pan swinka seria ksiazek

„Pan Świnka” – wielojęzyczna kartonowa seria nie tylko do nauki języków

Niczym rodowity Włoch podrzucający pizzę czy też Anglik z galanterią spacerujący wokół pałacu Buckingham… W lipcowym skwarze baraszkujący po plaży w kąpielówkach, ale i bez zażenowania zakładający grubą czapę z pomponem… Jako rockowy gitarzysta, profesjonalny fryzjer lub ujmujący nonszalancją archeolog… Pan Świnka zawsze, wszędzie, w każdym wcieleniu i z każdym atrybutem prezentuje się znakomicie. To dlatego nauka angielskiego z nim zamienia się w inspirującą zabawę i niecodzienną lekturę.

Znacie już wielojęzyczną kartonową serię „Pan Świnka” dla najmłodszych czytelników?

Obecnie cykl składa się z trzytomowej galerii portretów Pana Świnki – obieżyświata, odważnego eksploratora, ale i, nie da się ukryć, świetnego aktora wcielającego się w różnorakie role nadawane mu przez pędzel (kredkę?) Roberta Romanowicza.

Seria jest propozycją do aktywnej lektury polegającej na tropieniu kolejnych wcieleń głównego bohatera, a więc dostrzeganiu ilustracyjnych szczegółów i zabawnych sytuacji, które w całości tworzą spójny obraz miejsc (państw – m.in. kultury, historii, fauny i flory), osób (zawodów) i określonego czasu (miesięcy).

Magia kolorów, dowcipna, choć miejscami karykaturalna kreska ilustratora, statyczny i monumentalny, choć przecież dziecięcy wizerunek Pana Świnki zestawiony z bogactwem szczegółów sąsiadujących z nim rzeczy i zjawisk – to wszystko zachwyca! Taka dbałość o estetykę i gust najmłodszych lubimy!

Wzbogacanie wiedzy o świecie to jedno. Kształtowanie gustu malarskiego to drugie. Po trzecie również ze względu na trójjęzyczne podpisy (wersja polska, anielska, francuska) seria „Pan Świnka” doskonale sprawdza się jako obrazkowy słownik do nauki wybranego języka. A że każdy tom opatrzony jest kodem QR z dostępem do lektorów języka polskiego, angielskiego, francuskiego, to zabawa, ba! lingwistyczny trening pod okiem profesjonalnego lektora języka może przybrać bardziej lub mniej samodzielną formę.

Poznajcie poszczególne tomu cyklu.

PS Mocno trzymamy kciuki za kolejne części!

PAN ŚWINKA… I ZAWODY, MR PIG… AND PROFESSIONS, MONSIEUR COCHON… ET LES MÉTIERS

pan swinka i zawody 1

Jak wygląda praca gitarzysty? Czym tak naprawdę zajmuje się biznesmen? Kto u swych stóp może liczyć na zachwyconą publiczność?

Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi – oczywiście w 3 językach w części „Pan Świnka… i zawody”.

pan swinka i zawody 3
pan swinka i zawody 4
pan swinka i zawody 2

PAN ŚWINKA… I MIESIĄCE, MR PIG AND THE MONTHS, MONSIEUR COCHON… ET LES MOIS L’ANNÉE

pan swinka i miesiace 2

Co ciekawego przynosi ze sobą luty? Dlaczego najmłodsi kochają lipiec? Czy listopad to faktycznie tylko spadające liście i chłód nadchodzącej zimy?

Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi – oczywiście w 3 językach w części „Pan Świnka… i miesiące”.

pan swinka i miesiace 3
pan swinka i miesiace 4
pan swinka i miesiace 1

PAN ŚWINKA… I PAŃSTWA, MR PIG… AND COUNTRIES, MONSIEUR COCHON… ET LES PAYS

pan swinka i panstwa 1

Jakimi przysmakami ugości nas Francuz? Na jakim instrumencie zagrają nam w Rosji? Jak wygląda prawdziwy strój karnawałowy zakładany podczas największej na świecie fiesty odbywającej się w Brazylii?

Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi – oczywiście w 3 językach w części „Pan Świnka… i państwa”

pan swinka i panstwa 2
pan swinka i panstwa 3
pan swinka i panstwa 4

Seria „Pan Świnka” z ilustracjami Roberta Romanowicza ukazała się nakładem wydawnictwa Tashka.

pan swinka
obserwuj przystanek rodzinka instagram
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top