gabinet owadow 1

„Gabinet owadów”, czyli fascynująca i kolorowa wędrówka dookoła świata tropem owadów i innych bezkręgowców

„Gabinet owadów (i innych małych stworzeń)” to czwarty tom bestsellerowej serii edukacyjnych albumów z  magicznymi soczewkami pozwalającymi odkrywać niesamowity świat roślin i zwierząt ukryty na trójwarstwowych ilustracjach. Kipiący intensywnymi kolorami tytuł jest doskonałą lekcją biologii. W najnowszym tomie poznać można owady i inne maleńkie bezkręgowce lądowe i wodne oraz towarzyszące ich życiu rośliny. „Gabinet owadów” to dopracowany w każdym szczególe album z treścią pełną ciekawostek. Doskonały na prezent, jako interaktywna lektura, ale i uczta dla oka i wyobraźni.

Czy wiecie, że…

  • łączna masa wszystkich owadów na Ziemi jest około 70 razy większa od łącznej masy wszystkich ludzi,
  • w Europie żyje pewien chrząszcz, który, by uciec drapieżnikom, detonuje prawdziwa bombę, czyli strzela z odwłoka porcją wrzącej cieczy,
  • skoczkonogi żyjące na Arktyce potrafią przetrwać kilka lat w zamarzniętej ziemi,
  • rozpiętość skrzydeł azjatyckiej ćmy – Pawicy atlas – sięga 25 cm.

Wiele innych ciekawostek, ale i magiczne szkiełka, z pomocą których odkrywać można niesamowity świat roślin i zwierząt ukryty na eksplodujących kolorami ilustracjach czeka w „Gabinecie owadów”.

Innowacyjna technika w służbie nauki i sztuki

„Gabinet owadów (i innych małych stworzeń)” to 10 rozdziałów, z których każdy prezentuje wybrane regiony i podstawowe fakty o siedliskach i ich mieszkańcach. Czytelnik ma okazję odwiedzić Amerykę Północną, Europę, Azję, Australię, Amerykę Centralną i Południową, Afrykę i Arktykę. Zagląda również pod wodę. Cofa się także do przeszłości, by przyjrzeć się niesamowitym bezkręgowcom, które kiedyś zamieszkiwały Ziemię w czasach prehistorycznych.

gabinet owadow 6
gabinet owadow 8
gabinet owadow 2

Po zapoznaniu się z treściwymi, ale i przejrzyście zebranymi w odpowiednich ikonografikach informacjami, czytelnik zatrzymuje się przy tzw. punkcie obserwacyjnym, czyli przed dużymi eksplodującymi kolorami ilustracjami. Z nich wyłaniają się (gdy obejrzymy je z pomocą kolorowych filtrów) m.in. latające motyle, używające kamuflażu modliszki, jadowite skorpiony, czatujące na roślinach wije oraz wiele innych bezkręgowców.

Używając zielonej soczewki, zobaczymy rośliny. Zaglądając przez czerwoną, dostrzeżemy owady (motyle i ćmy, modliszkowate, muchówki, mrówki, osy, pszczoły, chrząszcze, pluskwiaki, koniki polne, świerszcze i pasikoniki). Z kolei niebieski filtr pomoże nam przyjrzeć się z bliska innym bezkręgowcom (skorpionom, pająkom, wijom, skorupiakom, kleszczom, mięczakom, tasiemcom, owsikom i innym robakom).

gabinet owadow 5

gabinet owadow 4
gabinet owadow 10
gabinet owadow 7

Do tej barwnej rozkładówki czytelnik wraca, gdy zapozna się z czarno-białym atlasem gatunków, który jest źródłem dokładnych nazw zwierząt, ale i cech pomagających im przetrwać w siedliskach.

gabinet owadow 9

Osobliwa szata graficzna (trzy warstwy kolorowych ilustracji) pozwala czytelnikom na samodzielne szukanie i odkrywanie elementów świata, o którym czyta się chwilę wcześniej. Wszystko za sprawą wspomnianych magicznych soczewek, dzięki którym interaktywna lektura nabiera nowego wymiaru.

Gabinet dinozaurów”, czyli edukacyjny album z innowacyjnymi trójwarstwowymi ilustracjami.

gabinet dinozaurow 1

Uczta dla oka i wyobraźni

„Gabinet owadów” to kolejny niezwykły projekt Carnovsky’ego, tym razem w duecie z Barbarą Taylor. Wielkoformatowa książka pełna ogromnych ilustracji i plansz wydana została z dbałością o każdy szczegół. Niestandardowy format, grupy papier, szycie, twarda oprawa…

„Gabinet owadów” ukazał się nakładem wydawnictwa Dwie Siostry.

gabinet owadow 1

Polecamy także interaktywne książki Ainy Bestard: „Co kryje las?”, „Co kryje morze?”, „Co kryje ciało?”, które pozwalają dziecku samodzielnie odkrywać niewidziane gołym okiem – bogatą leśną przyrodę, tajemnicze podwodne głębiny oraz fascynujące wnętrze ludzkiego organizmu.

co kryje cialo aina bestard

mapa bibliotek przyjaznych dzieciom
obserwuj przystanek rodzinka instagram
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top