audiobooki dla dzieci jungowska 2

Audiobooki dla dzieci – nowości i bestsellery wydawnictwa Jung-Off-Ska

Gdy myślę o audiobookach dla dzieci, to w gąszczu mniej lub bardziej znanych tytułów, autorów, ale i czytających je artystów, dwie charyzmatyczne postacie przyćmiewają pozostałe. To Edyta Jungowska i utożsamiana z jej głosem Pippi. Czyż jest ktoś, kto w Polsce nie zna tego duetu? Pogodna osobowość, wywołujące uśmiech na twarzy aparycja i sposób bycia aktorki wraz z jej charakterystycznym zachrypniętym głosem owocują energią, która sprawdza się zarówno w humorystycznym, jak i lekko dramatycznym repertuarze. Kilka propozycji z klasyki literatury dla dzieci w wydaniu Edyty Jungowskiej i Piotra Frączewskiego prezentujemy we wpisie. Oto audiobooki dla dzieci, które polecamy.

O korzyściach płynących ze słuchania audiobooków przekonywać na siłę nie będę. Dla nas słuchanie obok (nie zamiast) czytania to świetny sposób na wtajemniczanie najmłodszych w świat literatury, rozwijanie wyobraźni i … – co tu dużo pisać – niezawodne panaceum na powracające w podróżach pytanie „daleko jeszcze?”.

zabawy z dzieckiem w podrozy sposobow

O tym, że audiobooki to nasz jeden z 50 sposobów na podróż z dzieckiem pisałam we wpisie – Daleko jeszcze? Daleko! 50 sposobów na podróż z dzieckiem.

Wybierając audiobooki dla dzieci wydawnictwa Jung-Off-ska otrzymujemy gwarancję najwyższej jakości gry aktorskiej. Takie wyrażenie pod adresem Edyty Jungowskiej w roli aktorki głosowej nie jest nadużyciem. Jej poprawna wymowa, perfekcyjna dykcja, niepowtarzalny głos i zdolności aktorskie pozwalają wcielać się w różnorodne charakterologicznie postacie (sprytnego detektywa Kallego Blomkvista, przebiegłego złoczyńcy czy młodego żartownisia, kobietę, mężczyznę, dziecko, starowinkę), a słuchaczom w pełni wczuć się w emocje postaci i sytuacji.

Nie bez znaczenia jest oprawa dźwiękowa, w tym muzyka – zawsze podążająca za narracją, współtworząca nie tylko nastrój, ale i całość książki.

Zerknijcie również koniecznie na oprawę graficzną płyt. Nazwiska takie, jak Marcin Minor, Joanna Rusinek czy Piotr Socha mówią same za siebie.

A jakie audiobooki dla dzieci polecamy?

Astrid Lindgren „Detektyw Blomkvist”

audiobooki dla dzieci jungowska 5

czyta: Edyta Jungowska
reżyseria: Rafał Sabara
muzyka: SzaZa – Szamburski/Zakrocki
czas: 4,5 h
wiek: 8-12
format: MP3

Życie młodego detektywa – Kallego Blomkvista – nie należy do łatwych. Szczególnie gdy mieszka się w spokojnym miasteczku, którego uczciwi mieszkańcy nie dają powodów do tropienia choćby najmniejszej zbrodni czy sprawcy przestępstwa.

Czy marzenie o pracy detektywa trzeba będzie porzucić? A może jednak w okolicy pojawi się ktoś podejrzany?

Tu kupisz – https://jungoffska.pl/kategoria/detektyw-blomkvist

Astrid Lindgren „Detektyw Blomkvist żyje niebezpiecznie”

audiobooki dla dzieci jungowska 8

czyta: Edyta Jungowska
reżyseria: Rafał Sabara
muzyka: SzaZa – Szamburski/Zakrocki
czas: 6 h
wiek: 8-12
format: MP3

Kolejna część przygód Kallego Blomkvista – młodego chłopca marzącego o zawodzie prawdziwego detektywa. Tym razem jednak nie o kradzieży i drobnych przestępstwach opowie nam Edyta Jungowska. Sprawa jest o wiele bardziej mroczna i będzie – jak głosi tytuł – niebezpiecznie. Nie może być inaczej, skoro w grę wchodzi morderstwo!

Tu kupisz – https://jungoffska.pl/kategoria/detektyw-blomkvist

Astrid Lindgren „Detektyw Blomkvist i Rasmus, rycerz Białej Róży”

audiobooki dla dzieci jungowska

czyta: Edyta Jungowska
reżyseria: Rafał Sabara
muzyka: SzaZa – Szamburski/Zakrocki
czas: 5,5 h
wiek: 8-12
format: MP3

Ostatni tom trylogii o detektywie Blomviście.  Zaskakujące zwroty akcji i rewelacyjne opisy zdarzeń odgrywane przez Edytę Jungowską trzymają w napięciu do końca.

