bajki i filmy na hbp max

Top 10 – filmy dla dzieci (i nie tylko) na HBO Max. Czy warto inwestować w kolejny serwis VOD?

HBO Max to kolejna platforma streamingowa w Polsce, która umożliwia oglądanie filmów, seriali i programów w dowolnym miejscu na świecie, na przeróżnych urządzeniach i oczywiście bez reklam. Znaleźliśmy w niej dla nas — kultowe seriale, uhonorowane nagrodami tytuły prawie każdego gatunku i niedawne ekranizacje kinowe. Na początek wpisu ląduje lista wartościowych tytułów dla młodych widzów, czyli bajki i filmy dla dzieci na HBO Max. A na deser — lista tytułów dla rodziców.

Co dostajemy, wykupując miesięczny abonament HBO Max (29,99 zł)?

  • filmy, seriale i programy marek podległych WarnerMedia, w tym wytwórni filmowych (na przykład Warner Bros. Pictures i New Line Cinema) oraz kanałów telewizyjnych (na przykład HBO, CNN, Cartoon Network czy The CW),
  • możliwość oglądania na 3 urządzeniach równocześnie,
  • możliwość założenia 5 profili (dorosłych lub dziecka),
  • możliwość pobierania i oglądania treści offline,
  • produkcje kinowe wytwórni Warner Bros. dostępne 45 dni po premierze (bez dodatkowych opłat),
  • wybrane tytuły w rozdzielczości 4K, z HDR (Dolby Vision) i dźwiękiem przestrzennym (Doby Atmos),
  • bardzo intuicyjną aplikację.

Pomimo mniejszej biblioteki filmów (na chwilę obecną) z innymi serwisami VOD wygrywa ceną, jakością wideo oraz działaniem aplikacji. 

hbo max filmy dla dzieci sasiedzi

Pat i Mat za niedługo obchodzić będą 50 urodziny. Czeski serial dla dzieci z sympatycznymi, a w swej niezdarności prześmiesznymi i pociesznymi sąsiadami wreszcie doczekał się opcji pełnometrażowego filmu. A nawet kilku filmów.

Nieustanne doskonalenie domu, ale i ogrom problemów to ich specjalność. Siłą przyjaciół jest jednak pomysłowość i niepoprawny optymizm, dzięki którym bałagan, ba! spustoszenie, pozostałe po osobliwych modyfikacjach pomieszczeń i sprzętów, nawet nieudane eksperymenty nie stanowią powodu do zmartwień.

Ponad 4 godziny dobrego humoru czeka na HBO Max.

hbg max filmy dla dzieci odlot 2

Ujmująca, ale i zabawna animacja Pixara to historia emerytowanego sprzedawcy balonów, który wzbija się w przestworza (wraz z domem), by na stare lata wreszcie odważyć się podążyć drogą obraną jeszcze w młodości (przygoda, odkrycia, podróże). Wkrótce odkrywa pasażera na gapę — upartego ośmioletniego skauta. Staruszek i chłopak okazują się być dziwną parą, której jednak nie sposób się oprzeć.

Obecnie animacja nie jest dostępna na HBO Max, za to znajdziecie ją na Disney Plus.

hbo max filmy dla dzieci jas fasola

Na naszej liście – 'filmy dla dzieci na HBO Max’ nie może zabraknąć Mr. Beana. Po pierwsze uwielbiamy jego wcześniejsze pełnometrażowe filmowe, jak i serialowe wcielenia. Po drugie oglądamy go rodzinnie. Po trzecie jednoczy nawet nieanglojęzyczne towarzystwo — główny bohater prawie się nie odzywa, ewentualnie niezrozumiale narzeka, a bawi wszystkich.

Kluczem zrozumienia postaci Jasia Fasoli nie jest bowiem znajomość języka. Urzeka, podobnie jak w przypadku czeskich sąsiadów — Pata i Mata — wymyślny, dziwny sposób radzenia sobie ze zwykłymi problemami. Tak oto przyziemne i — wydawać by się mogło — nudne wydarzenia okazują się zabawne.

Żadne jednak okoliczności, postacie i wypadki nie śmieszyłyby widzów, gdyby nie wspaniały występ Rowana Atkinsona. W wersji animowanej równie dowcipnego, co ekscentrycznego.

3 sezony kreskówkowego niezgrabnego, a jednak pociesznego Pana Fasoli na HBO Max to spora dawka śmiechu i dobrej zabawy.

hbo max filmy dla dzieci coco 1

Coco opowiada historię Miguela, młodego aspirującego muzyka, któremu rodzina zakazuje wszelkich muzycznych kontaktów, w tym grania, śpiewania, nawet rozmów z miejscowymi grajkami. Wszystko przez krewnego, który dla muzyki porzucił rodzinę. Dla chłopca to męka, gdyż sercem i każdą komórką swojego ciała czuje muzykę. Gdy w dniu zmarłych (trzeba dodać — meksykańskim i osobliwym dniu umarłych) dowiaduje się, że jego dawny pra pra dziadek był jednym z najsłynniejszych piosenkarzy całego Meksyku, postanawia iść za głosem serca. Kradnie gitarę z cmentarnego grobowca przodka, by wziąć udział w konkursie muzycznym. Jednak magia sprawia, że trafia do świata zmarłych. To świat barwny, huczny, pełen fajerwerków i muzyki. Spotka tam swoją zmarłą rodzinę i inne meksykańskie osobistości, ale przede wszystkim odnajdzie coś bardzo ważnego.

Obecnie animacja nie jest dostępna na HBO Max, za to znajdziecie ją na Disney Plus.

