nieustraszeni ksiazka 1

“Nieustraszeni” – seria książek o emocjach

“Nieustraszeni” to bestsellerowa seria książek o emocjach dla dzieci wspomagająca harmonijny rozwój młodych czytelników. Opowieści cyklu, który na polskim rynku wydawniczym będzie się rozrastał, pomagają w pokonywaniu codziennych trudności, w radzeniu sobie ze złością, strachem. Uczą współpracy z innymi i wzmacniają poczucie własnej wartości. Inteligencja emocjonalna będąca narzędziem inteligentnego optymizmu jest także tematem załączonych do każdej książki wskazówek dla rodziców i nauczycieli. Przygodowe opowieści dwójki rodzeństwa wraz z pedagogicznym komentarzem dla rodziców to wprost idealna propozycja dla całej rodziny.

W małym miasteczku nad morzem, w domu, jakich wiele na wybrzeżu, mieszka kochające się, ale i droczące się ze sobą rodzeństwo — Tadzio i Alicja. Przedszkolny i szkolny wiek daje im się we znaki, dlatego płacz, złości, kłótnie pojawiają się w towarzystwie codziennych rozmów, pocieszeń i radości.

Pewnej nocy pod okno pokoju rodzeństwa podpływa ogromny statek — STATEK EMOCJI, który od tej pory pojawiać się będzie w ich pobliżu, gdy tylko potrzebować będą pomocy w zrozumienia tego, co kłębi się w ich wnętrzu. Przewodniczką po świecie emocji zostaje MEWA FLORENTYNA. W każdej z części cyklu zaprasza Tadzia i Alę do udziału w różnych próbach OLIMPIADY EMOCJI, konkurencjach, których wykonanie pomaga lepiej poznać siebie i swoje emocje.

Rodzeństwu w podniebnych przygodach towarzyszy sympatyczny i nieduży pies Rocky. Okazjonalnie do nieustraszonych dołączają inne osoby, jak np. kuzynka zwana Krewetką w części “Nieustraszeni i przygoda w latarni morskiej”.

Seria — NIEUSTRASZENI

“Niestraszeni i wielki skok”

nieustraszeni ksiazka 3

Pierwsza część serii dotyczy strachu. Czytelnik śledząc losy Tadzia i Alicji, poznaje ich własne lęki (ale jak się okazuje trapiące wiele dzieci), ich źródła, objawy, które można poznać, obserwując swoje ciało (LISTA KONTROLNA STRACHU) oraz przede wszystkim sposoby radzenia sobie ze strachem (PLAN ANTYSTRESOWY). Wszystko za sprawą skoku ze spadochronem — próbie, jakiej poddani zostają młodzi bohaterowie.

nieustraszeni ksiazka 4
nieustraszeni ksiazka 5
nieustraszeni ksiazka 6

W części dla rodziców i pedagogów znajdują się m.in. konkretne strategie do nauki radzenia sobie ze strachem.

nieustraszeni ksiazka 9
nieustraszeni ksiazka 10

“Niestraszeni i tajemnica dinozaura”

nieustraszeni ksiazka 11

Kolejne spotkanie z MEWĄ FLORENTYNĄ ma miejsce w Muzeum Nauki, do którego, oczywiście pod osłoną nocy, STATKIEM EMOCJI zabrane zostało rodzeństwo. Tym razem ptasia przewodniczka wystawia Tadzia i Alicję na próbę — zwiedzenia muzeum bez złoszczenia się. Zadanie nie jest jednak łatwe, gdy do towarzystwa dołączają się wredne i straszne cienie NIEUSTRASZONYCH. Na szczęście Tadzio i Alicja pamiętają o ‘sztuczkach przeciwwkurzeniowych’, o których w szkole wspominała nauczycielka.

nieustraszeni ksiazka 12
nieustraszeni ksiazka 13
nieustraszeni ksiazka 14
nieustraszeni ksiazka 15

Wiele zebranych i czytelnie wypunktowanych strategii i metod na złość znajduje się w komentarzu dedykowanym rodzicom i pedagogom.

“Niestraszeni i poszukiwacze skarbu”

nieustraszeni ksiazka 16

Dzięki przygodzie, jaką MEWA FLORENTYNA organizuje Tadziowi i Alicji w części “Nieustraszeni i poszukiwacze skarbu”, a którą jest ratowanie zagubionych odkrywców na biegunie południowym, rodzeństwo poznaje swoje wewnętrzne ‘skarby’. Co to takiego? To po prostu świadomość i poczucie swojej wartości oraz umiejętność doceniania swoich umiejętności, zalet, ale i cech charakteru. Mając mocne poczucie własnej wartości, dziecko posiada siłę i odwagę do podejmowania różnorakich wyzwań, ale i łatwiej przeżywa porażki. Co pomogło rodzeństwu i ich pupilowi dotrzeć do bazy Shackeltona (tak, tak — tego sławnego badacza podróżnika)? Sprawdźcie koniecznie!

nieustraszeni ksiazka 17
nieustraszeni ksiazka 18
nieustraszeni ksiazka 19
nieustraszeni ksiazka 20
nieustraszeni ksiazka 21

Komentarz na końcu książki podpowie rodzicom, jak pomóc dziecku zbudować poczucie własnej wartości.

Jak pomóc dziecku odkryć w sobie talent, moc i niezwykłe umiejętności? Podpowiadam we wpisie „Wielka księga supermocy” – w poszukiwaniu własnych talentów.

wielka ksiega supermocy 4

“Niestraszeni i przygoda w latarni morskiej”

nieustraszeni ksiazka 22

Czwarta część przygód Nieustraszonych dotyczy próby — bycia dobrymi przyjaciółmi. Nauka lepszego dogadywania się z innymi odbywać się będzie podczas akcji, w której to dzieci muszą zadbać, by powierzona ich opiece latarnia zawsze była zapalona (co pozwoli statkom znaleźć właściwy kierunek podroży). Czy Tadzia, Alicja i Krewetka (kuzynka rodzeństwa) wywiążą się z powierzonego im zadania, mimo straszliwej burzy i panującej dookoła ciemności?

nieustraszeni ksiazka 23
nieustraszeni ksiazka 24
nieustraszeni ksiazka 25
nieustraszeni ksiazka 26

Jak zwykle książkę kończą praktyczne wskazówki, dzięki którym dorośli mogą pomóc dzieciom współistnieć i współpracować z innymi.

Seria “Nieustraszeni” Elsy Punset z ilustracjami Rocio Bonilli ukazała się nakładem wydawnictwa Mamania.

Jak wspomagać rozwój emocjonalnych swoich dzieci? Nam pomagają książki. Książki o emocjach, które mają specjalne miejsce w naszej biblioteczce, pokazuję we wpisie — Książki dla dzieci o emocjach — lista 10 tytułów.

ksiazki dla dzieci o emocjach

Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top