejszych sytuacjach można znaleźć rozwiązanie, a porażka może być początkiem sukcesu. Książka uczy także wartości samowystarczalności i niezależności. „Pomysł za milioooooon” to przede wszystkim pełna pozytywnej energii opowieść o tym, że dla tych, którzy są odważni i twórczy, nie ma rzeczy niemożliwych.

pomysl za milioooooon (2)
pomysl za milioooooon (4)
pomysl za milioooooon (5)
pomysl za milioooooon (6)

Słowo i obraz

Język „Pomysłu na milioooooon” jest prosty, zrozumiały, a jednocześnie pełen ciepła i humoru. Krótkie, zwięzłe zdania idealnie współgrają z malarskimi ilustracjami, które stanowią kluczowy element tej opowieści. Ilustracje Kateriny Sad to prawdziwe dzieła sztuki. Są pełne słońca, przyrody i wiejskich krajobrazów, które w subtelny sposób wprowadzają młodszych czytelników w świat sztuki.

Dodatkowym atutem jest możliwość odsłuchania książki w wykonaniu Łukasza Nowickiego, dzięki dołączonemu kodowi QR.

Książka „Pomysł za milioooooon” Kateriny Sad w tłumaczeniu Iwony Czapli ukazała się nakładem wydawnictwa Tatarak.

pomysl za milioooooon (1)

Matematyczne szaleństwo w książce 365 pingwinów.

365 pingwinow 1

obserwuj przystanek rodzinka instagram
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top