novakid angielski online 4

Novakid, czyli angielski online dla dzieci — cała prawda o szkole językowej po dwóch latach nauki — opinie

Czy angielski dla dzieci online w formie, jaką dostarcza Novakid, to skuteczny sposób nauki języka? Nasze ponad trzyletnie doświadczenie z platformą edukacyjną Novakid pozwala dostrzec jej zdecydowaną przewagę nad stacjonarnymi kursami, równocześnie radzić, jak w 100% wykorzystać lekcję z nauczycielem wraz z całym potencjałem platformy edukacyjnej.
Internetowa przestrzeń mediów społecznościowych i portali wypełniona jest celebryckimi filmami zachwalającymi ten właśnie internetowy kurs języka angielskiego dla dzieci. Kuszące zniżki, zachęcające opinie o Novakid, okazjonalne rabaty i kody referencyjne od polecających osób zapełniają blogosferę. Nie ulega wątpliwości, że uwagi i zdanie indywidualnych osób są subiektywne, bo składa się na nie wiele zależnych od konkretnego dziecka czynników. Kwestią otwartą pozostaje pytanie, czy te opinie są autentyczne i rzetelne.

Naukę języka angielskiego traktujemy jako inwestycję w przyszłość synów, swego rodzaju zawodowy i społeczny komfort. Ten pierwszy aspekt wydawać się może odległym dążeniem, ale nie od dziś wiadomo, że im młodsze dziecko, tym większa plastyczność jego mózgu odpowiedzialna za przyswajanie nowych umiejętności, w tym naukę języka – ojczystego, ale i drugiego, a nawet kolejnych.

Za przygotowanie tego wpisu, nie pobieram wynagrodzenia. Jest to moja osobista refleksja i opinia o Novakid, potwierdzona ponad trzyletnim doświadczeniem.

ZNIŻKA I BONUS

Jeśli moja recenzja i opinia o Novakid jest dla Ciebie wartościowa i chcesz spróbować, czy taka forma nauki będzie odpowiednia dla Twojego dziecka, możesz skorzystać z kodu MARIA20021 lub linku: https://www.novakid.pl/r/r9m7 , który umożliwi Ci nie tylko odbycie 🎁 darmowej i niezobowiązującej lekcji próbnej, ale również da Ci 💸 60 zł na zakup pierwszego pakietu. Dla pełnej przejrzystości – mi również system automatycznie naliczy 30 zł za Waszą darmową lekcję.

Nierzadkie wyjazdy zagraniczne, obcojęzyczni znajomi mobilizują nas, na szczęście nie od dziś, do szukania różnorodnych form przyswajania języka angielskiego. Oczywistością jest, że piosenki, książki, słuchowiska, kreskówki, szum informacyjny emitowany przez zagraniczne radio, telewizję czy inne media, rozmowy w języku angielskim nie zapewnią dziecku wymarzonej immersji językowej (zanurzenia w języku), która sprawiłaby, że proces nauki drugiego języka będzie dla dziecka bardziej zbliżony do naturalnego nabywania języka. Nawet najlepszy kurs języka angielskiego w przedszkolu, szkole czy w ramach zajęć dodatkowych nie zapewni dziecku wystarczającej i zróżnicowanej ekspozycji na język. Skoro jednak stały wyjazd za granicę nie jest brany pod uwagę, bazując na tym, jakie Novakid ma opinie, zdecydowaliśmy się na wybór środka zaradczego.

Starszy syn realizował przez dłuższy czas kurs języka angielskiego, uczestnicząc w zajęciach popularnej stacjonarnej szkoły językowej z opracowaną i ścisłą metodyką, zeszytami ćwiczeń, płytami z filmami i piosenkami. W międzyczasie próbowaliśmy innego kursu, jednak brak określonego programu, niespójność w przebiegu zabaw i prowadzonych rozmów na zajęciach zniechęcił nas do niego. W sierpniu rok temu przypadkiem trafiłam na opiniotwórczy wpis dotyczący Novakid na jednym z blogów parentingowych. We wrześniu starszy syn był już po lekcji próbnej. Tak zaczęła się, trwająca już rok, z małymi zawirowaniami (o tym poniżej) przygoda starczego syna z Novakid.

novakid angielski online 24

Co dla nas w Novakid liczy się najbardziej?

