bajki dla dzieci na Netflix

Filmy animowane i bajki dla dzieci na Netflix – lista 10 tytułów

Filmy animowane i bajki dla dzieci na Netflix to temat rzeka. Platforma oferuje mnóstwo animacji, kreskówek i filmów, dlatego wybór wartościowych tytułów zająć może sporo czasu. Jeśli nie macie czasu i ochoty, by z pilotem w ręku i na szybko, mając za plecami wyczekująca w napięciu gromadkę dzieci, wyszukiwać przypadkowych filmów i bajek, polecamy nasze sprawdzone hity na Netflixie. Najlepiej dodajcie je od razu do swojej playlisty. Rekomendowane przez nas bajki długometrażowe i animacje to zbiór inspirujących i wartościowych tytułów.

Najlepsze bajki dla dzieci na Netflix

Klaus bajki dla dzieci na Netflix

„Klaus” choć jest bajką, która powraca już od kilku lat na listy świątecznych hitów, to i poza bożonarodzeniowym okresem zachwyca, wzrusza i bawi.

Oryginalna opowieść na swój sposób tłumaczy, jak Mikołaj stał się Mikołajem, dlaczego dzieci piszą listy akurat do niego, skąd ma tyle prezentów i dlaczego wchodzi kominem?

Szukacie historii, która czytelnie, pouczająco, ale nie nachalnie opowie, że nie warto oceniać ludzi, że nienawiść jest zaraźliwa, a dobro wraca, szczególnie to bezinteresownie czynione. Wszystko to za sprawą opowieści o początkującym listonoszu i tajemniczym stolarzu.

Jak wytresowac smoka bajki dla dzieci na Netflixx

„Jak wytresować smoka” to czarująca oko animacja DreamWorks. Wzruszająca, ale i komediowa historia opowiada o mizernym posturą, ale wielkim sercem Wikingu, który zamiast zabijać smoka w dowód swojej siły i odwagi, zaprzyjaźnia się z najgroźniejszym z nich.

Prawie już klasyk z 2010 roku to przykład świetnej bajki dla dzieci na Netflix.

Co tak naprawdę znaczy dorosnąć? Czym jest prawdziwa odwaga? Jaką wartość ma przyjaźń? „Jak wytresować smoka” nie tylko rozbawi, ale i wniesie sporą dawkę pozytywnych emocji w serce młodego widza.

Zywiciel bajki dla dzieci na Netflix

Wojna i dyktatura Talibów sprawiają, że tata Parvany trafia do więzienia. Dziewczynka, by uciec przed głodem i pomóc rodzinie przebiera się za chłopca i idzie do pracy. Opowiada przy tym historię młodzieńca (tak naprawdę samej siebie), który wędruje w góry, by odzyskać magiczne ziarno. Metafora podróży, wędrówki za tajemniczym, po części życiodajnym ziarnem dodaje odwagi, otuchy i motywuje do walki z przeciwnościami losu.

Motyw kreowania przez wyobraźnię dziecka magicznego świata, który tłumaczy okrucieństwa rzeczywistości, nie jest nowością ani w książce, ani w filmie czy animacji. W „Żywicielu” dochodzi jednak również do głosu piękna afgańska sztuka, obyczajowość i tradycje. Wszystko razem przywodzi na myśl klasyczne orientalne baśnie, rozpalając w widzu oczekiwanie na szczęśliwe zakończenie.

„Żywiciel” to tytuł bajki dla dzieci na Netflix, będący nie tylko lekcją odwagi, ale i historii.

Bajki dla dzieci na Netflix – Mitchellowie kontra maszyny

Mitchellowie kontra maszyny bajki dla dzieci na Netflixx

„Mitchellowie kontra maszyny” to bajka Sony Pictures Animations, która obfituje w dynamiczne zwroty akcji, żywiołowość zwariowanej rodzinki oraz wirtualno-internetowy miszmasz.

Czy pewna nietypowa i – wydawać by się mogło – niezgrana rodzina da sobie radę z buntem maszyn i sztuczną inteligencją?

Sprawdźcie! Polecamy ten komediowy humor, katastroficzną fantastykę naukową i familijne kino w jednym.

Prócz przyrodniczych kadrów filmowych polecamy również wartościowe książki z ogromną porcją przyrodniczej wiedzy. Recenzję znajdziecie we wpisie – „Wielkie przygody w świecie przyrody”.

wielkie przygody w swiecie przyrody 39

Bajki dla dzieci na Netflix – Spider-man Uniwersum

spider man uniwersum bajki dla dzieci na Netflix

Ugryziony przez radioaktywnego pająka w metrze nastolatek z Brooklynu Miles Morales odkrywa w sobie tajemnicze moce i staje się Spider-Manem. Nie jest jednak wyjątkiem. Spider-Manowie z różnych wymiarów pomagają mu w walce z nikczemnym Kingpinem.

