snack attack gra 18

Bitwa na przysmaki, czyli „Snack Attack!” – recenzja gry

„Snack Attack!” to dynamiczna gra zręcznościowa dla graczy od 6 lat, którzy podczas szybkich rozgrywek chwytają niezwykłe i zabawne widelce w dłoń i staczają zręczne bitwy, łapiąc określone przysmaki. Kto w całej grze zbierze ich najwięcej, wygrywa! Ale uwaga – rozrywkowy stół, to nie róg obfitości, nie dla wszystkich starcza smakołyków. A więc widelce w dłoń, bo kto pierwszy, ten lepszy!

snack attack gra 1

Zawartość

Zawartość „Snack Attack!” mieści się w dużym pudełku.

W skład gry wchodzą:

 • 4 widelce,
snack attack gra 4
 • 24 małych kart (po 3 na każdy przysmak),
snack attack gra 2
snack attack gra 3
 • 72 duże karty przysmaków,
snack attack gra 8
 • 30 żetonów torebek,
snack attack gra 7
 • 1 instrukcja.
snack attack gra 11

Przedział wiekowy

 • sugerowany przez producenta wiek: 6+

6+ to dobry czas, by dołączyć do rozgrywki „Snack Attack!”. Zapewniamy jednak, że sprawny manualnie i zręczny 5-latek również będzie miał wiele frajdy z władania widelcami (można rzec – magicznymi) i z łapania przysmaków.

snack attack gra 12

Rozwijane umiejętności

 • zręczność i sprawność manualna,
 • refleks.
gry planszowe dla dzieci 1

Zerknijcie na pełne inspiracji zestawienie:
🔥 Najlepsze gry karciane i gry planszowe dla dzieci – lista 30 gier 🔥

Charakterystyka rozgrywki i recenzja

PRZYGOTOWANIE

Zabawa ze „Snack Attack!” nie wymaga długich przygotowań. Na stole rozłóżcie karty małych przysmaków – po 1,2 lub 3 z każdego rodzaju, w zależności, czy 2,3 lub 4 osoby biorą dział w grze. Żetony papierowych torebek połóżcie obok na stole. Każdemu graczowi rozdajcie po 4 duże karty przysmaków, które należy trzymać w ręce. Pozostałe karty stanowić będą talię do dobierania i należy ją położyć obok najmłodszego gracza – po jego lewej stronie. Obok każdego rozgrywającego musi się znaleźć oczywiście widelec.

CEL GRY

Celem gry jest zebranie jak najwięcej papierowych torebek, które zdobywa się za złapanie widelcem określonych przysmaków – odpowiadającym wyłożonym na stole kartom.

PRZEBIEG GRY

Wszyscy gracze odkładają po 1 karcie ze swojej ręki i kładą ją po swojej prawej stronie. Karty dobieramy ze stosu po lewej stronie (na niego karty zrzuca osoba po lewej stronie), a odrzucamy na stos gracza prawej stronie.

O czym należy pamiętać?

 • odrzucane karty kładziemy obrazkiem do dołu,
 • gracz z talią po lewej stronie dobiera karty właśnie z tego stosu, a nie stosu odrzucanych kart przez racza po lewej stronie,
 • ostatni gracz w kolejności nie przekazuje karty sąsiadowi z prawej, ale odkłada ją na stos kart odrzuconych, który powinien leżeć obok talii do dobierania.
snack attack gra 13
snack attack gra 14
snack attack gra 15

Przekazywanie kart kończy rundę, gdy ktoś zbierze 4 karty z takim samym przysmakiem. Kładzie je wtedy na stole obrazkiem do góry. Gracze łapią widelce w dłoń i próbują na niego nabić (właściwie przyssać) JEDNĄ małą kartę z takim przysmakiem. Na stole jest o jedną kartę mniej niż uczestników gry, więc w każdej rundzie komuś nie uda się złapać karty.

snack attack gra 16
snack attack gra 17

KONIEC GRY

Zasady przewidują zakończenie gry po 10 rundach. Po każdej rundzie małe karty ponownie należy rozłożyć na stole, a wszystkie duże karty potasować i rozdać graczom po 4. Kolejną rundę rozpoczyna gracz, który nie zdobył żetonu w minionej rundzie.

„Snack Attack!” cenimy za proste zasady, dynamiczność i zabawę. To świetna rodzinna karcianka, wzbogacona o oryginalne gadżety – widelce z przyssawkami i chowanymi ostrzami. Ćwiczymy z nią nie tylko spostrzegawczość, ale i refleks, a emocje podczas poszukiwań narzuconego przysmaku sięgają zenitu. Nie można się z nią nudzić.

„Snakc attack!” polecamy na towarzyskie spotkania, rodzinne pikniki (pamiętać jednak trzeba o twardym i stabilnym podłożu), ale i idealnie sprawdza się podczas oczekiwania na zamówione przysmaki w restauracji.

Sprawdźcie sami, a przekonacie się, że frajda w sprawnym władaniu widelcami i wyszukiwaniu smakołyków uzależnia nie mniej, niż prezentowane na kartach przysmaki.

Tak „Snack Attack!” wygląda w praktyce”:

„Snack Attack” ukazała się nakładem wydawnictwa Piatnik.

Polecamy również – „Gra w kotka i w pyszczek” – szalony pinballowy pojedynek zręczności i refleksu.

gra w kotka i pyszczek 21

obserwuj przystanek rodzinka instagram
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top