magiczny sklep zprezentami 1

„Magiczny sklep z prezentami” – recenzja

Wypełniona po brzegi świąteczną scenerią historia Bartka, nie jest kolejną banalną bajką pełną reniferów, grubaśnego Mikołaja w czerwonym kostiumie i sani z ogromem prezentów. Przeciwnie – „Magiczny sklep z prezentami” opowiada o bezcennych chwilach spędzonych z bliskimi, czasie, którego nie da się kupić za żadne pieniądze, o mocy wyobraźni, która potrafi zdziałać cuda, o bezgranicznej miłości bliskich sobie osób, a nawet o empatii względem biednych lub mniej zamożnych.

Czasami komercyjny pęd w poszukiwaniu idealnych świątecznych prezentów, wystawnych dekoracji, wykwintnych smakołyków pochłania nas całkowicie. Zapominamy, że magia Świąt Bożego Narodzenia rodzi się w inny sposób…

„Magiczny sklep z prezentami” najmłodszym pozwala ODKRYĆ ten tajemniczy składnik Świąt, a dorosłym PRZYPOMINA, co w życiu ma największą w wartość.

Snując się wieczorową porą uliczkami świątecznie przystrojonego miasteczka, Bartek natrafia na magiczne miejsce. Drzwi ukrytego za rogiem domu towarowego okazują się być przejściem do innego świata. Chłopiec, podobnie jak Łucja przekraczająca wrota starej szafy w książce C. S. Lewisa czy Harry Potter odnajdujący peron 9 i ¾ na Stacji King’s Cross w Londynie, w mgnieniu oka znajduje się w cudownym świecie, w którym m.in. jedynymi cenionymi środkami płatniczymi są wyobraźnia, szczere chęci i serce pełne miłości dla bliskich. Magiczny sklep z prezentami staje się wyśnionym miejscem dla kilkulatka, który pochodząc z mało zamożnej rodziny, wreszcie spełnia ukryte pragnienia swoich bliskich.

magiczny sklep z prezentami
magiczny sklep zprezentami 2

Pędząca po sklepie lokomotywa, zwierzęta mówiące ludzkim głosem, magiczne instrumenty czy czarodziejskie buteleczki z zapachami przywołującymi niezwykłe wspomnienia i emocje – to tylko szczypta magii, którą wypełniona jest książka „Magiczny sklep z prezentami”.

magiczny sklep zprezentami 3
magiczny sklep zprezentami 4
magiczny sklep zprezentami 5
magiczny sklep zprezentami 6
magiczny sklep zprezentami 7

Rozsiądźcie się wygodnie na kanapie z dzieckiem na kolanach. Obok postawcie gorącą czekoladę posypaną cynamonem oraz talerzyk z piernikami. Oddajcie się lekturze „Magicznego sklepu z prezentami”. Chwila czytania, później rozmowy lub ciszy… Nic więcej nie trzeba, by poczuć prawdziwą magię świąt.

Książka „Magiczny sklep z prezentami” Maudie Powell-Tuck z ilustracjami Hoang Giang ukazała się nakładem Wydawnictwa Wilga.

Polecamy również naszą obszerną listę tytułów, które wprawiają w świąteczny i zimowy nastrój — Książki o świętach dla dzieci.

ksiazki o swietach dla dzieci

mapa bibliotek przyjaznych dzieciom
obserwuj przystanek rodzinka instagram
polub przystanek rodzinka facebook
Przewiń do góry