Nauczyciel, czyli zanurzenie w środowisku językowym — Novakid opinie

Stały kontakt z native speakerem (przy wyborze Pakietu Premium, tańszy Pakiet Standard zapewnia zajęcia z lektorami o wysokim poziomie znajomości języka angielskiego, który jest ich drugim językiem) jest najlepszym doświadczeniem językowym, jakie może mieć dziecko, które nie mieszka zagranicą i nie jest naturalnie dwujęzycznym użytkownikiem języka. Zależność ta sprawdziła się u nas w 100%. Dosłownie z lekcji na lekcję obserwuję coraz płynniejsze posługiwanie się językiem. Syn nie miał większego problemu z popularnym u starszych dzieci brakiem odwagi do komunikowania się w języku obcym, choć nie od początku czuł się swobodnie w tym procesie. Na szczęście nauczyciel, jakiego udało się nam wybrać (nie był on nauczycielem z lekcji próbnej) okazał się nie tylko świetnym dydaktykiem, pedagogiem, ale i, śmiało mogę to napisać, świetnym kompanem zabaw i rozmów. Osobiście uważam, że efekt nauki zależy w 90% od osoby, która uczy i poniekąd wychowuje nasze dziecko. Novakid daje możliwość samodzielnego wyboru (i zmiany w dowolnym momencie) nauczyciela z ogromnej bazy dostępnych lektorów. Przez ponad rok czasu, przy średniej częstotliwości 6 zajęć na miesiąc, zdarzyło się, że nauczyciel 2 razy odwołał regularną lekcję (z ponad miesięcznym wyprzedzeniem), wtedy szkoła wyznacza innego nauczyciela, którego można zaakceptować, bądź poszukać samodzielnie dostępnego zastępstwa.

Doświadczenie zawodowe każdego nauczyciela, jego osiągnięcia można sprawdzić w jego opisie. Wspomniana baza przede wszystkim pozwala obejrzeć krótką przygotowaną przez lektora videoprezentację, usłyszeć jego akcent, sposób wypowiadania się, osobową mimikę i gestykulację, nawet ocenić warunki techniczne przygotowanego filmu (ewentualny pogłos itp.), a najważniejsze, sprawdzić wspólne pierwsze wrażenie, po obejrzeniu takiej lektorskiej zajawki.

novakid angielski online 17

Indywidualizm w nauczaniu i jasno określony program kształcenia

Po pierwsze, nauka jeden na jeden (lektor – słuchacz), nieustanne skupienie nauczyciela wyłącznie na jednym uczniu, jego wypowiedziach (poprawna struktura, prawidłowa artykulacja, akcent) i każdych reakcjach (również pozawerbalnych), daje lektorowi realne możliwości natychmiastowej, ale i odroczonej (poprzez videozapis – ale o tym później) reakcji, sugerowania ewentualnych poprawek, wskazywania błędów, a nawet ogniskowania czasami rozproszonej uwagi, co jest naturalne na tym etapie rozwoju dziecka.

novakid angielski online 11
novakid angielski online 12
novakid angielski online 13

Po drugie, określony i zasugerowany w komentarzu po lekcji próbnej poziom nauki dziecka (Program Novakid jest zbudowany zgodnie z poziomami A1 i A2 europejskiego standardu CEFR, które odpowiadają testom Cambridge English YLE Starters, Movers i Flyers) szkoła może zmienić w trakcie kursu. Tak było w naszym przypadku. Nasze uwagi skonsultowano z nauczycielem i opiekunem ds. kształcenia i postanowiono przenieść syna na następny poziom.

Wgląd do jasno określonego programu na poszczególnym poziomie (Program szkolny nauki angielskiego online Novakid oparty jest na zasadach CEFR i składa się z 5 poziomów, w tym dla początkujących), ale i dokładnie opisany zakres treści rozdziałów i plan ramowy lekcji (Poziomy składają się z rozdziałów. Rozdział – zestaw lekcji na jeden temat. W każdym rozdziale wprowadzane jest nowe słownictwo i gramatyka, ćwiczona jest wymowa i prowadzona jest praktyka konwersacyjna. Rozdziały składają się głównie z 4 lekcji. Co czwarta lekcja to podsumowanie wszystkich materiałów omawianych na dany temat) daje m.in. możliwość odnieść ewentualnie posiadane już kompetencje i umiejętności dziecka do konkretnego etapu kursu. Nas taka wiedza upewniła w decyzji o próbie zmiany poziomu realizowanego na początku przez syna programu, a na pewno oszczędziła kilku lekcji, których potrzebuje nauczyciel, by wystarczająco poznać i dostosować językową znajomość dziecka do odpowiedniego poziomu.

Stała kontrola postępów w nauce

O tym, jak ważny jest wgląd rodzica w przebieg kursu dziecka przekonaliśmy się już na samym początku, dbając o to, by kurs dopasowany był do wypracowanych już wcześniej kompetencji i umiejętności językowych dziecka. Stała kontrola postępów w nauce, jaką oferuje Novakid, to m.in., a szczególnie nam pomocne:

  • możliwość towarzyszenia dziecku w lekcji (to sama przyjemność, polecam),
  • dostęp do ramowego planu przyszłej lekcji zaraz po skończeniu poprzedniej (czasami drukuję poszczególne slajdy i po lekcji utrwalamy problematyczny materiał),
  • komentarz nauczyciela po każdej lekcji,
  • możliwość wielokrotnego odtwarzania zarejestrowanego zapisu lekcji w formie video (w ramach powtórki materiału sprawdza się idealnie),
  • ćwiczeniowa powtórka przed zajęciami w oczekiwaniu na lekcję (warto „wejść do klasy” chwilę wcześniej, na ucznia czeka porcja ćwiczeń),
  • stale aktualizowany zakres zdobywanych umiejętności w zakładce „Osiągnięcia”,
  • możliwe do wykonywania, choć nie obowiązkowe, zadania domowe.
novakid angielski online 23
novakid angielski online 16
novakid angielski online 20
novakid angielski online 14
novakid angielski online 15

