ksiazki o dinozurach dla dzieci

Książki o dinozaurach dla dzieci – lista naszych hitów

Fascynacja dinozaurami i innymi prehistorycznymi stworzeniami wpisana jest w zainteresowania zdecydowanej większości dzieci wieku przedszkolnego i szkolnego. Skąd bierze się to niezwykłe zamiłowanie do gadów z przeszłości? Dinozaury łączą w sobie tajemnicę (szczególnie dotyczącą ich wyginięcia), emocje (gigantyczne drapieżne tyranozaury budzą strach, a maleńkie welociraptory zachwycają sprytem), a zapisana w ich szczątkach historia pobudza dziecięcą wyobraźnię i motywuje do poszerzania wiedzy. Wysunięte argumenty to chyba wystarczająca motywacja dla rodziców, by podsuwać dzieciom niezwykłe tytuły zachęcające do lektury. Książki o dinozaurach dla dzieci – oto nasza lista.

Nasze ulubione książki o dinozaurach dla dzieci

Gabinet dinozaurów

gabinet dinozaurow 1

Gabinet dinozaurów
tekst:  Lucy Brownridge
ilustracje:  Carnovsky
Wydawnictwo Dwie Siostry

Pierwsza na liście książka o dinozaurach, czyli „Gabinetu dinozaurów” to fascynująca wędrówka w głąb dziejów, na którą składa się odkrywanie skamieniałych skarbów spoczywających w każdym zakątku Ziemi oraz czujna obserwacja dinozaurów. Wszystko to możliwe jest dzięki kolorowym filtrom — soczewkom paleontologa dołączonym do książki.

Bez „Gabinetu dinozaurów” lista 'książki o dinozaurach dla dzieci” nie byłaby kompletna.

gabinet dinozaurow 1

Cała recenzja i mnóstwo zdjęć we wpisie: Gabinet dinozaurów”, czyli edukacyjny album z innowacyjnymi trójwarstwowymi ilustracjami.

Co ma kura z jaszczura? Wielka księga ewolucji

co kura ma z jaszczura 1

„Co ma kura z jaszczura? Wielka księga ewolucji”
Tekst: Cristina M. Banfi, Cristina Peraboni, Rita Mabel Schiavo
Ilustracje: Roman Garcia Mora
Wydawnictwo Adamada

Skąd wzięła się ogromna różnorodność żyjących na Ziemi gatunków? Na to pytanie odpowiadają Cristina M. Banfi, Cristina Peraboni oraz Rita Mabel Schiavo, podążając tropem ewolucji. Choć podtytuł książki 'wielka księga ewolucji’ nawiązuje raczej do wagi samego procesu niż rozmiarów książki, lapidarne opisy, świetne zestawienia obecnie żyjących zwierząt i ich przodków na ilustracjach i fotografiach oraz czytelne i przystępne dla młodego odbiorcy schematy bez problemu pozwalają przyswoić sobie zjawiska, jakie jak m.in. wymieranie gatunków, radiacja adaptacyjna.

Co ma kura z tyranozaura?
Czy mamut jest bezpośrednim przodkiem słonia indyjskiego?
Jak wyglądał krewniak dzisiejszego leniwca?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie w książce „Co ma kura z jaszczura. Wielka księga ewolucji”.

Dinozaury i inne prehistoryczne zwierzęta

dinozaury i inne prehistoryczne zwierzeta 15

„Dinozaury i inne prehistoryczne zwierzęta”
Autor: Rob Colson
Wydawnictwo Papilon

Pięknie wydany album (twarda okładka, szycie, błyszczące strony, mieniąca się na złoto okładka) to kolejna podróż w czasie. Punktem wyjścia wędrówki w przeszłość stają się dokładnie analizowane szkielety prehistorycznych gadów. Na ich podstawie autor na kolejno załączanych ilustracjach odtwarza ich wygląd, ale i stara się wysnuć wnioski dotyczące sposobu życia czy np. metod zdobywania pożywienia. Uwagę przykrywają szczegóły liczne szczegóły, które okazują się mieć niebagatelne zanaczenie w rozwoju i życiu danego gatunku dinozaura.

Jak zbudowana była buława na ogonie ankylozaura?

Co wspólnego z pachycefalozaurem mają koziorożce?

Dlaczego długą szyję plezjozaura była jego niezwykłą zaletą?

Kolejna porcja pytań i padających na nie odpowiedzi czeka w książce „Dinozaury i inne prehistoryczne zwierzęta”.

Dziobem, piórem i pazurem o dinozaurach

dziobem piorem i pazurem 1

„Dziobem, piórem i pazurem”
Autor: Guido van Genechten
Wydawnictwo Adamada

„Dziobem, piórem i pazurem” polecamy jako jedną z pierwszych książek o dinozaurach dla dzieci. Przewodnikiem po świecie, a właściwie rodzinach dinozaurów, okazuje się być kura, która oglądając familijny album swoich przodków snuje zabawną narrację okraczoną nie mniej dowcipnymi zdjęciami.

Jeśli lubicie patrzeć na historię z przymrużeniem oka, to „Dziobem, piórem i pazurem” jest tytułem dla Was. Dowiecie się z niej m.in., jak swój wolny czas spędzały Iguanodony, jak mógłby wyglądać prototyp hulajnogi oraz czy triceratopsy mogły w jakikolwiek sposób przyczynić się do ogólnej zagłady dinozaurów.

Totalnie wszystko o dinozaurach i innych prehistorycznych bestiach

totalnie wszystko o dinozaurach 1

„Totalnie wszystko o dinozaurach i innych prehistorycznych bestiach”
Autor: Mike Lowery
Wydawnictwo Kropka

„Totalnie wszystko o dinozaurach i innych prehistorycznych bestiach” to mieszanka szokujących faktów, komiksowej stylistyki, języka i dowcipu wpasowanego w poczucie humoru młodego czytelnika, a na koniec rysunkowych instrukcji pozwalających

samodzielnie tworzyć prehistoryczne gady.

Zwariowane atlasy roślin i zwierząt dla młodych botaników i zoologów z wyobraźnią i poczuciem humoru.

atlas roslin zwierzet adrienne barman1

obserwuj przystanek rodzinka instagram
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top