kuku i rajtek 1

„Kuku i Rajtek” – książka do aktywnego czytania

„Kuku i Rajtek” to kolejna książka niezrównanego duetu – autorki Moniki Kamińskiej i ilustratora Andrzeja Tylkowskiego. Piąta część bestsellerowej serii dla dzieci jest niezwykła – z dwóch powodów. Po pierwsze od razu zaskakuje większy niż w poprzednich tytułach format książki. Po drugie – to zdecydowanie lektura aktywnościowa, która zaprasza najmłodszych czytelników nie tylko do czytania, ale i zabawy z głównymi bohaterami. Ale, ale… W pokoju Kuku panuje ogromny bałagan, nie ma miejsca na figle. Pomożecie posprzątać Rajtkowi i Kuku?

Seria „Kuku”

Kuku to sympatyczny, ale i refleksyjny kilkulatek, który już nie raz skradł nasze serca podczas lektury. Dzięki niemu odkryliśmy najlepszą i najtrwalszą pamiątkę, jaką każda mama obdarowuje swoje dzieci („Kuku i historia pępka”). Z jego pomocą przekonaliśmy się, czym jest szczęście („Kuku szuka szczęścia”), jak niepomierną radością jest dawanie („Kuku zostaje Świętym Mikołajem”) oraz znaleźliśmy osobistego superbohatera („Kuku i Supertata”).

„Kuku i Rajtek” – książka do aktywnego czytania, interaktywna, pobudzająca wyobraźnię

W części „Kuku i Rajtek” będziemy towarzyszyć bohaterom w zabawie, o ile Kuku i Rajtkowi uda się posprzątać panujący w pokoju bałagan. Zaangażowani w pomoc młodzi czytelnicy mogą liczyć klocki, segregować zabawki, a nawet imitować odgłosy pojazdów, by pomóc je znaleźć Kuku.

kuku i rajtek 4
kuku i rajtek 5

Podobnie jak z podczas czytania lektur innych aktywizujących tytułów, również z „Kuku i Rajtkiem” czytelnicy mogą, operować książką (obracać ją, podnosić itp.) czy dmuchać na poszczególne elementy ilustracji, by wpływać na fabułę wydarzeń (m.in. porządkować pokój głównego bohatera).

kuku i rajtek 6
kuku i rajtek 7
kuku i rajtek 8
kuku i rajtek 9

A gdy po bałaganie nie będzie już śladu, przyjdzie czas na … zabawę z bohaterami (a może i sen?).

Rozwijająca wyobraźnię, ale i budząca radość siła sprawcza czytelnika sprawia, że do lektury chce się ciągle wracać.

kuku i rajtek 10

Książka „Kuku i Rajtek” Moniki Kamińskiej z ilustracjami Andrzeja Tylkowskiego ukazała się nakładem wydawnictwa Mamania.

Znacie już część „Kuku i Supertata”? Jeśli nie, to o zwyczajnych rodzicielskich supermocach przeczytacie w recenzji.

kuku i supertata 14

obserwuj przystanek rodzinka instagram
polub przystanek rodzinka facebook
Przewiń do góry