Dynamizm, emocje, humor, urzekająca animacja i kultowe już motywy radioaktywnego pająka i superbohatera – czego chcieć więcej?

Bajki dla dzieci na Netflix – Krudowie

Krudowie bajki dla dzieci na Netflix

Prehistoryczna rodzina Krudów, czyli Patriarcha Grug, jego partnerka Ugga, nastoletnia córka Eep, syn Thunk i zadziorna babcia żyją w niebezpiecznych czasach. Pokunują trudy codzienności według odwiecznej tradycji – zbierając jedzenie w dzień i gromadząc się razem w jaskini w nocy. Gdy na horyzoncie pojawia się nowoczesny jaskiniowiec, który m.in. opanował sztukę rozpalania ognia, nestor rodu czuje niemałe zagrożenie.

Pojawia się pytanie – czy hołdować starym tradycją i zostać w dobrze znanej jaskini, czy może w obliczu nadciągającego kataklizmu ruszyć w świat?

Interesująca prehistoryczna flora i fauna w animowanej odsłonie oraz zabawa i humor wynikający ze spotkań Krudów ze wszystkimi nowymi rzeczami, a także ich nieporozumieniami owocują bardzo dobrą familijną rozrywką.

Bajki dla dzieci na Netflix – Madagaskar

Madagaskar bajki dla dzieci na Netflix

Lew Alex, zebra Marty, żyrafa Melman oraz hipopotamica Gloria żyją w nowojorskim zoo – w luksusowych warunkach. Nie brakuje im jedzenia – regularnie podawanego, mają wspaniałą opiekę i codziennie obdarzani są atencją odwiedzających ich ludzi. Niestety brakuje im wolności.

Gdy nadarza się okazja, co poniektórzy uciekają. Niestety szybko zostają złapani i sprowadzenie do zoo, by chwilę później płynąć na statku do Afryki. Traf chce, że nie lądują na tropikalnej wyspie, na której przyjdzie im zmierzyć się z prawdziwą dziczą i zawalczyć o przyjaźń.

Jeśli świetny humor, ogrom wpadających w ucho językowych gagów, wyraziste postacie i motyw ucieczki z więzienia (co prawda zwierzęcego, ale jednak!) jest Wam bliski, „Madagaskar” jest animacją dla Was.

Bajki dla dzieci na Netflix – Hotel Transylwania

Hotel transylwania bajki dla dzieci na Netflix

Nienudzący się motyw potworów bojących się ludzi, aktorstwo wokalne Adama Sandlera, mieszanka halloweenowych stworzeń i szalony dowcip (choć może nie najwyższych lotów) „Hotelu Transylwania” rozbawić może i dużych i małych widzów.

Bajki dla dzieci na Netflix – Ada Bambini. Naukowczyni

Ada bambini naukowczyni bajki dla dzieci na Netflix

3 sezonowa animacja powstała na podstawie książki to serial edukacyjny, w którym Ada Bambini i dwoje jej przyjaciół próbują odkryć prawdę o wszystkim, co ich otacza. Ośmiolatka obdarzona niezwykłą ciekawością świata rozwiązując naukowe tajemnice i zagadki, zmienia świat na lepsze.

Bajki dla dzieci na Netflix – Sekretne życie zwierzaków

Sekretne zycie zwierzakow domowych bajki dla dzieci na Netflix

Chcecie wiedzieć, co porabiają zwierzaki domowe podczas nieobecności swoich opiekunów? Prowadzą własne pełne przygód i intryg życie. Tak się dzieje w dżungli Nowego Jorku.

A jak jest naprawdę? Któż to wie… Po obejrzeniu bajki na kota czy psa na pewno spojrzycie z zupełnie innej perspektywy.

Mnóstwo zabawy, dowcipów i dynamicznej akcji.

filmy edukacyjne dla dzieci netflix 1

Inspirujące filmy edukacyjne dla dzieci, jakie serwuje nam Netflix – lista ponad 10 familijnych hitów.

A jakie Wy macie swoje ulubione bajki dla dzieci na Netflix?

Zdjęcia pochodzą z platformy Netflix.

Disney — najlepsze filmy edukacyjne dla dzieci — lista 10 tytułów na Disney Plus (Disney+)

disney filmy edukacyjne 1

obserwuj przystanek rodzinka instagram
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top