gabinet owadow 1

„Gabinet owadów”, czyli fascynująca i kolorowa wędrówka dookoła świata tropem owadów i innych bezkręgowców

„Gabinet owadów (i innych małych stworzeń)” to czwarty tom bestsellerowej serii edukacyjnych albumów z  magicznymi soczewkami pozwalającymi odkrywać niesamowity świat roślin i zwierząt ukryty na trójwarstwowych ilustracjach. Kipiący intensywnymi kolorami tytuł jest doskonałą lekcją biologii. W najnowszym tomie poznać można owady i inne maleńkie bezkręgowce lądowe i wodne oraz towarzyszące ich życiu rośliny. „Gabinet owadów” to dopracowany w każdym szczególe album z treścią pełną ciekawostek. Doskonały na prezent, jako interaktywna lektura, ale i uczta dla oka i wyobraźni.

Czy wiecie, że…

  • łączna masa wszystkich owadów na Ziemi jest około 70 razy większa od łącznej masy wszystkich ludzi,
  • w Europie żyje pewien chrząszcz, który, by uciec drapieżnikom, detonuje prawdziwa bombę, czyli strzela z odwłoka porcją wrzącej cieczy,
  • skoczkonogi żyjące na Arktyce potrafią przetrwać kilka lat w zamarzniętej ziemi,
  • rozpiętość skrzydeł azjatyckiej ćmy – Pawicy atlas – sięga 25 cm.

Wiele innych ciekawostek, ale i magiczne szkiełka, z pomocą których odkrywać można niesamowity świat roślin i zwierząt ukryty na eksplodujących kolorami ilustracjach czeka w „Gabinecie owadów”.

Innowacyjna technika w służbie nauki i sztuki

„Gabinet owadów (i innych małych stworzeń)” to 10 rozdziałów, z których każdy prezentuje wybrane regiony i podstawowe fakty o siedliskach i ich mieszkańcach. Czytelnik ma okazję odwiedzić Amerykę Północną, Europę, Azję, Australię, Amerykę Centralną i Południową, Afrykę i Arktykę. Zagląda również pod wodę. Cofa się także do przeszłości, by przyjrzeć się niesamowitym bezkręgowcom, które kiedyś zamieszkiwały Ziemię w czasach prehistorycznych.

gabinet owadow 6
gabinet owadow 8
gabinet owadow 2

Po zapoznaniu się z treściwymi, ale i przejrzyście zebranymi w odpowiednich ikonografikach informacjami, czytelnik zatrzymuje się przy tzw. punkcie obserwacyjnym, czyli przed dużymi eksplodującymi kolorami ilustracjami. Z nich wyłaniają się (gdy obejrzymy je z pomocą kolorowych filtrów) m.in. latające motyle, używające kamuflażu modliszki, jadowite skorpiony, czatujące na roślinach wije oraz wiele innych bezkręgowców.

Używając zielonej soczewki, zobaczymy rośliny. Zaglądając przez czerwoną, dostrzeżemy owady (motyle i ćmy, modliszkowate, muchówki, mrówki, osy, pszczoły, chrząszcze, pluskwiaki, koniki polne, świerszcze i pasikoniki). Z kolei niebieski filtr pomoże nam przyjrzeć się z bliska innym bezkręgowcom (skorpionom, pająkom, wijom, skorupiakom, kleszczom, mięczakom, tasiemcom, owsikom i innym robakom).

gabinet owadow 5

gabinet owadow 4
gabinet owadow 10
gabinet owadow 7

Do tej barwnej rozkładówki czytelnik wraca, gdy zapozna się z czarno-białym atlasem gatunków, który jest źródłem dokładnych nazw zwierząt, ale i cech pomagających im przetrwać w siedliskach.

gabinet owadow 9

Osobliwa szata graficzna (trzy warstwy kolorowych ilustracji) pozwala czytelnikom na samodzielne szukanie i odkrywanie elementów świata, o którym czyta się chwilę wcześniej. Wszystko za sprawą wspomnianych magicznych soczewek, dzięki którym interaktywna lektura nabiera nowego wymiaru.

Gabinet dinozaurów”, czyli edukacyjny album z innowacyjnymi trójwarstwowymi ilustracjami.

gabinet dinozaurow 1

Uczta dla oka i wyobraźni

„Gabinet owadów” to kolejny niezwykły projekt Carnovsky’ego, tym razem w duecie z Barbarą Taylor. Wielkoformatowa książka pełna ogromnych ilustracji i plansz wydana została z dbałością o każdy szczegół. Niestandardowy format, grupy papier, szycie, twarda oprawa…

„Gabinet owadów” ukazał się nakładem wydawnictwa Dwie Siostry.

gabinet owadow 1

Polecamy także interaktywne książki Ainy Bestard: „Co kryje las?”, „Co kryje morze?”, „Co kryje ciało?”, które pozwalają dziecku samodzielnie odkrywać niewidziane gołym okiem – bogatą leśną przyrodę, tajemnicze podwodne głębiny oraz fascynujące wnętrze ludzkiego organizmu.

co kryje cialo aina bestard

Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top