Podhale Spisz Orawa Pieniny Przewodnik dla dużych i małych (9)

„Podhale oraz Orawa, Spisz i Pieniny. Przewodnik dla dużych i małych” – lektura, który stanie się waszym kompasem podczas rodzinnej podróży

Książka „Podhale oraz Orawa, Spisz i Pieniny. Przewodnik dla dużych i małych” od pewnego czasu dostępna jest już w księgarniach. Barbara Gawryluk i Paweł Skawiński ponownie zaskakują! Tym razem po odwiedzeniu Tatr w poprzednim przewodniku, zabierają czytelników w magiczną podróż do zakątków Podhala, Orawy, Spisza i Pienin. Były dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego po raz kolejny prezentuje fascynującą i bogatą w wiedzę książkę, która jest doskonałym przewodnikiem zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. A wszystko to z przepięknymi ilustracjami stworzonymi przez Olę Krzanowską.

„Podhale oraz Orawa, Spisz i Pieniny. Przewodnik dla dużych i małych” to książka, która zaskakuje na każdym kroku. Już na pierwszych stronach czytelnik zostaje zanurzony w tajemniczy świat zamków, opuszczonych chałup, rwących rzek, unikalnej flory i fauny. Autorzy przedstawiają nam nie tylko malowniczy krajobraz, ale również bogactwo kultury regionalnej, tajemnice lokalnej historii, ciekawe anegdoty i legendy.

Niezwykła precyzja, z jaką Gawryluk i Skawiński prowadzą nas przez te zaciszne zakątki, sprawia, że czujemy się jakbyśmy tam byli. Każde miejsce jest opisane ze szczegółowością – można poczuć zapach górskich kwiatów, usłyszeć szum wody w rwącej rzece oraz zobaczyć żywe skanseny czy tajemnicze zamki.

Podhale Spisz Orawa Pieniny Przewodnik dla dużych i małych (8)
Podhale Spisz Orawa Pieniny Przewodnik dla dużych i małych (7)
Podhale Spisz Orawa Pieniny Przewodnik dla dużych i małych (6)
Podhale Spisz Orawa Pieniny Przewodnik dla dużych i małych (5)

Oprawa graficzna książki także zasługuje na uznanie. Ola Krzanowska oddaje atmosferę każdego z opisanych miejsc. Jej ilustracje, pełne szczegółów i kolorów, sprawiają, że młodsi czytelnicy z zapartym tchem przeglądają kolejne strony.

W dodatku, Gawryluk i Skawiński nie zapomnieli o najważniejszych aspektach przyrodniczych, wskazując na relację człowieka z naturą i wpływ naszych działań na środowisko. To ważna lekcja dla wszystkich, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Podhale Spisz Orawa Pieniny Przewodnik dla dużych i małych (4)
Podhale Spisz Orawa Pieniny Przewodnik dla dużych i małych (3)
Podhale Spisz Orawa Pieniny Przewodnik dla dużych i małych (2)
Podhale Spisz Orawa Pieniny Przewodnik dla dużych i małych (1)

„Podhale oraz Orawa, Spisz i Pieniny. Przewodnik dla dużych i małych” to książka, która powinna znaleźć się w domu, w którym ceni się podróże, przyrodę i edukację. To podróżniczy kompas, który pomoże w organizacji niezapomnianych rodzinnych wycieczek, pogłębiając przy tym wiedzę o pięknie i bogactwie naszego kraju. To przewodnik, który uczy, inspiruje i zabawia, dostarczając zarazem nieocenionej dawki wiedzy.

Książka „Tatry. Przewodnik dla dużych i małych” Barbary Gawryluk, Pawła Skawińskiego z ilustracjami Oli Krzanowskiej ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Podhale Spisz Orawa Pieniny Przewodnik dla dużych i małych (9)

Listę kreatywnych turystycznych przewodników dla dzieci czy też wciągających książek podróżniczych przygotowanych z myślą o młodszych globtroterach znajdziecie we wpisie – Przewodniki dla dzieci – TOP 15.

znam to miasto judith drews zakamarki 13

obserwuj przystanek rodzinka instagram
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top