Nauka angielskiego online — Novakid opinie

Swoją przygodę z Novakid syn zaczął jeszcze przed niesprzyjającymi nauce stacjonarnej okolicznościami związanymi z pandemią koronawirusa. Już wtedy docenialiśmy jej zalety, czyli możliwość uczestnictwa w zajęciach przy przeziębieniu dziecka lub chorobie zakaźnej, która uniemożliwiała udział w zajęciach grupowych. Ponadto, harmonogram zajęć dostosowujemy do naszych planów, a nie na odwrót. Obecna sytuacja w kraju i na świecie na tyle dezorganizuje życie rodzinne i zawodowe, że swoboda i elastyczność w planowaniu zajęć dziecka jest czymś niezastąpionym.

Novakid jako szkoła organizuje konkursy, darmowe lekcje z popularnymi osobami (my uczestniczyliśmy w zajęciach z Keanu Reeves) czy bezpłatne wakacyjne warsztaty online. Dzieci mają okazję podzielić się swoimi osiągnięciami i poznać innych słuchaczy kursu m.in. poprzez autoprezentacje takie, jak poniższa.

Przejrzysty interface platformy i szybki kontakt z zespołem i obsługą Novakid — opinie

Dostęp do m.in. harmonogramu lekcji, programu kursu, planu zajęć, osiągnięć ucznia, zadań domowych możliwy jest zarówno na komputerze, jak i na telefonie czy tablecie. Warto wiedzieć jednak, że z poziomu urządzeń mobilnych, nie ma możliwości odbycia lekcji (do aktywnego uczestnictwa w lekcji konieczne jest urządzenie wskazujące, my preferujemy myszkę).

Zazwyczaj 30 min przed zajęciami otrzymujemy powiadomienie SMS-em o mającej się odbyć lekcji. Nie jest to jednak ani w ofercie, ani regulaminie Novakid, dlatego polecam trzymać się planu zajęć, ustalonego i widocznego na profilu rodzica. Dodatkowo zapominalskim (ja do nich należę) sugeruję ustawić powiadomienia w kalendarzu komórki lub zainstalować dedykowaną aplikację dla rodziców, gdyż ma podobny dostęp do platformy edukacyjnej (bez możliwości przeprowadzania lekcji), jak przez przeglądarkę w telefonie (możliwość podglądu harmonogramu, rezerwacja lekcji, zarządzanie saldem, kontrola postępów ucznia).

Nauka bez zobowiązań i ryzyka finansowego — Novakid opinie

Novakid to angielski online który nie wymaga podpisywania długoterminowych umów. Jedyne zobowiązanie, to rezerwacja terminu poprzedzona wykupieniem lekcji. Zakup pakietu prowadzi do obniżenia ceny za pojedyncze lekcję. Istnieje też (najkorzystniejsza finansowo) możliwość wykupienia tzw. subskrypcji na określoną przez Was ilość lekcji w miesiącu, ale w tym wypadku niewykorzystane zajęcia skutkują tym, że wraca do Was tylko 50% kosztów niewykorzystanych zajęć w formie bonusu, za który możecie kupić kolejne zajęcia.

Ponadto, każdą ustaloną lekcję można anulować do 8 godzin przed rozpoczęciem lekcji bez poniesienia kosztów lub przenieść do 1 godziny przed rozpoczęciem lekcji bez poniesienia kosztów tylko raz do tego samego lektora (jeśli jest dostępny) i lekcja musi się odbyć w ciągu najbliższego tygodnia kalendarzowego.

ZNIŻKA I BONUS

Jeśli moja recenzja jest dla Ciebie wartościowa i chcesz spróbować, czy taka forma nauki będzie odpowiednia dla Twojego dziecka, możesz skorzystać z kodu MARIA20021 lub linku: https://www.novakid.pl/r/r9m7 , który umożliwi Ci nie tylko odbycie 🎁 darmowej i niezobowiązującej lekcji próbnej, ale również da Ci 💸 60 zł na zakup pierwszego pakietu. Dla pełnej przejrzystości – mi również system automatycznie naliczy 30 zł za Waszą darmową lekcję.

Zastanawiacie się, gdzie spędzić wakacje i jednocześnie „zanurzyć” w języku angielskim swoje dzieci? Sprawdźcie Maltę. Język angielski jest tam jednym z dwóch języków urzędowych. Plaża, komunikacja miejska, muzea, place zabaw — wszędzie usłyszycie i zobaczycie język, którym mimowolnie możecie otoczyć siebie i dziecko. Relację z naszej podróży po Malcie zobaczycie m.in. we wpisie – Malta – spektakularne punkty widokowe, których nie możesz przegapić.

malta view point punkty widokowe 9
mapa bibliotek przyjaznych dzieciom
obserwuj przystanek rodzinka instagram
polub przystanek rodzinka facebook
Przewiń do góry