Rekomendowane przez nas filmy edukacyjne dla dzieci na Netflixie to zbiór 10 inspirujących i zapraszających do dyskusji, wartościowych (merytorycznie, ale i gatunkowo) tytułów. Pełny opis filmów znajdziecie we wpisie – Inspirujące filmy edukacyjne dla dzieci, jakie serwuje nam Netflix – lista 10 familijnych hitów.

filmy edukacyjne dla dzieci netflix 1

hbo max filmy dla dzieci tomek i przyjaciele

Tomek i przyjaciele to klasyka bajki dla dzieci na HBO Max. Odcinki 25 sezonu (!) to relacja z kolejnych podróży Tomka dookoła świata, ale i z powrotu na Sodor. Nowe lokomotywy, nowi bohaterowie i nowe przygody!

hbo max filmy dla dzieci inside out

Animowane filmy dla dzieci na HBO Max to oczywiście (za sprawą stajni Pixara) tytuły, podczas oglądania których dorośli nie będą się nudzić. Przykład – „W głowie się nie mieści”.

„W głowie się nie mieści” pokazuje wnętrze umysłu 11-latki, jej Świat Emocji, Krainę Wyobraźni czy Fabrykę Snów — wszystko to z wyczuciem i humorem, mniej nachalne edukacyjne i w o wiele barwniejszym wydaniu niż francuskie „Było sobie życie”.

Obecnie animacja nie jest dostępna na HBO Max, za to znajdziecie ją na Disney Plus.

hbo max filmy dla dzieci 11 wrzesnia

„Co się wydarzyło 11 września” jest filmem dokumentalnym przedstawiający wydarzenia z 11 września młodej publiczności. Półgodzinny film relacjonuje rozmowy dzieci w wieku szkolnym z ocalałymi z katastrofy oraz z członkami ich rodziny. Całość — włączając w to fragmenty historyczne i sceny w klasie — niesie dość nietypowe spojrzenie na wydarzenia związane z atakiem na WTC, bo przefiltrowane przez emocje i doświadczenia młodych rozmówców.

hbo max filmy dla dzieci moje zycie z lucy

Na liście 'filmy dla dzieci na HBP Max’ umieszczam tylko jeden dokumentalny film przyrodniczy. Skromna kategoria nie pozostawia wyboru.

„Moje życie z Lucy” opowiada historię Lucy — samicy szympansa wychowywanej jako człowiek od urodzenia w środowisku domowym — oraz Janis Carter, kobiety, która postanowiła dać jej nowe życie na wolności.

hbp max filmy dla dzieci ratatuj

Szczur Remy marzy, by zostać szefem kuchni jednej z najlepszych paryskich restauracji. Doskonałe zmysły powonienia i smaku jednak nie wystarczają. Któż chciałby jadać w lokalu, w którym w kuchni króluje szczur? Szczęśliwym zbiegiem okoliczności Remy poznaje Linguiniego, niezbyt ogarniętego pomocnika kuchennego, któremu grozi wyrzucenie z pracy. Bohaterowie zaprzyjaźniają się, a wyśmienite efekty ich współpracy podbijają paryski świat kulinarny.

Obecnie animacja nie jest dostępna na HBO Max, za to znajdziecie ją na Disney Plus.

hbo max filmy dla dzieci potwory i spolka

Filmy dla dzieci na HBO Max bez „Potworów i spółki”? Niemożliwe! Nagrodzona Oskarem stara animacja Pixara to film docenionych nie tylko przez krytyków, ale i widzów — dorosłych i małych.

Opowiada o Monstropolis — mieście zamieszkałym przez potwory, które w pocie czoła wykonują swoją pracę, czyli straszą dzieci. Te ostatnie w ich mniemaniu są niebezpieczne, a każdy kontakt z nimi skończyć się może straszliwie dla potworów. Więc kiedy mała dziewczynka (Boo) przypadkiem trafia do ich świata, wybucha panika – potworna!

Obecnie animacja nie jest dostępna na HBO Max, za to znajdziecie ją na Disney Plus.

hbo max filmy dla dzieci zwariowane melodie

Któż ich nie pamięta? Już teraz seria krótkich, animowanych filmów, produkowana przez wytwórnię Warner Bros dostępna jest na HBP Max. 

Przygody m.in. królika Bugsa, kaczora Daffy’ego, kota Sylwestra, ptaszka Tweety’ego, Diabła Tasmańskiego Taza, Kojota i Strusia Pędziwiatra nam dorosłym przypominają czasy dzieciństwa, a dzieci wprowadzają do klasyki światowej kreskówki.

Podsumowując:

Dla dorosłych widzów też mam małą ściągawkę, która zachęci do rozgoszczenia się na dobre w bibliotece HBO Max:

Jocker — dramat psychologiczny, w którym poznajemy historię komika stającego się jednym z najbardziej znanych psychopatycznych morderców komiksowego i filmowego świata.


King Richard: Zwycięska rodzina — losy Richarda Williamsa, ojca Venus i Sereny, które dzięki ojcu stały się najlepszymi tenisistkami w historii tego sportu.


Diuna — wysoko oceniany przez krytyków film science fiction zrealizowany na podstawie powieści Franka Herberta o tym samym tytule.


Matrix Zmartwychwstania — czwarta część serii filmowej „Matrix”.


Friends — amerykańskiego serialu komediowego o grupie przyjaciół mieszkających na Manhattanie nikomu chyba przedstawiać nie trzeba.

Dziecieca ciekawosc blok 1
obserwuj przystanek rodzinka instagram 2
polub przystanek rodzinka facebook
Scroll to Top