ciekawski george seria 26

Seria „Ciekawski George” – recenzja

Seria „Ciekawski George” zaliczana jest do klasyki amerykańskiej literatury dla dzieci. Kultowa, także na gruncie polskim, kolekcja książek opowiada o wszędobylskiej i – jak mówi tytuł – nad wyraz ciekawskiej małpce imieniem George, która pod nieobecność swojego pana w żółtym kapeluszu popada w niecodzienne tarapaty. Przystępny język narracji, nierozpraszające uwagę kilkulatka stonowane pastelowe ilustracje na białym tle, a nade wszystko pocieszny i bardzo sympatyczny bohater, z którym nie można się nie zaprzyjaźnić, to przepis na lekturę idealną dla przedszkolaków.

Przed Wami seria „Ciekawski George”, czyli 6 książek inspirowanych przygodami George’a stworzonymi przez Margret Rey i jej męża Hansa Augusto Rey’a.

Ciekawski George idzie do szkoły

ciekawski george seria 7

Choć tym razem George nie idzie do szkoły jako uczeń, to jednak lektura tego tytułu serii sprawdzić się może jako pomoc podczas adaptacji dziecka wybierającego się do szkoły czy przedszkola.

W książce „Ciekawski George idzie do szkoły” pojawiają się nowe – dla George, ale i dzieci, które rozpoczynają swoją edukacyjną przygodę – miejsca (sale, korytarze), osoby (nauczyciele i obsługa szkoły), aktywności (matematyczne, plastyczne itp.). Narratorska perspektywa zawsze stara się skupiać na wzajemnej pomocy i życzliwości bohaterów. Dlatego w sytuacji gdy George przypadkiem (jak to George) z roli pomocnika nauczyciela zamienia się w sprawcę psot, pozostali uczniowie z ochotą ruszają, by ratować go z każdej opresji.

Jesteście ciekawi, co prócz bałaganu powstanie ze zmieszania farby żółtej, niebieskiej i czerwonej?

Zerknijcie do książki „Ciekawski George idzie do szkoły”.

ciekawski george seria 11
ciekawski george seria 12
ciekawski george seria 13

Ciekawski George w wielkim mieście

ciekawski george seria 2

Święta to najlepszy czas, by spędzić go razem. Wspólne przygotowania i zakupy też mogą okazać się frajdą. Tyle tylko, że w centrum handlowym pełnym ogarniętych zakupowym szałem ludzi, bardzo łatwo się zgubić. Szczególnie, gdy ucieka się przed sprzedawcą sklepu, w którym zupełnie przez przypadek, a właściwie z czystej ciekawości, pootwierało się prezenty będące częścią wystawy sklepowej.

Co ciekawego w Nowym Jorku zwiedzi George, zanim uda mu się znaleźć pana w żółtym kapeluszu?

Odpowiedzi szukajcie w książce „Ciekawski George w wielkim mieście”.

ciekawski george seria 8
ciekawski george seria 9
ciekawski george seria 10

Ciekawski George w bibliotece

ciekawski george seria 5

W bibliotece można czytać interesujące nas książki do woli, ale pamiętać należy, by zachować ciszę. A czy na specjalnym wózku na książki na kółkach można jeździć niczym na deskorolce? Może i można, ale, jak skończy się ta przejażdżka, dowiecie się z kolejnej części serii, a mianowicie z książki „Ciekawski George w bibliotece”.

ciekawski george seria 17
ciekawski george seria 18
ciekawski george seria 19

Ciekawski George odkrywa dinozaura

ciekawski george seria 4

George uwielbia ciekawe miejsca – biblioteki, wystawy, muzea. Pewnego dnia trafia na teren wykopalisk. Niestety okazuje się, że poszukiwania dinozaura nie są tak ekscytujące, jak można sobie wyobrazić. Czy aby na pewno? Ucieczka przed rozgniewanymi archeologami zakończy się fascynującym odkryciem. Słyszeliście kiedyś o Georgosaurusie? Jeśli nie, to koniecznie sprawdźcie zakończenie książki „Ciekawski George odkrywa dinozaura”.

ciekawski george seria 20
ciekawski george seria 21
ciekawski george seria 22

Ciekawski George i urodzinowa niespodzianka

ciekawski george seria 3

Czy usiedzielibyście w miejscu, wiedząc, że ktoś szykuje Wam ogromną niespodziankę? W dodatku na każdym kroku napotykacie na różnego rodzaju urodzinowe atrybuty – balony, urodzinowe czapeczki, piszczałki, serpentyny i łakocie? Ciekawski George nie domyślając się, dla kogo pan w żółtym kapeluszu szykuje niespodziankę, postanawia pomóc mu w przygotowaniach. Co z tego wyniknie?

Z książką „Ciekawski George i urodzinowa niespodzianka” zapraszamy na świętowanie urodzin uśmiechniętej, otwartej i psotnej małpki.

ciekawski george seria 23
ciekawski george seria 24
ciekawski george seria 25

Ciekawski George sadzi drzewo

ciekawski george seria 6

„Ciekawski George sadzi drzewo” to ekologiczny akcent w serii z ciekawską małpką w roli głównej. George zostaje zaproszony do udziału w Zielonym Dniu, podczas którego organizowana jest zbiórka makulatury i sadzenie drzew. Dyrektorka muzeum niestety nie wyjaśnia najbardziej zaangażowanej w akcję małpce, czym jest owa makulatura. Wynikną z tego niemałe problemy. Na szczęście w porę zjawi się pan w żółtym kapeluszu.

Na czytelnika czekać będzie lista prostych codziennych czynności, które wraz z rodziną można robić, by oszczędzić energię i zasoby naturalne.

ciekawski george seria 14
ciekawski george seria 15
ciekawski george seria 16

Seria „Ciekawski George” ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa MODO.

Zerknijcie na inne polecane serie książek dla przedszkolaków i nie tylko

serie ksiazek dla dzieci

obserwuj przystanek rodzinka instagram
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top