gabinet dinozaurow 1

„Gabinet dinozaurów”, czyli edukacyjny album z innowacyjnymi trójwarstwowymi ilustracjami

„Gabinet dinozaurów” to trzeci (po „Gabinecie anatomii” i „Gabinecie zoologii”) tom bestsellerowej serii edukacyjnych albumów z innowacyjnymi, bo trójwarstwowymi ilustracjami, dzięki którym oko czytelnika z bliska obserwuje prehistoryczne gady ery mezozoicznej, ich roślinnych i zwierzęcych towarzyszy oraz wspólne dla wszystkich środowisko życia. Spektakularna wędrówka w głąb dziejów, odkrywanie skamieniałych skarbów spoczywających w każdym zakątku Ziemi oraz czujna obserwacja dinozaurów możliwa jest dzięki kolorowym filtrom — soczewkom paleontologa (jak nazywa je autorka) dołączonym do książki.

gabinet dinozaurow 21

Carnovsky i Lucy Brownridge czynią z książki „Gabinet dinozaurów” osobliwy przewodnik po dawnym życiu naszej planety, ze szczególnym umiłowaniem dla najbardziej intrygujących gatunków zwierząt w historii Ziemi.

Literatura, nauka i sztuka w jednym

„Gabinet dinozaurów” składa się z 10 rozdziałów prezentujących poszczególne części świata w erze mezozoicznej. Każda z tych części posiada podobny układ kompozycyjny.

gabinet dinozaurow 3

Uproszczonej mapie odpowiedniego regionu z zaznaczonymi miejscami odnalezienia śladów dinozaurów towarzyszy opis prehistorii danego regionu. Interesująco, krótko i treściwie.

gabinet dinozaurow 4

Krok (rozkładówkę) dalej zatrzymujemy się przy tzw. punkcie obserwacyjnym, czyli przed dużymi eksplodującymi kolorami ilustracjami, z których — przy pomocy kolorowych filtrów — wyłaniają się odpowiednie elementy świata przedstawionego. Używając niebieskiej soczewki, zobaczymy rośliny i zwierzęta mezozoiku z wybranego regionu, zaglądając przez zieloną, dostrzeżemy prastare środowisko życia, z kolei czerwony filtr pomoże nam przyjrzeć się z bliska dinozaurom.

Innowacyjna technika tworzenia szaty graficznej (trzy warstwy kolorowych ilustracji) pozwalają czytelnikom na samodzielne szukanie i odkrywanie elementów świata, o którym czyta się chwilę wcześniej. Swobodna eksploracja, możliwość wyboru zgłębianych tajemnic potęguje rozbudzaną podczas narracji ciekawość czytelnika.

gabinet dinozaurow 23
gabinet dinozaurow 9
gabinet dinozaurow 10
gabinet dinozaurow 40

Trzecia rozkładówka to czarno-biały atlas paleontologa ze skrótową i bynajmniej nie nużacą i encyklopedyczną deskrypcją gatunków dinozaurów oraz prehistorycznych zwierząt i roślin wybranego regionu. Popularnonaukowe informacje po raz kolejny mają charakter syntetyczny i lapidarny.

gabinet dinozaurow 33
gabinet dinozaurow 30

Uczta dla oka i wyobraźni

„Gabinet dinozaurów” to kolejny niezwykły projekt Carnovsky’ego, tym razem w duecie z Lucy Brownridge. Wielkoformatowa książka będąca zbiorem ogromnych ilustracji, map i plansz wydana została z dbałością o każdy szczegół. Niestandardowy format, twarda oprawa, grupy papier, szycie…

gabinet dinozaurow 38
gabinet dinozaurow 22
gabinet dinozaurow 20
gabinet dinozaurow 18

„Gabinet dinozaurów” ukazał się nakładem wydawnictwa Dwie Siostry.

Po trzykroć polecamy!

Po pierwsze – „Gabinet dinozaurów” to kipiąca intensywnymi kolorami uczta dla oka i wyobraźni.
Po drugie — to także doskonały i gotowy scenariusz interaktywnej lektury dla młodszych i starszych czytelników, w tym miłośników, ale i sceptyków prehistorycznych gadów.
Po trzecie — dopracowany w każdym szczególne album ze skondensowaną do optymalnych rozmiarów treścią jest również doskonałym wstępem do paleontologii z dinozaurami w roli głównej.

gabinet dinozaurow 19

Polecamy także interaktywne książki Ainy Bestard: „Co kryje las?”, „Co kryje morze?”, „Co kryje ciało?”, które pozwalają dziecku samodzielnie odkrywać niewidziane gołym okiem – bogatą leśną przyrodę, tajemnicze podwodne głębiny oraz fascynujące wnętrze ludzkiego organizmu.

co kryje cialo aina bestard

mapa bibliotek przyjaznych dzieciom
obserwuj przystanek rodzinka instagram
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top