wielka ksiega superskarbow mamania 1

„Wielka księga superskarbów. To, co naprawę się liczy”

„Wielka księga superskarbów” mieści w sobie niecodzienne skarby – wyjątkowe bogactwa, cenne, ale w zdecydowanej większości niematerialne osobliwości. MIŁOŚĆ, jaką obdarzają nas najbliżsi, WSPOMNIENIA, które wzbogacają naszą codzienność, KSIĄŻKI będące drzwiami do świata przygód, bezcenne ZDROWIE, MARZENIA, które wyznaczają nam życiowe cele, inspirują i motywują. Te i pozostałe unikalne skarby poetycko opisywane i przepięknie zilustrowane tworzą niepowtarzalną galerię 18 obrazów, do których na pewno dołączą kolejne. Lektura skłania bowiem do osobistych refleksji i pytań o własne superskarby, często przez nas niedoceniane, które na pewno nabiorą wartości i znaczenia po przeczytaniu „Wielkiej księgi superskarbów”.

Galeria tylko i aż 18 obrazów

Tytuł „Wielka księga superskarbów” może okazać się mylący dla czytelnika oczekującego na okazały, liczący setki stron tom. Książka Susanny Isern i Rocio Bonilli to niezaprzeczalnie wielkoformatowy album w twardej oprawie z subtelnymi wyklejkami i niesamowitymi ilustracjami wewnątrz. Jednak 18 rozkładówek, a dodatkowo niewielka ilość tekstu na każdej z nich w zestawieniu z tytułową 'wielką księgą’ może na pierwszy rzut oka wydać się nietrafionym zestawieniem słów.

wielka ksiega superskarbow mamania 4
wielka ksiega superskarbow mamania 5

Tych, którzy znają już „Wielką księgę supermocy” (pierwszą książkę z tej serii), nie trzeba przekonywać o adekwatnym tytule względem treści i ładunku emocjonalnego książki. Pozostali czytelnicy sięgający po raz pierwszy po lekturę Susanny Isern i Rocio Bonilli na pewno docenią twórcze i refleksyjne podejście do tematu.

Autorki opowiadają słowami i obrazami o tym, co dla 18 dzieci (reprezentantów szerokiego grona odbiorców) jest istotą życia – tytułowymi 'superskarbami’.

Co czyni szczęśliwym Sarę, Nica, Marcię, Álvara, Candelę i Patri? Z czego siłę czerpie Manuela, Rashid, Maja i Ana? Co Zoe, Maice, Miguelowi, Martinie dodaje otuchy w trudnych chwilach? Dzięki komu i czemu swoje supermoce odkrywa Ernest, Lara, Omar i Izana?

wielka ksiega superskarbow mamania 9
wielka ksiega superskarbow mamania 10
wielka ksiega superskarbow mamania 11

Niematerialne skarby i namacalne osobliwości

„Wielka księga superskarbów” w zdecydowanej przewadze opowiada o niematerialnych osobliwościach – o emocjach i uczuciach – MIŁOŚCI i PRZYJAŹNI, o życiowych pragnieniach (MARZENIACH) i tych spełnionych zamysłach (WSPOMNIENIACH), o pasjonujących PRZEŻYWANYCH PRZYGODACH, ale i PIĘKNYCH SPOKOJNYCH CHWILACH, o znaczących osobach m.in. autorytetach (NAUCZYCIELCE) i RODZINIE, o miejscach z jakiś powodów dla kogoś ważnych, o bezcennym CZASIE, o WIEDZY.

wielka ksiega superskarbow mamania 6
wielka ksiega superskarbow mamania 8
wielka ksiega superskarbow mamania 7

W książce znalazło się również miejsce na WYJĄTKOWE RZECZY, czyli realne, fizyczne skarby, które przecież także nadają wartość naszym wspomnieniom, a będąc namacalnymi pamiątkami naszych podróży i wszelkich doświadczeń, w mgnieniu oka przenoszą nas w przeszłość.

wielka ksiega superskarbow mamania 12

Podczas lektury niejeden czytelnik przypomni sobie, że gdzieś ma głęboko schowany kamyk lub muszlę znalezioną na wakacyjnej plaży kilka lub kilkanaście lat temu, zaśniedziały medalik od ukochanej babci czy pożółkłą walentynkową kartkę od miłości swojego życia…

Nie są najdroższe, najnowsze czy najbardziej oryginalne, ale zapewniają jej najpiękniejsze emocje, jakie można sobie wyobrazić.

Czyż nie?

Książka „Wielka księga super skarbów. To, co naprawdę się liczy” Susanny Isern i Rocio Bonilli ukazała się nakładem wydawnictwa Mamania. Do kupienia m. in. tutaj.

W refleksyjnym tonie polecam również liryczny i metaforyczny album ludzkich emocji, czyli „Co robią uczucia?”.

co robia uczucia tina oziewicz 3

Nie chcesz, by ominął Cię kolejny wpis? Polub Przystanek Rodzinka na Facebooku.

Scroll to Top