gdzie jest tort 7

„Gdzie jest tort?” i „Wielki piknik” – picturebook w formie wyszukiwanki

„Gdzie jest tort?” i „Wielki piknik” to wielowątkowe, pełne humoru i przygód picturebooki. Choć nie pada w nich ani jedno słowo i nie ma mowy o żadnej fajerwerkowej zachęcie w postaci interaktywnych elementów (np. okienek, ruchomych komponentów), to jednak odbiorca mimowolnie zamienia się w policjanta (Gdzie jest tort?), który rusza wraz z rodziną Państwa Pieskich i innymi bohaterami w zwariowaną pogoń za złodziejami tortu lub detektywa („Wielki piknik”) próbującego wyśledzić sprawcę kradzieży dwóch tortów przygotowanych na specjalny piknik. Dołączycie i Wy?

Mistrz ilustracji – Thé Tjong-Khinga – znany szerszej publiczności z serii o Felku i Toli zaprasza do szalonej zabawy w odkrywanie szczegółów opowieści trzymającej w napięciu do samego finału.

Zerknij również na serię ilustrowana przez Thé Tjong-Khinga, czyli kartonową serię „Felek i Tola”.

felek i tola seria 7

Seria z Tortem

W czym tkwi światowy fenomen Serii z Tortem?

Opowieść łączy w sobie wiele wątków, rozwijanych na rozkładówkach równolegle obok głównego wątku pogoni czy śledztwa. Czytelnik podczas każdej kolejnej lektury może śledzić przygodę innych bohaterów (np. rodziny świnek i ich nieostrożnego prosiaczka, psotnych małp czy pani koziołkowej).

gdzie jest tort 3
gdzie jest tort 4
gdzie jest tort 6
wielki piknik 4

Motyw kryminalny, detektywistyczny, czyli kradzież i śledztwo dynamizują i dramatyzują akcję. Nie ma mowy o nudzie. Jest zbrodnia (kradzież tortu i ucieczka szczurów), jest tajemnica (kto, kiedy i jak skradł torty?), jest nawet groza (spadający ze skarpy prosiaczek). Równocześnie jest piknikowa atmosfera, zabawa i awanturniczy pościg. Różnorodność tematyki nie może iść w parze z nudą!

wielki piknik 2
wielki piknik 3
gdzie jest tort 5

To nie są zwykłe książki obrazkowe. To wyszukiwanki – wymagające od czytelnika zaangażowanie w ilustracyjną fabułę, skupienia i bystrego oczka! Co kryje się w worku szczurzych kolegów? Skąd pochodzą ślady czerwonych plam? Dlaczego pani kotek ma zraniony noc? I przede wszystkim kto skradł tort?

wielki piknik 1
wielki piknik 5

Seria zaprasza do opowiadania, tworzenia własnych historii, układania dialogów.

Książki obrazkowe „Gdzie jest tort?” i „Wielki piknik” Thé Tjong-Khinga ukazały się nakładem wydawnictwa Dwie Siostry.

gdzie jest tort 7

Jeśli nie znasz jeszcze ilustrowanego przez Thé Tjong-Khinga najnowszego tomu kultowego cyklu o przygodach lisa łakomczucha i rezolutnej zajączki, zerknij na naszą recenzję – Nowy „Felek i Tola”, czyli „Co słychać?” – recenzja.

nowy felek i tola 11

obserwuj przystanek rodzinka instagram
polub przystanek rodzinka facebook
Przewiń do góry