zycie lisa aisato 21

Lisa Aisato „Życie” – czyli całe życie w jednym albumie

„Życie” jest autorską książką norweskiej artystki Lisy Aisato, która w publikacji zebrała prace powstałe w latach 2007 – 2019. Album uzupełniany esencjonalnym tekstem to udana próba ukazania blasków i cieni życia człowieka, życia, w którym pierwszą rolę grają uczucia i relacje.

Światowy i osobisty odbiór „Życia”

Olśniewające ilustracje. Wzruszająca treść. Chwytające za serce przesłanie. Fenomenalne wydanie. Tak najkrócej mogłabym napisać o „Życiu” Lisy Aisato. Podobne pochwały posypały się z ust krytyków literackich po wydania książki w Norwegii, ale i w każdym kolejnym kraju.

Fenomenu książki nie zrozumie ten, kto posiłkować się będzie tylko recenzją jej dzieła, czy zdjęciami ilustracji umieszczanymi w internecie. Naprawdę trudno opisać słowami kunszt artystyczny autorki zawarty w albumie „Życie”, w każdej ilustracji z osobna, w każdym zdaniu czy słowie towarzyszącym grafice. Książkę po prostu trzeba odkryć osobiście.

Polecam ją jako np. prezent z okazji narodzin pierwszego dziecka, ślubu, ale i bez okazji jako podarek dla osoby, na której nam zależy. Piękna i wiarygodna – bo słodko-gorzka, ciepła, ale i mroczna – treść idzie w parze ze starannym wydaniem, a to ucieszy nie tylko serce, ale i oczy obdarowanego przez nas jubilata.

Historię życia człowieka w słowach i obrazach

Poetyckie i malarskie ujęcia kolejno – dzieciństwa, dojrzewania, dorosłości i starości to uniwersalne i wiele mówiące metafory, które każdemu czytelnikowi, z różnym bagażem doświadczeń i emocji, przywiodą na myśl własne wspomnienia.

zycie lisa aisato 3
zycie lisa aisato 5
zycie lisa aisato 6
zycie lisa aisato 10
zycie lisa aisato 15

Beztroskie dzieciństwo, nastoletni bunt, młodzieńcze rozczarowania, problemy dorosłości i starcze tęsknoty… Żadna (!) dotychczas czytana i poznawana przez nas książka tak trafnie nie wymalowała i wypowiedziała tajemnic, nadziei, lęków i marzeń ludzkiego życia.

zycie lisa aisato 4
zycie lisa aisato 7
zycie lisa aisato 8
zycie lisa aisato 9
zycie lisa aisato 11
zycie lisa aisato 12

Obrazy Lisy Aisato – miejscami baśniowe, innym razem realistyczne, ale przede wszystkim jednak te z charakterystycznym dla artyzmu autorki werystycznym, ba – naturalistycznym zacięciem – mimo wszystko są pochwałą życia człowieka.

zycie lisa aisato 13
zycie lisa aisato 14
zycie lisa aisato 16
zycie lisa aisato 17
zycie lisa aisato 18
zycie lisa aisato 19

Książka i album w jednym, czyli „Życie” Lisy Aisato ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego. To jedna z wielu książek i książeczek dedykowanych m.in. dzieciom w wieku 7- 13 lat.

zycie lisa aisato 1

Przyjaźń. To, co nas łączy” – słodko-gorzka prawda o najpiękniejszej z międzyludzkich relacji

przyjazn to co nas laczy 8

Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top