gra na okraglo 12

Gra „Na okrągło”- zakręcona zabawa słowna na okrągło

Prostota zasad, uniwersalne motywy i szeroki zakres tematyczny przedstawiony na ilustracjach, ogromna losowość kombinacji zadań, a co za tym idzie niepowtarzalność rozgrywek, a nade wszystko decydujący o wygranej refleks graczy — czyni z gry „Na okrągło” tytuł doskonały na imprezową rozgrzewkę. Walor edukacyjny gry (m.in. ćwiczenie słownictwa, utrwalanie liter i głosek) sprawia, że gra idealnie sprawdza się w gronie rodzinnym.

Gra „Na okrągło” – zawartość

Gra „Na okrągło” mieści się w małym i kompaktowym pudełku, które działa jak szufladka. „Na okrągło” nie trzeba upychać do plecaka podróżnego lub torby na plażę. Ze względu na poręczny rozmiar śmiało można nazwać ją grą podróżną.

gra na okraglo 2

W skład gry wchodzą:

  • instrukcja,
gra na okraglo 5
  • 77 okrągłych kart — awers przedstawia 10 przedmiotów i postaci, rewers litery alfabetu.
gra na okraglo 7

Gra „Na okrągło” – przedział wiekowy

  • sugerowany przez producenta wiek: 7+
gra na okraglo 4
  • nasza sugestia: zadowalające rozgrywki mogą prowadzić również młodsze dzieci, wszystko zależy od posiadanych przez dziecko: wiedzy, doświadczeń i wyobraźni.

Gra „Na okrągło” – rozwijane umiejętności

  • uwaga, koncentracja,
  • wyobraźnia, kreatywność,
  • refleks,
  • spostrzegawczość,
  • słownictwo,
  • umiejętność racjonalnego argumentowania (w przypadku niejasnych skojarzeń dla pozostałych graczy).

Gra „Na okrągło” – charakterystyka rozgrywki i recenzja

Rozgrywki polegają na jak najszybszym wyszukaniu na karcie z obrazkami przedmiotu, szczegółu rozpoczynającego się na literę widniejącą na wierzchniej karcie na stosie.

gra na okraglo 1

Banalnie proste prawda? Wszystko zależy od tego, w sąsiedztwa kart — karty narzucającej głoskę, od której ma zaczyna się słowo będące nazwą jakiegoś przedmiotu z karty przedmiotów. Czasami zabawa jest sprawna i łatwa, ale najczęściej trzeba wykazać się kreatywnością, wyobraźnią i sprawnie kojarzyć ilustracje z własnymi doświadczeniami. Ważne, by swoją odpowiedź w razie wątpliwości innych graczy racjonalnie uzasadnić. Wygrywają nie tylko osoby twórcze lub ze sporym słownikiem, ale i potrafiące prześcignąć refleks innych graczy.

gra na okraglo 14
gra na okraglo 12
gra na okraglo 13
gra na okraglo 11

Spora losowość kombinacji kart sprawia, że gra nie nudzi się graczom, a rozgrywki cechuje niepowtarzalność. Gdy grę wzbogacimy o liczne warianty (np. hasła muszą mieć wyłącznie formę rzeczownika lub obowiązuje słownictwo z wybranego języka) – „Na okrągło” przestaje być burzą trafnie, bądź nie, padających słów, a zamienia się w emocjonującą grę językową.

Dające się wytłumaczyć w niespełna minutę zasady oraz różnorodność tematyczna i nieskupianie się na konkretnych tylko motywach czyni z „Na okrągło” uniwersalną grę towarzyską i rodzinną, która przekonuje do siebie miłośników gier, ale i laików planszówkowych i karcianych.

gra na okraglo 1

Gra „Na okrągło” ukazała się nakładem wydawnictwa Muduko.

Lubicie kalambury? Zerknijcie na udaną modyfikacja popularnej gry towarzyskiej 'kalambury’, czyli na „Time’s Up! Family”.

times up 15

Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top