hubert w wielkim kapeluszu 1

„Hubert w wielkim kapeluszu” – recenzja

„Hubert w Wielkim Kapeluszu” to przygodowa opowieść o pewnym nietypowym krasnoludku, który pewnego razu porzuca leśne obowiązki i wyrusza na spotkanie przygodzie. Ciekawość zapędza go jednak w nieznane zakamarki Worlickich Borów, w których to podobno czai się okryty złą sławą stwór Plampacz, pożeracz skrzatów wszelkiego rodzaju. Na szczęście na wędrówkę Hubert wyrusza ubrany w swój wielki, można rzec, magiczny kapelusz. A z takim atrybutem podróż musi zakończyć się dobrze. O tak – z odrobiną fantazji, pozytywnym krasnoludkowym nastawieniem do życia, a nade wszystko z solidarnym przyjacielem u boku łatwo przezwyciężyć nawet najstraszliwsze lęki.

Krasnoludek Hubert nie jest zwykłym skrzacim mieszkańcem Siedmiogórskiego Lasu. Po pierwsze – mieszka samotnie, jako jedyny nie w parze z innym krasnoludkiem. Ceni sobie jednak niezależność. Właśnie dzięki tej swobodzie pewnego ranka, widząc szczerozłoty blask słońca i błyszczące krople rosy, ot tak decyduje się na wycieczkę. Ciekawość świata wygrywa z pracowitością, choć zazwyczaj obowiązkami wypełniony jest jego zwykły dzień i o brak sumienności posądzać go nie można. Nie zważając na przestrogi przyjaciół, wyrusza w nieznane.

hubert w wielkim kapeluszu 4
hubert w wielkim kapeluszu 5
hubert w wielkim kapeluszu 6

Zresztą, czego miałby się obawiać, przecież posiada zmieniający barwę, podwójny i największy z krasnoludkowych kapeluszy. Ponadto jego wnętrze pomieści odpowiednią ilość prowiantu dla niejednego towarzysza przygód. Niestraszne pod nim będą burzowe ulewy, a magicznie – rozciągane do rozmiarów sporej wielkości łódki – rondo zapewni spokojny rejs z nurtem Kruczego Potoku. Więc – „Ahoj przygodo!”.

hubert w wielkim kapeluszu 7
hubert w wielkim kapeluszu 8
hubert w wielkim kapeluszu 9

„Hubert w Wielkim Kapeluszu” to pobudzająca wyobraźnię młodych czytelników niezwykle zabawa i ciepła opowieść o nieposkromionej ciekawości, sile przyjaźni oraz wartych wszelakich trudów małych i dużych podróżach.

„Hubert w Wielkim Kapeluszu” to jedna z wielu publikacji serii Mistrzowie Ilustracji wydawanej nakładem wydawnictwa Dwie Siostry. Kolekcja przywołuje najlepsze tradycje polskiej grafiki książkowej, którymi opatrywane są ponadczasowe hity literatury dziecięcej.

Książka „Hubert w Wielkim Kapeluszu” Otfrieda Preusslera z ilustracjami Jerzego Flisaka ukazała się nakładem wydawnictwa Dwie Siostry.

hubert w wielkim kapeluszu 1
hubert w wielkim kapeluszu 3

Z serii Mistrzowie Ilustracji polecamy „Widmo z Głogowego Wzgórza”, czyli kryminalno-detektywistyczną przygodę nastolatków spod Nowego Jorku.

widmo z glogowego wzgorza

obserwuj przystanek rodzinka instagram
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top