bajki dla dzieci na Netflix

Filmy animowane i bajki dla dzieci na Netflix – lista 10 tytułów

Filmy animowane i bajki dla dzieci na Netflix to temat rzeka. Platforma oferuje mnóstwo animacji, kreskówek i filmów, dlatego wybór wartościowych tytułów zająć może sporo czasu. Jeśli nie macie czasu i ochoty, by z pilotem w ręku i na szybko, mając za plecami wyczekująca w napięciu gromadkę dzieci, wyszukiwać przypadkowych filmów i bajek, polecamy nasze sprawdzone hity na Netflixie. Najlepiej dodajcie je od razu do swojej playlisty. Rekomendowane przez nas bajki długometrażowe i animacje to zbiór inspirujących i wartościowych tytułów.

Najlepsze bajki dla dzieci na Netflix

bajki dla dzieci na Netflix leo

„Leo” to pełna humoru i muzyki animowana komedia, która znajduje swoje miejsce wśród bajek dla dzieci na Netflix. Film ten opowiada historię 74-letniej jaszczurki o imieniu Leo, której głosu w oryginale użycza znany aktor i komik Adam Sandler. Leo, będący zmęczonym życiem gadem, spędził dekady w tej samej sali lekcyjnej, dzieląc terrarium ze swoim żółwim przyjacielem. Gdy dowiaduje się, że został mu tylko rok życia, Leo postanawia uciec na wolność, ale zamiast tego zostaje wplątany w problemy swoich nerwowych uczniów i wrednego pedagoga.

Ta animacja to nie tylko zabawna opowieść o dorastaniu i przygodach szkolnych, ale także głębsze przesłanie o znaczeniu życia i wykorzystywaniu każdej chwili. Lista rzeczy, które Leo chce zrobić przed śmiercią, jest nie tylko dziwaczna, ale również fascynująca, pokazując widzom, że nigdy nie jest za późno na realizację marzeń.

Ten film to świetny sposób, aby nauczyć dzieci ważnych lekcji o przyjaźni, odwadze, a także o tym, jak ważne jest, aby zawsze dążyć do spełnienia swoich marzeń, bez względu na okoliczności. Zabawna, pełna muzyki i emocji, „Leo” to doskonały wybór dla rodzin szukających inspirującej i edukacyjnej rozrywki na Netflix.

Klaus bajki dla dzieci na Netflix

„Klaus” choć jest bajką, która powraca już od kilku lat na listy świątecznych hitów, to i poza bożonarodzeniowym okresem zachwyca, wzrusza i bawi.

Oryginalna opowieść na swój sposób tłumaczy, jak Mikołaj stał się Mikołajem, dlaczego dzieci piszą listy akurat do niego, skąd ma tyle prezentów i dlaczego wchodzi kominem?

Szukacie historii, która czytelnie, pouczająco, ale nie nachalnie opowie, że nie warto oceniać ludzi, że nienawiść jest zaraźliwa, a dobro wraca, szczególnie to bezinteresownie czynione. Wszystko to za sprawą opowieści o początkującym listonoszu i tajemniczym stolarzu.

Jak wytresowac smoka bajki dla dzieci na Netflixx

„Jak wytresować smoka” to czarująca oko animacja DreamWorks. Wzruszająca, ale i komediowa historia opowiada o mizernym posturą, ale wielkim sercem Wikingu, który zamiast zabijać smoka w dowód swojej siły i odwagi, zaprzyjaźnia się z najgroźniejszym z nich.

Prawie już klasyk z 2010 roku to przykład świetnej bajki dla dzieci na Netflix.

Co tak naprawdę znaczy dorosnąć? Czym jest prawdziwa odwaga? Jaką wartość ma przyjaźń? „Jak wytresować smoka” nie tylko rozbawi, ale i wniesie sporą dawkę pozytywnych emocji w serce młodego widza.

Zywiciel bajki dla dzieci na Netflix

Wojna i dyktatura Talibów sprawiają, że tata Parvany trafia do więzienia. Dziewczynka, by uciec przed głodem i pomóc rodzinie przebiera się za chłopca i idzie do pracy. Opowiada przy tym historię młodzieńca (tak naprawdę samej siebie), który wędruje w góry, by odzyskać magiczne ziarno. Metafora podróży, wędrówki za tajemniczym, po części życiodajnym ziarnem dodaje odwagi, otuchy i motywuje do walki z przeciwnościami losu.

Motyw kreowania przez wyobraźnię dziecka magicznego świata, który tłumaczy okrucieństwa rzeczywistości, nie jest nowością ani w książce, ani w filmie czy animacji. W „Żywicielu” dochodzi jednak również do głosu piękna afgańska sztuka, obyczajowość i tradycje. Wszystko razem przywodzi na myśl klasyczne orientalne baśnie, rozpalając w widzu oczekiwanie na szczęśliwe zakończenie.

„Żywiciel” to tytuł bajki dla dzieci na Netflix, będący nie tylko lekcją odwagi, ale i historii.

Bajki dla dzieci na Netflix – Mitchellowie kontra maszyny

Mitchellowie kontra maszyny bajki dla dzieci na Netflixx

„Mitchellowie kontra maszyny” to bajka Sony Pictures Animations, która obfituje w dynamiczne zwroty akcji, żywiołowość zwariowanej rodzinki oraz wirtualno-internetowy miszmasz.

