12 sposobow na szczescie (1)

Bo bycia szczęśliwym trzeba się uczyć… – “12 sposobów na szczęście. Polscy autorzy o tym, jak cieszyć się każdym dniem”

“12 sposobów na szczęście” to zbiór dwunastu opowiadań napisanych przez znamienite grono polskich autorek i autorów. Ich różnorodne doświadczenia literackie, styl oraz indywidualne podejście do tematu szczęścia tworzą mozaikę perspektyw, które ostatecznie składają się na pełen obraz tego, co oznacza prawdziwe szczęście. Czytelnik ma szansę zagłębić się w rozmaite światy, od codziennych rytuałów przez relacje z bliskimi, aż po chwile głębokich refleksji nad sensami życia.

Szczęście w malutkich rzeczach i wielkich chwilach – właśnie tak można by streścić esencję książki “12 sposobów na szczęście”, do której przyczyniło się grono utalentowanych polskich autorów. Oto zbiór dwunastu niezwykle różnorodnych, ale i wzruszająco zbliżonych do siebie opowieści, które skupiają się na odnajdywaniu radości w codzienności.

W dobie cyfrowego zgiełku i pośpiechu warto na chwilę zatrzymać się i zastanowić, skąd czerpiemy prawdziwą radość. Czy jest to w spełnianiu wielkich marzeń, czy może w drobnych momentach, które często przeoczymy w naszym zabieganym życiu?

Opowieści te są uniwersalne – dotyczą rodzinnych rytuałów, rozwijania pasji, pomocy innym czy nawet prostej radości z małych rzeczy. Dzięki nim czytelnik przekonuje się, że wartościowe momenty mogą kryć się wszędzie, wystarczy tylko umieć je dostrzec. Chociaż książka skierowana jest głównie do młodszych czytelników, każdy dorosły znajdzie w niej refleksję nad tym, co w życiu najważniejsze.

Zachęcająca jest także sugestia, by te opowieści czytać wspólnie – w rodzinie, w szkole – co stanowi doskonały punkt wyjścia do rozmów o tym, co naprawdę znaczy być szczęśliwym. Książka ma również niebagatelne walory edukacyjne, ucząc młodego czytelnika, jak budować zdrowe relacje z otoczeniem, pielęgnować wdzięczność oraz dbać o własne dobre samopoczucie.

Wyjątkowy akcent na szczęście jako wartość współczesną podkreślają piękne i sugestywne ilustracje, które stanowią wspaniałe dopełnienie literackiego przekazu.

12 sposobow na szczescie (2)
12 sposobow na szczescie (3)
12 sposobow na szczescie (4)
12 sposobow na szczescie (5)
12 sposobow na szczescie (6)
12 sposobow na szczescie (7)

“12 sposobów na szczęście” to nie tylko lektura na chwilę refleksji, ale przede wszystkim przewodnik po drodze do odkrycia prawdziwej radości w życiu. To książka, która zachęca, by cieszyć się każdym dniem i doceniać to, co naprawdę ważne.

Książki dla dzieci o emocjach — lista ponad 10 tytułów

ksiazki dla dzieci o emocjach

Książka “12 sposobów na szczęście. Polscy autorzy o tym, jak cieszyć się każdym dniem” ukazała się nakładem wydawnictwa Publicat.

Polecamy pobudzający wyobraźnię oraz rozwijający plastyczną i emocjonalną wrażliwość picturebook dla młodych czytelników i artystów, czyli „Królową kolorów”, która wie, jak rozbudzić plastyczną i emocjonalną wrażliwość dziecka.

krolowa kolorow jutta bauer 1

Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top