latajace burrito 2

„Latające Burrito: Ekstremalna edycja podwórkowa” – recenzja gry

„Latające Burrito: Ekstremalna edycja podwórkowa” to towarzyska i rodzinna dynamiczna gra podwórkowa, która łączy w sobie elementy prostej karcianki z popularną zabawą sportową, jaką jest zbijak. Idealna na leśny czy ogrodowy piknik, aktywny odpoczynek na plaży, bo wilgoć, brud czy piasek nie są straszne dla wodoodpornych kart i dmuchanych elementów. Liczy się szczęście podczas zbierania zestawu 3 identycznych kart, ale i refleks, celność i wprawa w miotaniu gigantycznym burrito. Brzmi absurdalnie? Taka właśnie jest najnowsza zwariowana gra autorów „Eksplodujących kotków”. 3…2…1… Burrito!

Zawartość

Wszystkie elementy gry „Latające Burrito” mieszczą się w dużym, jak się okazuje wielofunkcyjnym pudełku, który imituje walizkę (poprzez posiadany uchwyt). Poręczne opakowanie idealnie nadaje się, by grę zabrać na piknik lub gdziekolwiek w plener.

latajace burrito 5
latajace burrito 7

W skład gry wchodzi:

 • 120 wodoodpornych dużych karty (zwierząt i bitew),
latajace burrito 10
latajace burrito 9
 • 6 znaczników obrażeń i 1 znacznik najlepszego gracza,
latajace burrito 8
 • 2 nadmuchiwane burrito (91 cm),
latajace burrito 3
 • instrukcja.
latajace burrito 6

Przedział wiekowy

 • sugerowany przez producenta wiek: 7+

7+ to odpowiedni wiek, by włączyć się do karcianej gry w zbijaka, czyli do zabawy „Latające Burrito”.

Po pierwsze gra wymaga odpowiedniej sprawności manualnej, dzięki której dziecko swobodnie operować może 5 kartami (wcale niemałych rozmiarów) w dłoni.

Po drugie dmuchane burrito o wysokości 91 cm i średnicy około 35 cm trzeba nie tylko chwycić (objąć dłońmi), ale i celnie nim rzucić w przeciwnika. Sprawności motoryczne młodszego przedszkolaka (4- czy 5- latka) nie pozwoliłyby mu stanąć na równi w szranki ze starszymi miotaczy burrito. Za to szkolniacy i starsi gracze poczują frajdę z tej ekstremalnej karcianki połączonej z grą w zbijaka.

Rozwijane umiejętności

 • zręczność,
 • refleks,
 • percepcja wzrokowa.
gry planszowe dla dzieci 1

Zerknijcie na pełne inspiracji zestawienie:
🔥 Najlepsze gry karciane i gry planszowe dla dzieci – lista 30 gier 🔥

Charakterystyka rozgrywki

Zabawa z „Latającym Burrito” nie wymaga długich przygotowań, zakładając, że posiadacie pompkę do nadmuchania burrito.

Gotowe burrito umieśćcie w zasięgu ręki każdego gracza. Poza tym wystarczy położyć znaczniki obrażeń na stole, potasować karty i każdemu uczestnikowi rozdać po 15 zakrytych kart, z których 5 powędruje do ich dłoni. Resztę kart należy rozłożyć na 2 stosy – posłużą jako stosy wspólne.

latajace burrito 13

Rozgrywka bez konkretnych tur polega na zbieraniu zestawów 3 identycznych kart, które odkładamy przed sobą i które są punktowane na koniec rundy. Należy pilnować, by zawsze mieć w ręku 5 kart. Karty dobieramy ze stosu po prawej stronie (na niego karty zrzuca osoba po prawej stronie), a odrzucamy na stos gracza po lewej stronie. Gdyby stos, z którego gracze dobierają karty się wyczerpał, posiłkujemy się dowolnym stosem wspólnym.

latajace burrito 12

I najważniejsze! Niektóre zagrywane karty (oczywiście w ilości 3), przerywają rozgrywkę i zmuszają do:

 • burrdy – awantury między graczami po prawej i lewej stronie wywołującego burdę,
 • wojny – między pozostałymi graczami,
 • pojedynku w kowbojskim stylu – między 2 osobami wybranymi przez wywołującego pojedynek (rzut w przeciwnika następuje po odliczeniu do 3 z równoczesnym odejściem od siebie na 3 kroki i obróceniu na hasło „burrito”).
latajace burrito 11

O czym należy pamiętać:

 • ten, kto jako pierwszy zostanie trafiony, przegrywa i bierze 1 znacznik obrażenia, który kładzie na stosie zapunktowanych zestawów (każdy to -1 punkt),
 • po każdym spudłowanym rzucie dowolny uczestnik bitwy może podnieść burrito i rzucić nim w przeciwnika,
 • jeśli przeciwnik złapie burrito innego gracza, wygrywa,
 • podczas bitew można wykonywać uniki, uciekać, chować się za przedmioty lub inne osoby,
 • burrito może posłużyć jako tarcza obronna.

Punktowanie:

 • zestaw 3 kar standardowych to +1 punkt,
 • zestaw 3 kart bitew to +2 punkty,
 • znacznik obrażeń to – 1 punkt.

Po bitwie i zabraniu znacznika obrażenia, wznawia się rozgrywkę na hasło „3…2…1… Burrito!”. Runda kończy się, gdy skończą się znaczniki obrażeń. Osoba, która zdobyła najwięcej punktów, zdobywa znacznik najlepszego gracza i kładzie go przed sobą. Gdy drugą rundę wygrywa ta sama osoba, zdobywa ona tytuł wielkiego zwycięzcy. W przypadku remisu, dochodzi do pojedynku, który zdecyduje o wygranej.

latajace burrito 14

„Latające Burrito: Ekstremalna edycja podwórkowa” to najlepsza – jak do tej pory – poznana przez nas plenerowa gra towarzyska dla starszych i całkiem dorosłych graczy. Banalna mechanika, niewiarygodny dynamizm, także refleks motywowany wygraną – zarówno w części karcianej, ale i bitewnej oraz humor bijący z zabawnej grafiki kart sprawia, że szaleństwom z „Latającym Burrito” nie ma końca.

Nasza zabawa i niejedna bitwa na burrito wygląda tak:

Gra „Latające Burrito” ukazała się nakładem wydawnictwa Rebel.

rebel logo
latajace burrito 2

Polecamy również inną grę, która świetnie zdaje egzamin w plenerze – „Ry-Bitwa„.

ry bitwa gra 15

Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top