Czy pewna nietypowa i – wydawać by się mogło – niezgrana rodzina da sobie radę z buntem maszyn i sztuczną inteligencją?

Sprawdźcie! Polecamy ten komediowy humor, katastroficzną fantastykę naukową i familijne kino w jednym.

Prócz przyrodniczych kadrów filmowych polecamy również wartościowe książki z ogromną porcją przyrodniczej wiedzy. Recenzję znajdziecie we wpisie – „Wielkie przygody w świecie przyrody”.

wielkie przygody w swiecie przyrody 39

Bajki dla dzieci na Netflix – Spider-man Uniwersum

spider man uniwersum bajki dla dzieci na Netflix

Ugryziony przez radioaktywnego pająka w metrze nastolatek z Brooklynu Miles Morales odkrywa w sobie tajemnicze moce i staje się Spider-Manem. Nie jest jednak wyjątkiem. Spider-Manowie z różnych wymiarów pomagają mu w walce z nikczemnym Kingpinem.

Dynamizm, emocje, humor, urzekająca animacja i kultowe już motywy radioaktywnego pająka i superbohatera – czego chcieć więcej?

Bajki dla dzieci na Netflix – Krudowie

Krudowie bajki dla dzieci na Netflix

Prehistoryczna rodzina Krudów, czyli Patriarcha Grug, jego partnerka Ugga, nastoletnia córka Eep, syn Thunk i zadziorna babcia żyją w niebezpiecznych czasach. Pokunują trudy codzienności według odwiecznej tradycji – zbierając jedzenie w dzień i gromadząc się razem w jaskini w nocy. Gdy na horyzoncie pojawia się nowoczesny jaskiniowiec, który m.in. opanował sztukę rozpalania ognia, nestor rodu czuje niemałe zagrożenie.

Pojawia się pytanie – czy hołdować starym tradycją i zostać w dobrze znanej jaskini, czy może w obliczu nadciągającego kataklizmu ruszyć w świat?

Interesująca prehistoryczna flora i fauna w animowanej odsłonie oraz zabawa i humor wynikający ze spotkań Krudów ze wszystkimi nowymi rzeczami, a także ich nieporozumieniami owocują bardzo dobrą familijną rozrywką.

Bajki dla dzieci na Netflix – Madagaskar

Madagaskar bajki dla dzieci na Netflix

Lew Alex, zebra Marty, żyrafa Melman oraz hipopotamica Gloria żyją w nowojorskim zoo – w luksusowych warunkach. Nie brakuje im jedzenia – regularnie podawanego, mają wspaniałą opiekę i codziennie obdarzani są atencją odwiedzających ich ludzi. Niestety brakuje im wolności.

Gdy nadarza się okazja, co poniektórzy uciekają. Niestety szybko zostają złapani i sprowadzenie do zoo, by chwilę później płynąć na statku do Afryki. Traf chce, że nie lądują na tropikalnej wyspie, na której przyjdzie im zmierzyć się z prawdziwą dziczą i zawalczyć o przyjaźń.

Jeśli świetny humor, ogrom wpadających w ucho językowych gagów, wyraziste postacie i motyw ucieczki z więzienia (co prawda zwierzęcego, ale jednak!) jest Wam bliski, „Madagaskar” jest animacją dla Was.

Bajki dla dzieci na Netflix – Hotel Transylwania

Hotel transylwania bajki dla dzieci na Netflix

Nienudzący się motyw potworów bojących się ludzi, aktorstwo wokalne Adama Sandlera, mieszanka halloweenowych stworzeń i szalony dowcip (choć może nie najwyższych lotów) „Hotelu Transylwania” rozbawić może i dużych i małych widzów.

Bajki dla dzieci na Netflix – Ada Bambini. Naukowczyni

Ada bambini naukowczyni bajki dla dzieci na Netflix

3 sezonowa animacja powstała na podstawie książki to serial edukacyjny, w którym Ada Bambini i dwoje jej przyjaciół próbują odkryć prawdę o wszystkim, co ich otacza. Ośmiolatka obdarzona niezwykłą ciekawością świata rozwiązując naukowe tajemnice i zagadki, zmienia świat na lepsze.

Bajki dla dzieci na Netflix – Sekretne życie zwierzaków

Sekretne zycie zwierzakow domowych bajki dla dzieci na Netflix

Chcecie wiedzieć, co porabiają zwierzaki domowe podczas nieobecności swoich opiekunów? Prowadzą własne pełne przygód i intryg życie. Tak się dzieje w dżungli Nowego Jorku.

A jak jest naprawdę? Któż to wie… Po obejrzeniu bajki na kota czy psa na pewno spojrzycie z zupełnie innej perspektywy.

Mnóstwo zabawy, dowcipów i dynamicznej akcji.

filmy edukacyjne dla dzieci netflix 1

Inspirujące filmy edukacyjne dla dzieci, jakie serwuje nam Netflix – lista ponad 10 familijnych hitów.

follow przystanekrodzinka instagram
follow przystanekrodzinka facebook

Zdjęcia pochodzą z platformy Netflix.

Disney — najlepsze filmy edukacyjne dla dzieci — lista 10 tytułów na Disney Plus (Disney+)

disney filmy edukacyjne 1

follow przystanekrodzinka instagram
follow przystanekrodzinka facebook
Scroll to Top