Wrr recenzja (1)

“Wrr”, czyli siła empatii i zrozumienia

Eoin McLaughlin i Polly Dunbar, autorzy powszechnie znani z takich tytułów jak “Czy mogę się przytulić?”, “Kiedy nie możemy się przytulić” czy “Tak bardzo czekam, żeby cię przytulić” powracają z nowym dziełem, “Wrr”. Tym razem para twórców serwuje nam ciepłą i mądrą historię o złości, frustracji, a przede wszystkim empatii.

W książce śledzimy losy żółwia, który ma wyjątkowo pechowy dzień. Kłopoty zaczynają się, gdy przewraca się na grzbiet i nie jest w stanie samodzielnie wrócić do prawidłowej pozycji. Złość i smutek nie pozwalają mu cieszyć się z niczego. W tym momencie pojawia się jeż, który przez próby zrozumienia żółwia pokazuje, jak istotne są cierpliwość i wsparcie.

Żółw, główny bohater powieści, jest postacią, z którą łatwo się zidentyfikować. Jego trudności to niezwykle uniwersalne doświadczenie – upadł na plecy i nie może się podnieść. Jak każdy z nas, kiedy jest mu ciężko, nie ma ochoty na bliskość, troskę, nawet rozmowę. Jego frustracja jest namacalna, a emocje wibrują na każdej stronie książki.

Tutaj z pomocą przychodzi Jeż – druga istotna postać. Jego rola polega na próbie zrozumienia, czym jest frustracja Żółwia i jak mu pomóc. Ta dynamika między dwoma bohaterami wprowadza ważne przesłanie, że prawdziwa empatia to nie tylko dostrzeganie emocji innych, ale także próba zrozumienia i wczucia się w ich sytuację.

Wrr recenzja (2)
Wrr recenzja (3)
Wrr recenzja (4)
Wrr recenzja (5)
Wrr recenzja (6)

“Wrr” jest więc nie tylko fascynującą opowieścią, ale też ważnym narzędziem, które może pomóc młodym czytelnikom zrozumieć i nauczyć się radzić sobie z własną złością, a także kształtować empatię wobec innych.

Dzięki “Wrr” możemy uczyć nasze dzieci, jak radzić sobie z trudnymi emocjami i jak ważna jest empatia wobec innych. Jest to książka pełna mądrości i ciepła, której czytanie to prawdziwa przyjemność.

Książka “Wrr” Eoin McLaughlin z ilustracjami Polly Dunbar ukazała się nakładem wydawnictwa Mamania.

komiksy dla dzieci 1

Komiksy dla dzieci, czyli jak zacząć przygodę z komiksami – TOP 15.

Polecamy pobudzający wyobraźnię oraz rozwijający plastyczną i emocjonalną wrażliwość picturebook dla młodych czytelników i artystów, czyli „Królową kolorów”, która wie, jak rozbudzić plastyczną i emocjonalną wrażliwość dziecka.

krolowa kolorow jutta bauer 1

Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top