zolwik plusk gra 26

„Żółwik Plusk!” – pamięć, zręczność i zabawa

„Żółwik Plusk!” to odświeżająca mechanikę memory i doskonaląca sprawności manualne młodych graczy zręcznościowa gra świetnie sprawdzająca się podczas rodzinnych, ale i wyłącznie dziecięcych rozrywek. Urocza grafika azjatyckich zwierząt, ale i rześko wodno-dżunglowe otoczenie idealnie wpisuje się w letnie i sielskie klimaty. Z kolei pstrykanie żetonem żółwicy do odpowiedniego celu to dla rodziców z utęsknieniem wspominających popularną zabawę w kapsle namiastka dzieciństwa, ale i motywacja do odświeżenia kultowej gry z dziećmi. A więc pstryk i plusk!

zolwik plusk gra 8

Zawartość

Gra „Żółwik Plusk!” mieści się w dużym pudełku.

W skład gry wchodzą:

 • plansza jeziora, tor rzeki, 2 bariery
 • 12 żetonów piłek, 4 żetony dmuchanych kół, 1 żeton żółwicy,
zolwik plusk gra 2
 • 4 plansze graczy,
zolwik plusk gra 3
 • 12 płytek ze zwierzętami,
zolwik plusk gra 1
 • instrukcja.
zolwik plusk gra 4

Przedział wiekowy

 • sugerowany przez producenta wiek: 5+

5+ to optymalna granica wskoczenia do rozgrywki z grą „Żółwik Plus!”. Jeśli jednak macie w domu młodszego przedszkolaka z dobrą pamięcią, a jego sprawności manualne podołają zręcznemu pstrykaniu kapslem w odpowiedni cel, to śmiało zaproście go do zabawy z „Żółwik Plusk!”.

zolwik plusk gra 7

Rozwijane umiejętności

 • zręczność i sprawność manualna,
 • pamięć.
gry planszowe dla dzieci 1

Zerknijcie na pełne inspiracji zestawienie:
🔥 Najlepsze gry karciane i gry planszowe dla dzieci – lista 30 gier 🔥

Charakterystyka rozgrywki

Przygotowanie rozgrywki polega na szczepieniu planszy jeziora i rzeki (opcjonalnie zamontowaniu barier wzdłuż rzeki – to ułatwienie dla mniej wprawionych graczy), umieszczeniu żetonów kół ratunkowych w pobliżu toru oraz żetonu żółwicy na początku toru, a także ułożeniu 12 płytek ze zwierzętami w siatce o wymiarach 4 na 3 płytki. Przed każdym graczem musi znajdować się plansza z żetonami piłek na wyznaczonych dla nich miejscach.

zolwik plusk gra 9

Celem gry jest przesunięcie 3 żetonów piłek na koniec planszy, zanim zrobią to przeciwnicy. By przesunąć żeton, należy odkryć płytkę ze zwierzęciem odpowiadającym temu po prawej stronie żetonu piłki. Ilość odkrywanych płytek zależy od miejsca, na którym znajdzie się żeton żółwicy po pstryknięciu:

 • jeśli żeton żółwicy trafi do środka jeziora, odkrywa się 3 płytki ze zwierzętami,
 • jeśli żeton żółwicy wyląduje na brzegu jeziora, odkrywa się 2 płytki ze zwierzętami,
 • jeśli żeton żółwicy nie dotrze do jeziora, odkrywa się 1 płytkę ze zwierzęciem.

W przypadku, gdy na odkrytej płytce znajduje się poszukiwane przez gracza zwierzę, może on przesunąć żeton piłki na następne pole (na którym widnieje właśnie wizerunek zwierzęcia z płytki). Po zakryciu płytek, kolejny gracz próbuje swoich sił w pstrykaniu żetonu żółwicy, odkrywaniu odpowiedniej ilości płytek i przesuwaniu piłek do mety – do końca planszy.

Zabawa kończy się, gdy któryś z graczy dotrze wszystkimi piłkami z trzech rzędów na ostatnie pola.

zolwik plusk gra 23
gry dla dzieci cwiczace pamiec

15 kreatywnych sposobów na grę w memory – czyli gry pamięciowe dla dzieci.

O czym należy pamiętać:

 • jeśli żeton żółwicy zostanie przesunięty na styk 2 części planszy, uznaje się, że wylądował na korzystniejszej strefie dla gracza,
 • piłki można przesuwać we wszystkich rzędach, w tym samym czasie,
 • gdy gracz nie może przesunąć żadnego ze swoich żetonów piłek (ponieważ na odkrytych płytkach nie znajdują się potrzebne mu wizerunki zwierząt), zabiera żeton dmuchanego koła, który w następnej turze pozwala mu na odkrycie 1 dodatkowej płytki ze zwierzęciem.
zolwik plusk gra 19
zolwik plusk gra 21
zolwik plusk gra 22

Pstrykanie żetonem żółwicy na torze, która chlapaniem próbuje wywabić z ukrycia swoich przyjaciół, przynosi mnóstwo frajdy młodym graczom, przed którymi świat planszówek stoi dopiero otworem. Dlatego też proste zasady, brak negatywnej interakcji i urocza grafika azjatyckich zwierząt (nie wspominając o ich egzotycznych nazwach) przyciągają na długo młodych graczy.

zolwik plusk gra 17
zolwik plusk gra 20
zolwik plusk gra 24
zolwik plusk gra 25

„Żółwik Plusk!” ukazała się nakładem wydawnictwa Rebel.

rebel logo
zolwik plusk gra 26

Polecamy również grę „Ry-Bitwa” – rodzinną i wakacyjną grę zręcznościową idealną na piknikową wyprawę, leżakowanie przy basenie lub plażowanie nad morzem. 

ry bitwa gra 15

Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top