Tu kupisz – https://jungoffska.pl/kategoria/detektyw-blomkvist

Astrid Lindgren  „Bracia Lwie Serce”

audiobooki dla dzieci jungowska 17

czyta: Edyta Jungowska
reżyseria: Rafał Sabara
muzyka: Salvador z dali
czas: 6 h
wiek: 8+
format: MP3

Podczas 6 godzin uważnego słuchania lub – jeśli wolicie – w jednym tomie czytelnik stara się udźwignąć tematy wagi ciężkiej, takie jak – śmierć bliskiej osoby, ale i odwaga, walka ze słabościami i poświęcenie swojego dobra czy konieczność dokonywania trudnych wyborów. Nade wszystko „Bracia Lwie Serce” to pochwała siły braterskiej miłości, oddania i wiary w to, że dobro zawsze zwycięża. Przesłanie książki, stające się napomnieniem, słychać jeszcze długo, gdy ucichnie głos Edyty Jungowskiej:

Są rzeczy, które się musi zrobić, bo inaczej nie jest się człowiekiem.

audiobooki dla dzieci jungowska 18

Tu kupisz – https://jungoffska.pl/kategoria/bracia

Michael Ende „Momo”

audiobooki dla dzieci jungowska 19

czyta: Edyta Jungowska
reżyseria: Jacek Sut
muzyka: SzaZa – Szamburski/Zakrocki
czas: 11 h
wiek: 9-13
format: MP3

Kilkanaście lat temu na studiach „Momo” czytałam z zapartym tchem. Tak przenikliwie i mądrze, smutno, ale i dowcipnie, o czasie nie napisał dla dzieci chyba żaden pisarz. Dziś arcydzieło Michaela Endego mają okazję wysłuchać młodzi odbiorcy (trafną jest grupa wiekowa, której dedykowane jest nagranie).

„Momo” poczeka jeszcze chwilę na wysłuchanie przez juniorów. Ja z kolei jestem zauroczona aranżacją muzyczną i jak zwykle głosem Edyty Jungowskiej, dzięki któremu tytuł niemieckiego pisarza nabrał nowego wymiaru.

Tu kupisz – https://jungoffska.pl/kategoria/momo

Michael Ende „Niekończąca się historia”

audiobooki dla dzieci jungowska 13

czyta: Edyta Jungowska i Piotr Frączewski
reżyseria: Jacek Sut
muzyka: SzaZa – Szamburski/Zakrocki
czas: 20,5 h
wiek: 9-13
format: MP3 – album dwupłytowy

Słuchacz „Niekończącej się historii” w wykonaniu Edyty Jungowskiej i Piotra Frączewskiego ma zdecydowanie łatwiej niż czytelnik w tradycyjnej formie pochłaniający tę niezwykłą lekturę. Dzięki narracji – odtwarzanej przez aktorkę i towarzyszącej jej wykonaniu muzyce – odbiorca zdecydowanie łatwiej tworzy m.in. krainę wyobraźni Bastiana i razem z nim ratuje piękną księżniczkę, pokonując po drodze wiele przeciwności losu i spotykając ogrom fantazyjnych bohaterów. Wszystko jak na powieść fantasy przystało.

Tu kupisz – https://jungoffska.pl/kategoria/niekonczaca-sie-historia

Erich Kastner „Emil i detektywi” – książka z audiobookiem

audiobooki dla dzieci jungowska 23

czyta: Piotr Frączewski
muzyka: Filip Kuncewicz
czas: 3 h
wiek: 8+
format: MP3 – album dwupłytowy

Powieści detektywistyczne czytać uwielbiamy. A gdy jest okazja, by równocześnie lub na zmianę czytać i słuchać książkę o detektywach, śledztwach i poszukiwanych przestępcach, to obok takiego tytułu nie możemy przejść obojętnie. „Emil i detektywi” w tradycyjnej formie lub w formie audiobooka czytanego przez Piotra Frączewskiego wciąga bez reszty.

Jeśli szukacie powieści kryminalno-detektywistycznej z dużą porcją poczucia humoru i przebojową ferajną młodych śledczych, to „Emil i detektywi” jest książką dla Was.

audiobooki dla dzieci jungowska 24
audiobooki dla dzieci jungowska 26
audiobooki dla dzieci jungowska 29
audiobooki dla dzieci jungowska 28

Tu kupisz – https://jungoffska.pl/kategoria/emil-i-detektywi

audiobooki dla dzieci jungowska 4

Lisa Aisato Życie czyli całe życie w jednym albumie

zycie lisa aisato 21

obserwuj przystanek rodzinka instagram
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top